Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2014, 20:35   #21
terex78
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Kuga II
Silnik: 1,6T 180km 4X4 aut.
Rocznik: 2014
Postów: 16
Thumbs down Odp: Pojazd niezgodny z zamowieniem

Na teraz sprawa wygląda tak ze przezucaja się wina za ta sytuacje ASO i Iporter czyli FORD,zaproponowałem ze wezme ta Kuge ale jak mi dadza kola zimowe i darmowy serwis przez okres gwarancji. Jednak pan kierownik ASO B.CH Hwalinski OPOLE powiedział ze cena już jest tak naciagnieta ze nie mogą nic się ruszyc ale kontaktowali się jeszcze z importerem i czekaja co importer powie ,czy importer ma jakies rozwiązanie tej sytuacji.Na dzień dzisiejszy ASO powołuje się na jeden paragraf w umowie ze"Importer zastrzega sobie ,bez podania przyczyny zmian w parametrach technicznych i wyposazenia ppojazdu",wiec jestem poważnie ZAWIEDZIONY cała ta sytuacja.4 lata temu zamawiałem TOYOTE i co zamówiłem to dostałem nikt się tam nie zasłaniał kruczkami i obstawieniami w umowie ,cała sytuacja już mnie trochę meczy i już jestem zmeczony FORD-em ,4lata jeździłem TOYOTA z uśmiechem na twarzy a teraz się zapowiada ze zFordem tak nie będzie. W poniedziałek powinna być jakas odpowiedz od importera ale nie spodziewam się zadnych cudów.Kazdy kto to czyta a ma zamiar kupic jakiś pojazd w B.CH Hwalinski Opole to ja nie polecam tego sprzedawcy zamiast jakos znaleźć wyjście z sytuacji tak zebysmy kazda ze stron była zadowolona to u nich słysze tylko NIE NIE NIE.

terex78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 07:09   #22
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Pojazd niezgodny z zamowieniem

Kolego sprawa w mojej ocenie wygląda tak. Musisz uderzyć do urzędu ochrony konkurencji i konsumentów. Ten zapis mówi jednoznacznie zamawiasz Porshe za miliony a dostarczają ci malucha. Generalnie mówiąc ford leci w kulki sam się już o tym przekonałem kiedy walczyłem o naprawę sprzęgła i koła dwumasowego z gwarancji 12 bez pomocy prawnika nic bym nie wskórał. Każdy odpychał sprawę od siebie, próbowali mi wmówić że usterka była z mojej winy i do tego na każda próbę zawarcia ugody w postaci większej lub mniejszej rekompensaty byli na NIE. Na twoim miejscu udałbym się do jakiegoś mecenasa. Możliwe ze uda się odstąpić od umowy z uwagi na nie zgodność towaru z umowa niech oddadzą kasę a ty kupisz sobie zamiast dziadowskiej KUGI spoko RAVKĘ i będziesz zadowoony.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 12:15   #23
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Pojazd niezgodny z zamowieniem

Kłócisz się z nimi dla zasady, czy naprawdę przeszkadza ci, że dostałeś lepszy silnik?
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2014, 18:23   #24
radex1978
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Skierniewice
Model: Fusion
Silnik: 2.0 ecoboost AWD
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: Pojazd niezgodny z zamowieniem

Jest to ewidentnie zapis abuzywny i w sądzie nie mają szans. Na Twoim miejscu domagałbym się albo dostawy w cenie zamówienia (zakładam, że 1.6 jest droższe niż 1.5) albo zwrotu dwukrotności zadatku...
radex1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2014, 16:41   #25
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Pojazd niezgodny z zamowieniem

Grzegorz, uderzaj do UOKiK i/lub dobrego w tych sprawach prawnika. Fordowi i dealerowi powinna od razu "rura" zmięknąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wystarczy, że zobaczą pismo od którejś z powyższych instytucji.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2014, 20:50   #26
Krzysztof2507
ford::average
 
