Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2009, 22:37   #21
elvis21
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: miasteczko śląskie
Model: capri
Silnik: 2,8
Rocznik: 1978
Postów: 5
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

nie trzeba do wymiany obudowy termostatu sciagac kolektora ssacego tylko odkrecic sruby alterntora i wszystko jest na wierzchu wiec nie daj sie nabrac

elvis21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 19:51   #22
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,543
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

Jak czytam ile macie awarii/napraw to normalnie strach zbliżyć sie do setki...
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2009, 20:01   #23
puisis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Model: Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

Witam,
Fusion 2002 1,4 TDCi, 115 tyś. Jeżdżę tym samochodem od niacałych dwóch lat i niestety miałem już sporo usterek:

- Wymiana turbiny
- Wymiana sprzęgła i koła dwumasowego
- Wymiana pompy sprzęgła
- Wymiana amortyzatorów
- Wymiana łożysk kół
A teraz jestem w trakcie wymiany uszczelki wtryskiwacza - mam nadzieje że podczas tej operacji nic więcej nie wyjdzie.

Nie wiem czy trafiłem na pechowy (może zajeżdżony egzemplarz) czy po prostu ten model (silnik) tak ma. Mechanicy, którzy zajmują się fordami twierdzą że te disle forda (1,4 i 1,6 TDCi) są niestety mocno awaryjne i poprstu wadliwe. Szkoda, że niedowiedziałem się tego wcześniej
Pozdrawiam
__________________
Pierwszy (czy ostatni?) Ford:
Fusion 1.4 TDCI 2002
puisis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2009, 23:02   #24
el_grego
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kcynia
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 zetec-s 16V
Rocznik: 1998
Postów: 35
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

Witam
Fusion jak w opisie, 119k km mam go od roku (przejechałem 50 k km), z problemów jak narazie:
- wymiana koła pasowego dwumasowego silnika
- wymiana plastików na słupkach drzwi przednich
- wymiana czujnika temperatury cieczy
el_grego jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 00:42   #25
Jagger
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-11-2004
Model: FF
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

wymiana amortyzatorów to usterka? szczególnie na polskich drogach??? może jeszcze wymiane oleju zaliczysz do usterek?
Jagger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 12:27   #26
Gochu
ford::beginner
 
Avatar Gochu
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Wielkopolska
Model: C-MAX II, przedtem Mondeo MK1 1,8TD, Fusion 1,4TDCi, Peugeot 308SW 1,6 HDi
Silnik: 1,6 benzyna 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 41
Smile Odp: Awarie Fusiona

Puisis piszesz, że powiedzieli Ci , że Fusiony 1.4 TDCi są bardzo awaryjne! Otóż po pierwsze mam takiego i nic sie nie psuje! Po drugie podczs akcji "Wiosna 2009" w ASO rozmawiałem z jednym z bardziej doświadczonych i kompetentnych doradców serwisowych i powiedział mi cytuję; mamy dużo awarii przy Focusach, Mondeach. Fusion? Nie pamiętam kiedy był w Serwisie na naprawie!!!
Może to najgorsze przede mną (121tys) ale na razie sie nie martwię! Pozdrawiam i nie zamartwiajcie się!
Gochu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 15:16   #27
puisis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Model: Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

Mechanik mówił mi nie tyle o fusionach co o silnikach typu 1,4 i 1,6 TDCi
amortyzatorach pisałem jako o komplecie napraw, ktore wykonywalem. Jagger - jak sobie życzysz mogę też napisać o wymianie oleju przeglądach itp. No problem.

Ja się nie zamartwiam tylko stwierdzam fakt, że trafiłem na kiepski egzemplarz, a po za tym z tego co zrozumiałem z tytułu postu - to po to on jest, żeby każdy mógł rzetelnie napisać jakie ma problemy ze swoim autem.
Pozdrawiam.
__________________
Pierwszy (czy ostatni?) Ford:
Fusion 1.4 TDCI 2002
puisis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 14:07   #28
crom
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2008
Model: Kuga 3
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2020
Postów: 13
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

