Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2020, 15:54   #1311
Leszek_M
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkV
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

[QUOTE=tedi_k;3264674]Czytać Kolega potrafi. Gorzej ze zrozumieniem.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla wersji 3.2/3.3/3.4 mapy F9 dedykowane do tych systemów (czyli 1 plik licencji + 9 plików map + 4 pliki pakietów językowych) przeznaczone są do wgrywania przy pomocy odpowiedniego autoinstalla....

Zazwyczaj rozumiem co czytamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Chodziło mi o post Kol.Kolopeter,który pisze :masz 3.x > to reformaterem robisz 3.x + mapy -czas 40 minut, instrukcja na cyanocostam.Kolega podaje dla wersji 3.x tylko tą możliwość.Ktoś niewtajemniczony(jak ja np.)wyciąga wtedy złe wnioski.Stąd moja aluzja(czyt.żart) z wprowadzaniem w błąd.
Fakt,nie jestem na tyle obeznany w tych sprawach aby samodzielnie napisać autoinstal dla mojego Sync-a.Dlatego(3 raz to piszę)próbowałem zrobić to z pomocą znawcy tematu-lecz nie udało mi się skontaktować.A że jechałem do Puław to postanowiłem spróbować-nie udało się.

Leszek_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 17:07   #1312
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał Leszek_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
próbowałem zrobić to z pomocą znawcy tematu-lecz nie udało mi się skontaktować.
to skontaktuj się z kolegą z Gdańska ma ogłoszenie w dziale usług Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 17:53   #1313
Leszek_M
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkV
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to skontaktuj się z kolegą z Gdańska ma ogłoszenie w dziale usług Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbuję od 29.06 tel.
Leszek_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 17:54   #1314
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Są jeszcze inne osoby do kontaktu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 19:37   #1315
tecez
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 53
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tu jest inny problem i inne mapy. Instalacja w map w Sync3 3.0 jest dwufazowa i trwa 2x po ok. godzinie. Więc z opisu wynika, że coś jest źle zrobione.
Dobrze to może poproszę o pomoc bo nie wiem z czego wynika mój problem.
Otóż jak pisałem mam 3.0 19205 i mapy F8.

A moja dotychczasowa przygoda z aktualizacją do F9 wyglądała tak:

Wczoraj na stronach Forda wyskoczyła mi w końcu informacja o aktualizacji, więc pobrałem paczkę i po rozpakowaniu wrzuciłem na USB. Ponieważ brakowało pliku DONTINDX.MSA więc utworzyłem pusty plik i uzupełniłem (zgodnie z instrukcją powinien być).

Włożyłem USB i ruszyłem na objazd stolicy. I było tak:

1. Pojawił się komunikat "Aktualizacja oprogramowania systemu..."
2. Po ok 10 minutach wyszukiwałem stację radiową, nagłówek się "odświeżył" i napis znikł.
3. Nie pojawiał się ponownie przez jakiś czas więc wyciągnąłem (niepotrzebnie) USB.
4. Pojawił się komunikat, że Instalacja przerwana i będzie wznowiona jak ponownie umieszczę USB.
5. Włożyłem USB ponownie i pojawił się stosowny komunikat z pkt 1 ponownie. Ok.

Po dalszych (ok) 40 minutach pojawił się komunikat o zakończeniu instalacji.
Nie wyjmując USB:

1. wyłączyłem zapłon
2. zamknąłem samochód tak aby Sync się wygasił i wyłączył.

Ponownie uruchomiłem zapłon i:

1. Pojawił się komunikat "Aktualizacja oprogramowania systemu..."
2. Ten etap instalacji trwał może kilka minut, może mniej - nie pamiętam.
3. Wyciągnąłem USB, wykonałem procedurę zapłonu jak wyżej i wykonałem Reset systemu.

I MAM DALEJ F8...

Dzisiaj zszedłem ponownie z tym USB i ile razy bym nie próbował "instalacja" trwa teraz 70 sekund, kończy się komunikatem "Instalacja zakończona".

Oczywiście nic się nie zmienia, na USB nie ma również żadnego pliku dziennika.