Avatar Krzysztof2507
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: Pojazd niezgodny z zamowieniem

Witam,

Sprawa jest prosta, przy założeniu, że samochód nie został wydany, a tutaj tak chyba jest. Jeśli jest to zapis w umowie, że silnik ma być 1.5, a samochód będzie dostarczony z 1.6 to Klient pisze pismo, że odstępuje od umowy i prosi o zwrot zaliczki. W umowie jest zapewne zapis, że zaliczka jest zwracana w terminie n- dni, Klient cierpliwie czeka, te n - dni. Jak pieniądze nie pojawiają się na koncie, to wysyła drugie pismo, w którym wyznacza 2-5 dniowy termin zwrotu zaliczki i umieszcza informację, że jest to pismo przed skierowaniem do sądu jeśli jego prośba o zwrot zaliczki nie zostanie pozytywnie "wykonana". Jeśli jakiś sprzedawca w takiej sytuacji będzie miał "opory" przed zwrotem zaliczki, to jego prawnik już nie. Ale jak nie ma prawnika, to trzeba skierować sprawę do sądu, doliczyć odsetki za zwłokę i dalej ciszyć się życiem.

Tutaj dealer może argumentować, że dostarcza mocniejszy silnik w tej samej cenie i pole manewru do negocjacji o dodatkowych rabatach można łatwo zamknąć.

P.S.

Terex78 kupiłeś bardzo fajną wersję Titanium Plus przypuszczam, że Titanium Edition Plus, auto świetnie wygląda i ma max wyposażanie. Czy będzie to silnik 1.5 czy silnik 1.6 nie ma to znaczenia. Takie sytuacje się zdarzają i nie są zależne od dealera. Tutaj przypuszczam, że dealer zamówił silnik 1.5, a system produkcyjny "zgarnął zamówienie" wcześniej do produkcji i ustawił silnik 1.6. Jeśli z tego powodu chcesz odstąpić od umowy , to oceń czy się to Tobie opłaca? Kiedy rezygnujesz i Ty i dealer jesteście "przegrani", Ty nie masz super auta, dealer Klienta. Jak zrezygnujesz to dealer za jakiś czas sprzeda ten samochód innemu Klientowi. Kiedy jednak kupisz ten samochód, to Ty będziesz zadowolony bo auto jest takie jakie chcesz , a dealer być może zyska Klienta, bo z doświadczenia wiem, że jak przy odbiorze są problemy, to w serwisie dealer stara się bardziej. Decyzja należy do Ciebie.

Ostatnio edytowane przez Krzysztof2507 ; 03-12-2014 o 10:30
Krzysztof2507 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2014, 09:55   #27
Krzysztof2507
ford::average
 
Avatar Krzysztof2507
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: Pojazd niezgodny z zamowieniem

Cytat:
Napisał Harisonl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odstąpić od umowy z uwagi na nie zgodność towaru z umowa niech oddadzą kasę a ty kupisz sobie zamiast dziadowskiej KUGI spoko RAVKĘ i będziesz zadowoony.
Co do dziadowskiej Kugi, nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że TOYOTA RAV4 jest lepsza od Forda Kuga?

Moje argumenty, że Ford Kuga jest lepszym samochodem od RAV4 na podstawie wersji Titanium Edition Plus jaką zamówił terex78 są takie, że

