Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2017, 12:20   #31
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Markowy zamiennik (Milltek, Muffler, Magnaflow itp.) kata spełni swoją rolę. Jak nie to coś innego leży na rzeczy. Ps. co do tego że emulatory negatywnie wpłyną na auto to ciężko mi uwierzyć gdyż pełno 2.0 ecoboostów w usa które są pokręcone na maxa. mają DP bez taka i na 1 sondzie każdy ma emulator żeby nie wyskakiwał check engine.


Ostatnio edytowane przez jarekfxsilver ; 17-02-2017 o 12:27
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 09:35   #32
Bobik1988
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-02-2014
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Postów: 40
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Moj przypadek w focusie mk1 1.6 16v z 2000 roku. Samochod był coraz słabszy w wyższym okresie obrotów, brał widoczna ilość oleju. Ostatnio juz nie miał całkowicie siły jechac i przy wyższych obrotach podnosiła sie wysoko temperatura silnika. Diagonoza od razu ze zapchany katalizator. Wycięty, wstawione łącze elastyczne aby nie pakować pieniędzy w dziadka. Koszta 200 zł. Samochod odzyskał pełnie życia, błąd check nie wyskakuje (zrobione 4 tys km) a do tego przestał brać olej. Katalizator padł przy 410 000 km.
Bobik1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2017, 20:49   #33
szyha86
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: Benzyna 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Cytat:
Napisał Voldor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szyha86: A powiedz mi jaki katalizator wsadzałeś? Zamiennik jakiś czy regenerowany? Mam ten sam problem z P0420 i przeraża mnie koszt oryginału. Chciałbym na początek tylko sondy lambda wymienić (mam dwie) tylko niewiem czy to pomoże dla kata.
Mam jeszcze pytanie, czy błąd P0420 może mieć jakiś związek z wypadaniem zapłonu? Pytam bo rok temu walczyłem z wodą w świecach i być może jeszcze tam być jakaś wilgoć. Świece i kable mam nowe, cewki zapłonowej nie ruszałem.

Pozdrawiam.
Zamiennik podobno renomowanej firmy (innych przecież nie zakładają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) ale nie powiem jakiej bo się nie znam na tym i nazwa firmy i tak by mi nic nie powiedziała wiec nie zakodowałem. Jak na razie 208 tysięcy i jest ok. Ale swoja drogą z woda w świecach tez walczyłem. Zeby sie upewnic czy katalizator ma niska sprawnosc jedz na SKP i niech zbadaja czy spaliny sa w normie u mnie przed wymiana CO i inne bylo duzo ponad norme po wymianie ok.

Bump:
Cytat:
Napisał szyha86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamiennik podobno renomowanej firmy (innych przecież nie zakładają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) ale nie powiem jakiej bo się nie znam na tym i nazwa firmy i tak by mi nic nie powiedziała wiec nie zakodowałem. Jak na razie 208 tysięcy i jest ok. Ale swoja drogą z woda w świecach tez walczyłem. Zeby sie upewnic czy katalizator ma niska sprawnosc jedz na SKP i niech zbadaja czy spaliny sa w normie u mnie przed wymiana CO i inne bylo duzo ponad norme po wymianie ok.
Właśnie wczytałem się w post wcześniej i odnalazłem kartę gwarancyjną od katalizatora i widnieje prawdopodobnie nazwa firmy Miltek (prawdopodobnie bo nabazgrane ręcznie).
szyha86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 22:07   #34
greg32gw
ford::beginner
 
Avatar greg32gw
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: mk2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Witam, miałem podobny problem w mk2 FL 1.6 100km kilka lat temu. Kontrola check engine pojawiał się po dłuższych trasach powyżej ok 50km. Mogłem przez miesiąc jeździć po mieście i nic się nie działo. Wyjechał w trasę i od razu check engine, po kasowaniu błąd wracał. Diagnoza katalizator do wymiany. Kupiłem zamiennik z jakiegoś sklepu w Koszalinie (nie pamietam), katalizator polskiej produkcji gdzieś z Wielkopolski, gwarancja na 2 lata lub 50 000 km (nie pamietam nazwy i nie mogę sprawdzić bo samochód z papierami sprzedałem), koszt ok 1200 zł. Przejechałem jakieś 25 000 km i było ok. Przy wymianie katalizator trzeba się liczyć z wymianą sond lambda, ponieważ może się zdarzyć że nie będą do odzyskania, nie da się wykręcić. Stary katalizator można sprzedać, ale trzeba się naszukac bo nie wszyscy chcą po benzynie. Ja za swój stary wziąłem 100 zł.

