Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2008, 14:26   #11
aszymszym
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Postów: 87
Domyślnie Re: Włącznik świateł czasem nie załącza

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tu było mówione o włączniku swiateł

aszymszym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2008, 18:01   #12
grisza
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2008
Skąd: Włoszczowa
Model: galaktyka
Silnik: 2.3 benz-gaz
Rocznik: 1997
Postów: 36
Domyślnie Re: Włącznik świateł czasem nie załącza

Witam panowie też miałem problem z włącznikiem świateł,raz zapalały światła raz nie.Wkurzyłem się i założyłem automatyczny włącznik świateł.Kosz włącznika z montażem wyniósł mnie 65zł,teraz mam spokój.Polecam.
grisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2011, 09:07   #13
jurekp00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Włącznik świateł czasem nie załącza

Mam pytanie. U mnie w Galaxy nie włącza się lewa lampa-ksenony. Brak napiecia we wtyczce przed lampą. Stąd pytanie czy przekażnik do świateł jest jeden czy osobno do każdej lampy? Ewentualnie który to jest? I jak się dostać do przekaźników pod bezpiecznikami MK2??????
Z góry dziekuję bo już nie mam siły. Najpierw myslałem że to ksenon. Żeby było dziwniej prąd był we wtyczce ale widocznie coś go podaje nie stabilnie i tera już wcale nie ma napięcia na kablu żółtym.
jurekp00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2018, 16:33   #14
fifigugu
ford::amateur
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 23-02-2018
Skąd: Kraków
Model: 1,9 TDI
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Re: Włącznik świateł czasem nie załącza

Witam wszystkich którym losowo nie włączają się światła mijania.
Wykonałem właśnie doktorat, godzina pracy z demontażem , czyszczeniem.( Mój galaxy 1,9 TDI 1999. ) po 18 latach pracy ma zużyty styk (nowe srebro, półokragły, zuzyty w ok. 40% oraz wytarte zagłębienie w blaszce bloku. Producent przewidział stopniowe żużycie eksploatacyjne więc styki (jak w mikrowyłącznikach) są docisnięte z tyłu na środku ( jak w starych wagach uchylnych ) sprężynką kompensującą zużycie. Na dziś nie widzę powodu wymiany na używany równie stary. Zdecydowanie odradzam odwracania blaszki o 180 stopni bo wypracowana termicznie blaszka bloku zacznie hamować niezużyty styk i w blokować krzywkę. Zdecydowanie odradzam samodzielne dłubanie osobom niedoświadczonym lub bez intuicji technicznej bo można połamać blokady i zniszczyć przy okazji regulator poziomu świateł ( pracowałem w supporcie drukarek więc dłubię naturalnie :-). Nie jestem pewien czy blaszki stykowe z wyłacznika golfa III pomogą realnie na zagłębienia w sykach blaszek bloku. Mając tak stare auta po prostu będziemy zdani na łaske losu kupując ew mniej zużyte używki kolegów którzy się już poddali:-). Wykonałem kilka fotek dla Was z miejscem problemu. Podsumowując zanim ktokolwiek kupi używkę niech zajrzy i wyczyści styki sprayem kontakt do srebra, pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180223_155610_1.jpg (94.3 KB, 33 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180223_153302_1.jpg (94.3 KB, 34 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180223_155236_1.jpg (98.2 KB, 33 wyświetleń)
fifigugu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.