Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2019, 20:35   #1
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Podczas jazdy traci moc przy ok 2500-2700 obrotów.

Witam . Może ktos podpowie co to może być bo serwis nic nie może znaleźć bo q.....wa komputer nie pokazuje błedów . Oni to chyba nic nie wiedzą po za tym jak kasować za przeglądy . No , ale do rzeczy .

Kuga 2,0 TDCI 150km PS 4x4 DW10F

Podczas jazdy normalnej jak i przy przyspieszaniu intensywnym (wyprzedzanie ) kiedy obroty silnika dochodzą do 2500-2700 następuje jakby odcinka . Dosłownie traci połowę mocy. Delikatne szarpniecie i cyk "pół samochodu nie ma " Mozna pedał wcisnąć w podłogę i nie ma reakcji . Coś tam się rozpędza , ale to obroty rosną a samochód jak ślimak . Po zatrzymaniu wyłączeniu i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normalności . Auto jedzie i przyspiesza jakby nigdy nic . Ponownie jak dojdzie do 2500-2700 odcinka i słabnie . Czy ktos miał cos takiego ? Coś ktoś ma jakiś pomysł ?

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 11:07   #2
Rafik75
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-08-2019
Skąd: nd
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 36
Domyślnie Odp: Podczas jazdy traci moc przy ok 2500-2700 obrotów.

Miałem tak w tucsonie. Filtr powietrza może być zapchany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 12:51   #3
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Podczas jazdy traci moc przy ok 2500-2700 obrotów.

Cytat:
Napisał Rafik75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem tak w tucsonie. Filtr powietrza może być zapchany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Odpada. Filtr świeżo po wymianie .
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 20:27   #4
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Podczas jazdy traci moc przy ok 2500-2700 obrotów.

Co prawda nie w Fordzie, ale miałem taką samą przypadłość, winna okazała się turbina a dokładnie łopatki zmiennej geometrii. Jedna z nich obróciła się i uszkodziła wirnik. Nie sądzę aby u Ciebie w prawie nowym aucie tak szybko wystąpiła taka awaria, przyczyn podobnych objawów może być więcej, dobrze było by zrobić logi dynamiczne

Ostatnio edytowane przez Wacman ; 11-12-2019 o 20:30
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 23:42   #5
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Podczas jazdy traci moc przy ok 2500-2700 obrotów.

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co prawda nie w Fordzie, ale miałem taką samą przypadłość, winna okazała się turbina a dokładnie łopatki zmiennej geometrii. Jedna z nich obróciła się i uszkodziła wirnik. Nie sądzę aby u Ciebie w prawie nowym aucie tak szybko wystąpiła taka awaria, przyczyn podobnych objawów może być więcej, dobrze było by zrobić logi dynamiczne

Myślę , ze to nie turbina . Auto ma 16 000 km. Przyspiesza i zbiera się ok . Olej zmieniłem po 2 000 od zakupu a potem po 12 000 + filtr . Załóżmy ,ze to może być turbina , ale czy przy zablokowaniu zmiennej geometrii po restarcie samo by wróciło do normy ??? Auto mam na gwarancji i już trzy razy byłem w serwisie i nic nie mogą wykryć . Coś kwękali ze im wywaliło nieszczelność układu dolotowego , ale to raczej bajka , żeby mieć co powiedzieć i zamknąć zlecenie ,ze niby zostało naprawione . Mam takie wrażenie ,ze oni nie posiadają odpowiedniego programu diagnostycznego i zwyczajnie są bezradni . Z braku odpowiednich przepisów dotyczących napraw gwarancyjnych t/j czasu i skutku lub nieskuteczności naprawy mają nas w "D". Prawo mówi ,ze naprawa musi być "wykonana w miarę rozsądnym terminie " i "do skutku" , tylko nikt nie definiuje w jakim terminie itd . Po mieście da się jeździć bo wiadomo ,ze w Warszawie nie da się szybko pomykać . W trasie tak do 120-130 też . Przy wyprzedzaniu już gorzej i niebezpiecznie bo wciskasz pedał a tu zonk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i połowę mocy zabrali .