EAC FILE: zobacz moje boje i przeboje na
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To ten sam silnik
Mi jeden machas też mówił, że może być padnięty moduł sterujący, albo pedał gazu (elekroniczny :-( ).
A co do błędu: jeśli auto wejdzie w tryb awaryjny po komunikacie to NIE wyłączaj silnika, tylko prosto na diagnostyke - komputer diagnostyczny 'widzi' ten błąd tylko wtedy - przerabiałem ten temat również

Pozdrawiam i daj znać w miarę możliwości jak akcja się skończyła

Crom
crom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 23:26   #29
kredzia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

Cześć. Podpowiedźcie mi proszę co mogło paść w moim autku FF. Podczas jazdy są takie momenty, że zaczyna delikatnie nim szarpać.Troche delikatniej jakby był zbyt wysoki bieg, a mała prędkość.Wrzuciłam na mniejszy bieg i raczej było ok, ale po jakims czasie problem znowu się pojawił do tego na chwilę zaczął migać czek, a po chwili gasł (wyczytałam,ze to ostrzeżenie o awarii silnika, ale to mi niewiele dalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Nie jest to częste, ale obawiam się, że problem znowu się powtórzy i wreszcie autko mi padnie.Jeśli też mieliście taki problem lub domyślacie sie co to może być proszę o pomoc i informację jakie mogą być tego koszty?
Serdecznie pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez kredzia ; 24-11-2009 o 00:24
kredzia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2009, 20:32   #30
Olaff22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

Ja mam Fusiona od roku. Poważną awarię miałem raz - poszła pompa wody (49 tys km).
Poza tym wymieniłem reflektory, bo nie działała regulacja świateł.
Ostatnio pojawił się problem z lekko falującymi obrotami i przenoszeniem się jakegoś rodzaju drgań. Czuć to było pod butem, zwłaszcza gdy obroty spadały. Do tego po otwarciu pokrywy silnika słychać było jakieś takie syczenie z prawej strony, z okolic przewodu paliwa. Mechanik pomacał, poruszał tym przewodem oraz paroma innym i....objaw zniknął. No może nie do konca, ale jest prawie nieodczuwalny. Nie wiem, co to było, ale skoro ustąpiło to przestałem dalej szukać.
Jeszcze do drobnych awarii można zaliczyć rozerwany odbój gumowy tylnego prawego amortyzatora. Panowie w ASO mówili, ze trzeba wymieniać cały amortyzator, ponieważ do tego modelu Ford nie produkuje samych odbojów. Amortyzator oryginalny jest sprzedawany w komplecie z odbojem. A właściwie jak się wymienia jeden amortyzator, to trzeba by też od razu drugi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podano mi cenę oryginalnego kompletu (amor, odbój): 400 zł. Czyli dwa amory to 800 plus koszt wymiany. Razem prawie 1000 zł do zapłacenia w ASO. Cena mnie lekko rozwaliła więc zacząłem szukać sposobów alternatywnych. No i okazało się, ze po pierwsze same amortyzatory są w dobrym stanie i szkoda by było wywalać kasę na nowe. Po drugie, można kupić odbój w zamieniku - Sachs. Cena 70 zł komplet. Tak zrobiłem. Pojechałem do znajomego mechanika na wymianę. Cała operacja trwała 30 min. Zdjęto oba amorki, wywalono stare odboje, założono nowe. Skasowano mnie na 50 zł (po 25 zł od strony). Razem z odbojami dało to cenę naprawy w wysokości 120 zł.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I śmigam dalej.
Acha, Forda kupiłem z przebiegiem 33 tys z Salonu. Diler do ceny zakupu zaproponował dokupienie gwarancji na 50 tys w ramach programu Ford Protect Samochody Używane. Dopłaciłem 1100 zł. Zakres gwarancji jest dość szeroki - w zasadzie nie obejmuje tylko cześci podlegających normalnemu zużyciu (klocki, amortyzatory itp). Zarówno przy wymianie pompy wody, jak i przy wymianie reflektorów skorzystałem z tego programu, czyli nie zapłaciłem nic. A koszt wymiany pompy i reflektorów (cześci + robocizna) w ASO już przekroczył koszt zakupu gwarancji. Zatem...opłacało się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gwarancje mam jeszcze na mniej więcej 20 tys km zatem jak coś padnie to będę oczekiwał wymiany w ramach Programu.

Fusion ma obecnie przejechane 60500 km
Olaff22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , fusion , usterki


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.