Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2018, 21:51   #401
Mystery
ford::amateur
 
Imię: Ewa
Zarejestrowany: 07-12-2018
Skąd: Jaworzno
Model: mondeo MK4
Silnik: 2,0 diesel
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

U mnie wygrzewanie suszarką niestety nie pomogło w reanimacji radia. Ale dziękuję za podpowiedzi jak go wymontować.
Dziś powędrowało do serwisu polecanego w tym wątku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mystery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2018, 20:07   #402
radca
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0d
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki. Faktycznie po odkręceniu przedniego panelu bez problemu całość się*rozbiera.

Teraz chciałbym dopytać - mam dwie kości. Podobne jakie Wy pokazywaliście na zdjęciach (jedna na płycie przedniego panelu radia, druga na tej "płycie głównej"). Wyglądają normalnie tyle że ja o tym nie mam pojęcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powiedzcie teraz - podgrzać jak niektórzy tu opisywali obydwie, po tym zmontować radio i zamontować w aucie? Chodzi mi o to, czy teraz wieczorem wygrzać i zamontować jutro po pracy, czy jest jakiś powód aby montować od razu po "suszeniu"?
radca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2018, 20:57   #403
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Tej kości na przednim panelu nie ruszasz.Na płycie głównej są dwie identyczne kości.Jedna od góry i dróga na dole-praktycznie pod tą co na górze.Je grzejesz.Jak zagrzejesz biegiem do auta podłączać radio do zasilania-możesz nawet bez przedniego panela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2018, 06:34   #404
radca
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0d
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

To grzanie robię w weekend, jak będzie jasno i dam znać jaki rezultat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo jak rozumiem podłączyć na świeżo po grzaniu i już wtedy nie odpinać zasilania, tak?

Co do kości - to ja widzę na płycie tylko jedną tą prostokątną. Chyba, że od drugiej strony płyty jest druga kość. Tak?
radca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2018, 07:38   #405
skamil89
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 01-03-2011
Skąd: Wójcin
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Cytat:
Napisał radca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To grzanie robię w weekend, jak będzie jasno i dam znać jaki rezultat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo jak rozumiem podłączyć na świeżo po grzaniu i już wtedy nie odpinać zasilania, tak?

Co do kości - to ja widzę na płycie tylko jedną tą prostokątną. Chyba, że od drugiej strony płyty jest druga kość. Tak?
Tak

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
skamil89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2018, 06:51   #406
arekn71
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: modeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Witam,

Poszukuję osób z okolicy Katowic który wymieni mi uszkodzony element w radiu.

Musi być to osoba która profesjonalnie podejdzie do tematu.

Pozdrawiam
arekn71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2018, 22:19   #407
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Profesjonalnie .... to pisz do serwisu ale to koszt około 400 zł . Same kości RAM to koszt około 30 - 40 zł i można je znaleźć na portalach ale nie każdy elektronik się podejmuje przelutowania, chociaż każdy serwis komputerów ma możliwość przelutować i ma potrzebny ku temu sprzęt. Oczywiście od razu mów im, że to pamięć RAM i że nie wymaga programowania
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 18:48   #408
radca
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0d
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

U mnie metoda z suszarką zadziałała. Czas suszenia (grzania): 5 min. Jeszcze zobaczymy na ile wystarczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekawostka - po 5 min grzania obudowa tak się nagrzała, że można się ją było poparzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdybym miał robić to drugi raz, to nie rozkręcałbym całego radia (tył, góra, cd), a tylko zdemontowałbym przedni panel i grzał od przodu. W zasadzie tak zrobiłem, tyle że wcześniej z ciekawości rozkręciłem całość.

Łączny czas metody tą naprawą, to zdecydowanie poniżej 30 min Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki za wszelkie wskazówki tu zawarte!
radca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 21:54   #409
karbac
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-07-2017
Skąd: Jasło
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.8 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Witam.
Podrzuci ktoś symbol tych kości (link czy cos). Ewentualnie może ma ktoś jeszcze na sprzedaż bo posty z dosyć dawna są.
karbac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2019, 07:44   #410
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zamawiałem na Alie... ale jeszcze czekam na dostawę około 20 dni zostało.
Były też na allegro i szukaj w temacie bo się użytkownicy ogłaszali po około 10 zł za sztukę plus wysyłka
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , c-max , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.