Ostatnio edytowane przez KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI ; 11-12-2019 o 23:44 Powód: literówka
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 12:25   #6
metall
ford::average
 
Imię: Miras
Zarejestrowany: 16-04-2017
Skąd: Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2012
Postów: 65
Domyślnie Odp: Podczas jazdy traci moc przy ok 2500-2700 obrotów.

Przyjrzyj się przepływomierzowi powietrza.
Możesz odpiąć z niego wtyczkę i przejechać się z odpiętym czy dalej odcina.
metall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 18:36   #7
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Podczas jazdy traci moc przy ok 2500-2700 obrotów.

Cytat:
Napisał KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę , ze to nie turbina ...
Też tak myślę, ale napisałem tylko, że miałem takie same objawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do naprawy Twojego auta przez "wymieniaczy części" znowu potwierdza się to co kiedyś napisałem: ASO ma tylko super warunk,i dobre narzędzia a prawdziwych mechaników brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Może spróbuj w innym ASO skoro ci nie potrafią nawet ustalić usterki.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 23:30   #8
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Podczas jazdy traci moc przy ok 2500-2700 obrotów.

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak myślę, ale napisałem tylko, że miałem takie same objawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do naprawy Twojego auta przez "wymieniaczy części" znowu potwierdza się to co kiedyś napisałem: ASO ma tylko super warunk,i dobre narzędzia a prawdziwych mechaników brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Może spróbuj w innym ASO skoro ci nie potrafią nawet ustalić usterki.

Póki co to nie pojadę do innego ASO ze względu na to ,ze w razie jakiejś komplikacji i problemów ASO nazwijmy je 1 gdzie kupowałem samochód może mnie olać później . Nie chce im odpuszczać i w po niedzieli bedę ich "atakował". wychodzę z załozenia ,ze ASO w salonie w którym kupowałem auto ma szeroki wachlarz zeby dokonać naprawy. Mogą nawet sprowadzić inżyniera z Ford Polska Moga także sami skorzystać z doświadczeń innych ASO. Sęk w tym czy okażą sie kreatywni i co najważniejsze skuteczni . Tu chodzi o to ,ze oni są gwarantem w swietle prawa a jak dojdzie do ostrzejszego sporu (co mam nadzieje nie nastapi ) to zawsze powiedzą ,ze nie odpowiadaja za innych i inne ASO.

Bump:
Cytat:
Napisał metall Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyjrzyj się przepływomierzowi powietrza.
Możesz odpiąć z niego wtyczkę i przejechać się z odpiętym czy dalej odcina.

Czy wtedy nie wywali błędu przepływomierza i czy w ogóle da sie jechac bez przepływomierza ????
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 07:14   #9
cesiek
ford::average
 
Imię: cesiek
Zarejestrowany: 28-06-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 67
Domyślnie Odp: Podczas jazdy traci moc przy ok 2500-2700 obrotów.

Objawy wskazują na uszkodzony ZAWÓR TURBINY N75 PIERBURG
coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez cesiek ; 13-12-2019 o 07:23
cesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 11:08   #10
smolar888
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2019
Skąd: Radom
Model: Ford Kuga/Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Podczas jazdy traci moc przy ok 2500-2700 obrotów.

Ja podobny obiaw miałem w Zafirze 1.9 CDTI 150KM, zapalała się żółta kontrolka 'check engine" i błąd "Nieszczelność w układzie dolotowym". Pierwszym razem wymieniłem górę kolektora dolotowego (używana, po regeneracji) to jest ta część gdzie są klapki wirowe. Pomogło na około dwa lata i znów zaczęło się powtarzać. Potem sprzedałem i pozbyłem się problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W tym silniku w Zafirze (to silnik Fiata) to bardzo częsty problem i właśnie to wina klapek wirowych. Poczytaj w necie na ten temat.
Dziwne jest jednak to, że dzieje się to w nowym aucie??? Mam nadzieję że chociaż trochę ci się przyda ta informacja.
smolar888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.