Co robię źle?

Poniżej fordowski autoinstal.lst:

; SYNC3 Consumer Application Upgrade - Release 3.0.21 - Only for Nav/EU assemblies.

[SYNCGen3.0_3.0.19205]
Item1 = JR3T-14G422-BE
Open1 = SyncMyRide\JR3T-14G422-BE.tar.gz
Item2 = JR3T-14G423-AB
Open2 = SyncMyRide\JR3T-14G423-AB.tar.gz
Options = Delay,Include,Transaction
[SYNCGen3.0_ALL]
Item1 = GB5T-14G386-AC
Open1 = SyncMyRide\GB5T-14G386-AC.tar.gz
Options = Delay,Include,Transaction
tecez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2020, 01:02   #1316
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wszystko wygląda ok, ale po aktualizacji mapy (16 GB) nie wygenerował się plik dziennika, a po jego ręcznym wygenerowaniu strona zaproponowała kolejną mapę, tym razem 8 GB i znowu musiałem ręcznie wygenerować dziennik.

Nawigacja mocno wybiega w przyszłość. Są już w niej drogi nie tylko obecnie w budowie (np. S6 Gdynia-Bożepole), ale nawet takie, których jeszcze nie zaczęto budować (np. fragment S7). W F8 też było dużo "podróży do przyszłości", ale z kolei nie było fragmentu S5, który po wyjściu F8 był już na ukończeniu. Często nie było i pewnie nie ma wielu ulic wewnętrznych całkiem nowych, ale jednak kilkuletnich osiedli. Dużo takich paradoksów, byle kolejne odsłony nie zrobiły podróży w przeszłość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja już nie wiem co tu jest grane. Tydzień temu robiłem aktualizację map. Najpierw zaproponowała mi strona 16 GB mapy, potem po załadowaniu dziennika kolejne chyba 8 GB, więc musiałem drugą wycieczkę zrobić i po załadowaniu dziennika wszystko ok - wg strony mam aktualne mapy (wersja jak na zdjęciu powyżej). Teraz, po tygodniu, sprawdzam i znowu proponuje mi mapy - 8.9 GB. Panowie, są jeszcze nowsze mapy niż mam czy to jakiś błąd na stronie i nadpisze mi to samo?
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2020, 01:17   #1317
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał tecez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....
Poniżej fordowski autoinstal.lst:
...
Ten autoinstall instaluje jedynie PAKIET GŁOSOWY MAPY oraz GRACENOTE!
Nie instaluje żadnych map. Na koniec tworzy XMLa z "dziennikiem" jak tu koledzy to nazywają...

Trudno więc by po wykonaniu tej instalacji zmieniła się wersja map...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wcale nie były instalowane!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2020, 04:21   #1318
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Mam sync3 i mapy f8. Kilka dni temu pobrałem mapy 16 GB. Przygotowałem usb i czekam na trase z niedziele. Dzis z ciekawości wszedłem na stronę forda i on proponuje mi tym razem plik map 25 GB...Pytanko, instalować 2 po kolei czy wystarczy ten sam 25 GB? Będę wdzięczny za krótką odp. Nie znam się...

Ostatnio edytowane przez jacusslavus ; 08-07-2020 o 04:38
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2020, 06:37   #1319
doubleube
ford::average
 
Avatar doubleube
 
Imię: Wlod
Zarejestrowany: 13-02-2020
Skąd: Gdynia
Model: Focus mk3 fl
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 95
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał jacusslavus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam sync3 i mapy f8. Kilka dni temu pobrałem mapy 16 GB. Przygotowałem usb i czekam na trase z niedziele. Dzis z ciekawości wszedłem na stronę forda i on proponuje mi tym razem plik map 25 GB...Pytanko, instalować 2 po kolei czy wystarczy ten sam 25 GB? Będę wdzięczny za krótką odp. Nie znam się...
U mnie to samo, tej pierwszej nie zdążyłem wgrać, druga czeka na dłuższą jazde

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
doubleube jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2020, 13:18   #1320
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Czyli raczej od razu te większą 25 GB...
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.