1. Kuga oferuje nowocześniejszy i lepszy silnik benzynowy EcoBoost , który nie jest dostępny w RAV4. RAV4 oferuje tylko silnik 2.0 Valvematic 150KM, silnik wolnossący DOHC, którego moc 151 KM osiągana jest przy 6 200 obr./min, czyli bardzo wysoka, co wpływa na hałas i zwiększone zużycie paliwa, dodatkowo maksymalny moment obrotowy 195 Nm przy 4 000 obrotów. 1.5 lub 1.6 EcoBost to nowoczesne silniki z turbodołdowaniem, gdzie moc 150 KM osiągana jest przy ok. 2 850 obrotach , a moment wynosi 240 NM przy ok. 2 900 obrotach. Kuga ma technologicznie lepszy silnik, który jest dynamiczny i ekonomiczny, daje kierowcy frajdę z jazdy już przy niskich obrotach. Dodatkowo EcoBoost występuje w dwóch mocach 150 i 182 KM. Czyli Klient w Fordzie ma możliwość wyboru.
2. Nowe Technologie jakie ma Kuga, które nie występują w RAV4
• System zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach ACS (standard dla Titanium Edtion Plus)
• System monitorowania koncentracji kierowcy (standard dla Titanium Edtion Plus)
• System rozpoznawania znaków drogowych (standard dla Titanium Edtion Plus)
• Bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika (standard dla Titanium Edtion Plus)
• System zapobiegający wywróceniu pojazdu w zakręcie RCS (standard dla Titanium i Titanium Edtion Plus)
• System Ford SYNC – sterowanie głoswe, odbieranie SMS, inne
• System automatycznego wzywania pomocy Ford SYNC – system sam wybiera numer alarmowy 112 i w języku danego kraju powaidamia o konieczności wysłania ekipy ratunkowej oraz podaje współrzędne GPS gdzie mam miejsce zdarzenie. System skraca o 20% czas przyjechania ekipy ratunkowej do wypadku.
• Podgrzewana przednia szyba
3. Kuga oferuje zdecydowanie lepsze własności jezdne. Przykładowo test porównaczy z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat „….Nie mogę powiedzieć, że Kuga źle traktuje kierowcę podczas długiej trasy. Sztywne, ale gładko radzące sobie z nierównościami zawieszenie jest bardzo podobnie zestrojone jak w Toyocie. Różnicę poczujemy na krętej drodze. Tu Ford po raz kolejny udowadnia, że precyzja prowadzenia ma dla firmy ogromne znaczenie. Kuga lepiej reaguje na komendy wydawane kierownicą, a podwozie posłusznie wypełnia rozkazy. Dodatkową zaletą, którą docenią zwłaszcza kierowcy lubiący serpentyny, przełęcze i wszystko, co kręte, jest elektronika. Kuga została wyposażona w systemy Curve Control (CC) i Torque Vectoring (TVC). Mówiąc ogólnie, dbają one o odpowiedni rozkład momentu napędowego pomiędzy osie, a w razie przeszarżowania wyhamują auto w zakręcie zapobiegając podsterowności i pomagając utrzymać zadany tor jazdy. Ford pozwala na więcej niż Toyota, więc i spalanie było odrobinę wyższe (9-10 l/100 km)..."

4. To za co w RAV4 trzeba dopłacić w Fordzie Kuga jest najczęściej standardem.

Zaletą RAV4 jest najnowocześniejszy według Toyoty napęd 4x4 i jego główną zaletą jest to, że ponoć szybciej załącza napęd tylny niż konkurencja, ale konkretnych danych porównawczych producent nie podaje. Pytanie czy tą różnicę szybkości odczuje Klient ? Osobiście wątpię.

Podsumowując na podstawie powyższych argumentów uważam, że Kuga jest bardzo dobrym samochodem w atrakcyjnej ofercie cenowej oferującej najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które nie są dostępne w RAV4, a czy Kuga jest lepszym samochodem od RAV4 to niech każdy z czytających sam oceni.

Ostatnio edytowane przez Krzysztof2507 ; 03-12-2014 o 09:57
Krzysztof2507 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2014, 10:17   #28
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Pojazd niezgodny z zamowieniem

Cytat:
Napisał _Big_Mac_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kłócisz się z nimi dla zasady, czy naprawdę przeszkadza ci, że dostałeś lepszy silnik?

Jak już ktoś wcześniej napisał. Raz że mamy inne czasy, dwa jest konkurencja.

