Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2017, 12:10   #11
Nexa
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-03-2016
Skąd: Kraków
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 TDCI+
Rocznik: 2013
Postów: 34
Domyślnie Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przejdźmy jednak do meritum - nie ma obowiązku wykonywania przeglądów w ASO.
Mechanicznych nie.
Rocznych Przeglądów Stanu Nadwozia - Tak.

Szczegóły Ford Polska.

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spełniające standardy napraw Forda.
To klient decydując się na wykonywanie przeglądów poza ASO musi udowodnić, że zostały wykonane zgodnie ze standardami Ford Polska. Żaden nieautoryzowany serwis nie ma takie dostępu do szkoleń, materiałów, informacji, dokumentacji itp jak ASO.

Nexa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 14:54   #12
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza

Cytat:
Napisał Nexa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To klient decydując się na wykonywanie przeglądów poza ASO musi udowodnić, że zostały wykonane zgodnie ze standardami Ford Polska. Żaden nieautoryzowany serwis nie ma takie dostępu do szkoleń, materiałów, informacji, dokumentacji itp jak ASO.
Właśnie po to są systemy szkoleń oferowane za słoną opłatą przez producentów aut dla serwisów niezależnych.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 10:49   #13
juloski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2012
Skąd: EPGD
Model: Mondeo MK5 ST-Line
Silnik: 2,0 TDCi 150 KM (switch na 180)
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza

Witam wszystkich,

pozwolę sobie odświeżyć "kotleta"...

Mam taką sytuację.
W połowie sierpnia zgłosiłem się do ASO (woj. pomorskie) z reklamacją powłoki antykorozyjnej (kilka bąbli na klapie bagażnika).
Zgłoszenie zostało przyjęte. I od tamtej pory nie dzieje się nic.

ASO tłumaczyło się wprowadzaniem przez Ford Polska nowej aplikacji dedykowanej takim zgłoszeniom jak moje i koniecznością przeszkolenia pracowników pod tym kątem.

Teraz z kolei apka ponoć już jest ale nie mają loginów/haseł by móc zalogować się i wysłać do Ford Polska mojej reklamacji.

Temat robi się coraz bardziej absuradalny...

Czy ktoś z Was jest w podobnej sytuacji?
Co z tym mam zrobić?

PZdr
juloski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 12:30   #14
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza

Dostałeś potwierdzenie złożenia reklamacji?

Na odpowiedź mają 30 dni. Jak w ciągu 30 dni nie dostaniesz odpowiedz (pozytywna/negatywna) to z góry masz akceptację reklamacji i możesz ich postraszyć prawnikiem - może łaskawie znajdą termin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 12:53   #15
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza

Cytat:
Napisał mariotd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dostałeś potwierdzenie złożenia reklamacji?

Na odpowiedź mają 30 dni. Jak w ciągu 30 dni nie dostaniesz odpowiedz (pozytywna/negatywna) to z góry masz akceptację reklamacji i możesz ich postraszyć prawnikiem - może łaskawie znajdą termin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy twoja odpowiedź poparta jest wiedzą, czy tylko mniemaniem ? Poważnie pytam.

A do "straszenia prawnikiem" najlepiej wg mnie nadaje się Giertych, bo straszny jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do pytającego - pisemnie poinformuj Ford Polska o zaistniałej sytuacji. W zależności od ich reakcji podejmiesz , lub nie, inne działania.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 13:59   #16
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy twoja odpowiedź poparta jest wiedzą, czy tylko mniemaniem ? Poważnie pytam.

A do "straszenia prawnikiem" najlepiej wg mnie nadaje się Giertych, bo straszny jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do pytającego - pisemnie poinformuj Ford Polska o zaistniałej sytuacji. W zależności od ich reakcji podejmiesz , lub nie, inne działania.
Mam sporo znajomych w reklamacjach pracujących Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Akurat tutaj termin 30 dni dotyczy reklamacji na usługi pocztowe.

"Po zgłoszeniu reklamacji sprzedawca ma 2 tygodnie na ustosunkowanie się do żądania konsumenta (jeżeli tego w tym czasie nie zrobi, roszczenia konsumenta uznaje się za uznane)."

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 23:04   #17
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza

Cytat:
Napisał mariotd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam sporo znajomych w reklamacjach pracujących Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Akurat tutaj termin 30 dni dotyczy reklamacji na usługi pocztowe.

"Po zgłoszeniu reklamacji sprzedawca ma 2 tygodnie na ustosunkowanie się do żądania konsumenta (jeżeli tego w tym czasie nie zrobi, roszczenia konsumenta uznaje się za uznane)."

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wprowadzasz w błąd. Zacznij pisać o tym na czym się znasz.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 09:20   #18
Nexa
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-03-2016
Skąd: Kraków
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 TDCI+
Rocznik: 2013
Postów: 34
Domyślnie Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza

Cytat:
Napisał juloski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co z tym mam zrobić?
Skontaktuj się z Ford Polska w temacie opieszałości dealera.
OWS OnLine już działa i nie ma problemów z uzyskaniem autoryzacji na wykonanie naprawy w ramach gwarancji.
Nexa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 12:32   #19
juloski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2012
Skąd: EPGD
Model: Mondeo MK5 ST-Line
Silnik: 2,0 TDCi 150 KM (switch na 180)
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza

No właśnie nie otrzymałem żadnego potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia reklamacyjnego (przeoczyłem to, by upomnieć się o taki "papier"), ale mam tzw. komunikację mailową w tej sprawie.
Przed chwilą dzwoniłem do kierownika AZNN i ten mi stwierdził, że "temat ruszył" (chyba to moja "zasługa") i że w "przyszłym tygodniu będą mieli szkolenie z tej aplikacji".
Dawno nie miałem takiej "jazdy" w związku z reklamacją czegokolwiek...

P.S. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , dzięki za info. Rzuciłem hasło, że wg. informacji od kolegów z forum, że z apką jest wszystko ok i że z autoryzacją nie ma problemów.
Po tym słuchawce nastała chwilowa cisza...

Ostatnio edytowane przez juloski ; 23-11-2018 o 12:35
juloski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2019, 11:14   #20
juloski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2012
Skąd: EPGD
Model: Mondeo MK5 ST-Line
Silnik: 2,0 TDCi 150 KM (switch na 180)
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza

Wracam do tematu.
Po wielu moich monitach mailowych serwisu w Gdańsku ostatecznie doszło do wklepania i wysłania mojego zgłoszenia reklamacyjnego (a byłem u nich pierwszy raz 11 sierpnia 2018 roku).
Oczywiście, dopiero po moich kolejnych monitach otrzymałem informację, że Ford Polska odrzucił zgłoszenie.
Zero jakiegokolwiek uzasadnienia.
Poprosiłem zatem o przesłanie komunikacji jaką wykonali z Ford Polska.
Niestety otrzymałem odpowiedź (oczywiście po kolejnym przypomnieniu się), że Ford Polska nie wyraża zgody.
Więc do jasnej ciasnej nawet nie wiem jak się do tego ustosunkować pisząć odwołanie skoro nawet nie znam/nie otrzymałem żadnego pisama w tej sprawie.
Do tego nie otrzymałem również z salonu informacji, na jaki adres/adres mailowy mam kierować swoje odwołanie.

Co Panowie/Panie radzicie w tej sprawie?
juloski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.