Wysłane z mojego HUAWEI P8max przy użyciu Tapatalka
greg32gw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2017, 07:37   #35
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Cytat:
Napisał Bobik1988 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moj przypadek w focusie mk1 1.6 16v z 2000 roku. Samochod był coraz słabszy w wyższym okresie obrotów, brał widoczna ilość oleju. Ostatnio juz nie miał całkowicie siły jechac i przy wyższych obrotach podnosiła sie wysoko temperatura silnika. Diagonoza od razu ze zapchany katalizator. Wycięty, wstawione łącze elastyczne aby nie pakować pieniędzy w dziadka. Koszta 200 zł. Samochod odzyskał pełnie życia, błąd check nie wyskakuje (zrobione 4 tys km) a do tego przestał brać olej. Katalizator padł przy 410 000 km.
masz dobrze dotarty silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2017, 07:48   #36
Bobik1988
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-02-2014
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Postów: 40
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Sam jestem zszokowany jak ten Focus sie trzyma :-) mowie o silniku i podzespołach. oczywiście nigdy nie widział gazu, ale jest zarejestrowany jako ciężarowy i troche towaru przewiózł w bagażniku w rodzinnej firmie. Jak odmówi posłuszeństwa i naprawa nie bedzie opłacalna to poszukam az takiego samego tylko w dobrym stanie :-) bo potrzebuje na codzień taniego w eksploatacji samochodu do brudnej roboty.
Bobik1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2017, 07:51   #37
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

w niemczech widziałem 1.6 mk1 po 550 tys przebiegu. oczywiście do polski wjeżdzają z magicznym 188 tys.

jak chcesz woła roboczego to zerknij jeszcze na astry I 1.6 8 zaworów oraz wszelkie koreańce typu lanos, lantra, atos, accent z tamtego okresu

one są poprostu nie do zajechania

ja teraz będę szukał woła roboczego ale tylko dlatego, że poprostu już mi dziury w progach wypadają, silnik dalej rwie 2 paki

Ostatnio edytowane przez Fulara ; 21-02-2017 o 07:53
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2017, 08:04   #38
Bobik1988
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-02-2014
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Postów: 40
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Czasami oglądam na aukcjach Focusy i powiem Ci ze jakies ładne i z niższym przebieg (gdzie pewnie i tak kręcony) to szybko znikają. Miałem jako drugi roboczy Astre G z 2001 1.6 16v, to tez tani w utrzymaniu ale silniki porażka, a to zawor sie wypali o to cos. Po tej zimie tez juz mocno zaczyna zjadać w Foce progi zewnętrzny przy tylnich kołach. Ale jak znajdę jakiegos za 5-6 tys blacharsko utrzymanego,sztywnego i cicho pracującego to biorę bez zastanowienia :-)

Bump: No i oprócz co normalne w fordzie co jakis czas cewek, przewodów, nie mowie o sprzęgle,klockach itd to tylko mnie raz zawiódł jak skończyła sie pompa paliwa.
Bobik1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2017, 08:26   #39
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

dlatego mówiłem, astra 1,6 ale 8V

ponoć nie do zajechania i do gazu
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2017, 08:48   #40
Bobik1988
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-02-2014
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Postów: 40
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Zwrócę uwagę! Dzięki! Dobrze ze wlasnie ta Astre miałem w gazie wiec zarobiła na siebie i na te remonty �� Ale przemawia za mną Focus po tylu latach doświadczenia z nim :-) samo to ze wymiana rozrzadu to nieduże koszta. Zobaczymy ile moj nakręci. Praktycznie we wszystkie dni tyg robi dziennie 80 km. W blacharkę nie bede inwestował bo za bardzo jest zmęczony w środku i na zewnątrz. . Bedzie jeździł dopóki przegląd podbija albo sam juz umrze śmiercią naturalna. Wtedy na żyletki.
Bobik1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
check engine , focus mk2 , katalizator



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.