Zaraz wyjdzie że modelowo kolega ma 2013r , z starym silnikiem 1.6 , bo nowszy jest 1.5. PRzy wszystkich stłuczkach, rozliczeniach AC będzie dymany. To jest tylko przypuszczenie. Bo tak to działa często.

Dwa to jest ich problem, więc dorzuciliby te zimówki i bon na paliwo 400zł i myślę że kolegi już by tam dawno nie było.

Gdyby zamawiał 1.6 a dostał 1.5 to jeszcze by dopłaty chcieli bo dostał nowszy, ulepszony, zoptymalizowany silnik. Z łaską by go dali w tej samej cenie.

Więc ja się akurat autorowi tematu nie dziwię. Brać ale coś wywalczyć, bo przy 1 okazji lepszego go tak tam wydymają bez mydła.

A gadanie że cena już jest niska, jeszcze najlepiej to mogli powiedzieć że dokładają do tego interesu.
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2014, 10:58   #29
Krzysztof2507
ford::average
 
Avatar Krzysztof2507
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: Pojazd niezgodny z zamowieniem

Tak jest konkurencja, ale pytanie czy inny dealer zaoferuje samochód w takiej samej ceni i czy dostawa będzie w tym samym terminie , czy później.

Rozwiązaniem oczekiwanym jest coś "wyrwać", ale również są inne rozwiązania 1. anulować umowę, ale Klient jest najbardziej stratny 2. odebrać samochód z silnikiem o większej pojemności.

Cena silnika 1.5 i 1.6 jest taka sama. Nie ma również zastosowania "dymanie" Klienta przy stłuczce, bo liczy się zakres ubezpieczenia.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 04-12-2014 o 21:41
Krzysztof2507 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2014, 11:26   #30
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Pojazd niezgodny z zamowieniem

Dlaczego uważam ze Kuga jest dziadowska. Uważam tak gdyż patrzę na całokształt działania firmy Ford. Dla mnie o jakości firmy nie świadczy tylko samochód ale i całość od sprzedaży po serwis po odpowiedzialność gdy coś się dzieje nietypowego i są sytuacje sprzeczne. Osobiście nigdy więcej nie kupię forda bez względu na to jakie to on super silniki będzie miał i jakich to super nowoczesnych systemów nie wymyślą. W domu mamy dwa fordy focusa z 2010 i fieste z 2003 roku.

Fiesata jest użytkowana przez moja mamę tylko po mieście silnik 1.3 bena przebieg jak na wiek niski 130 tyś km nie było z tym autem żadnych problemów. Jednak niech nie zwiedzie to waszej czujności auto miało dzwona przy prędkości ok 80 km mama wjechała w tył babce która zatrzymała się na przejściu i co auto rozbite w drobny mak ale najlepsze jest to ze nie zadziałały poduszki powietrzne i napinacze pasów cholera wie czemu. Auto było nowe z salonu do 10 lat serwisowane w ASO

Mój focus rok 2010 jeździ dobrze, fajnie się prowadzi w sumie mało pali ale już tyle rzeczy w nim wymieniłem że głowa mała. Przebieg w tej chwili 160 kkm. W niespełna 4 letnim aucie wymieniłem
Dwumas z kompletem sprzęgła
dwa łożyska przód
akumulator tak tak 3 letni aku stracił swoją pojemność o 70 %
Egr musiałem zaślepić bo już nie domaga
alternator dałem do regeneracji bo spaliły sie diody
do tego jeszcze padły uszczelniacze wału korbowego
i dziad pali mi olej coś ok 1,5 l na 20 tys km
Blacharka rdza i odpryski na nadkolach i na klapie bagażnika pod plastikową blendą ruda

Także jak na auto 3- letnie to sporawo

W mojej prywatnej ocenie nigdy więcej forda następnym razem przesiadam sie na Mazde 3 lub 6
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.