Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2017, 20:23   #1
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie 2.0 Brak ciśnienia

Hej panowie mam takie pytanie w samochodzie mojego kolegi fordzie mondeo fusion 2015r przebieg ok 50 tyś ze stanów w czasie jazdy zapaliła się kontrolka oleju silnika.
Gdy to zobaczył zgasił od razu silnik poczekał 30 minut i znowu odpalił kontrolka nie zgasła więc poprosił mnie o pomoc w naprawie.
Podpiłoem mu manometr ciśnienia pokazał 0 bez odpalania tzn na samym rozruszniku i po odpaleniu nic pewnie pompa walnięta bo olej miał, sam sprawdzałem.
Silnik na podwieszenie miska w dół stara pompa wek na stół niby pomuję przelewa olej ale dla świętego spokoju kupił nową zresztą jego kasa nie moja.
Całość poskładaliśmy manometr podłączony do silnika i znowu to samo brak ciśnienia manometr mam oczywiście sprawny i teraz pytanie za 100 punktów ecoboost ma 2 pompy czy jedną wymieniliśmy tą co jest napędzana łańcuszkiem od głównego wałka ale widziałem że jest tam także takie cudo
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
czy to też odpowiada za pompowanie oleju?.
Wiem że samochód można oddać do aso do mechanika kowala do znawcy etc ale chcę pomóc koledze a zawsze to człowiek dowie się czegoś nowego.
Z góry dzięki za pomoc w temacie

ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2017, 07:01   #2
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: 2.0 Brak ciśnienia

Jakieś pomysły
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2017, 18:48   #3
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: 2.0 Brak ciśnienia

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Coś mi się wydaję że to nie pompa tylko wałki wyrównujące drgania i ktoś to źle podpisał

Reasumując posprawdzaliśmy wszystko jeszcze raz zaryzykowaliśmy odpalenie i dodawanie gazu i wychodzi na to że przy 2 tyś kontrolka gaśnie czyli ciśnienie jest ale małe coś czuję że panewki sa do wymiany ale żeby to tak od razu a może gdzieś ten silnik zasysa lewe powietrze i dlatego tak się dzieje pompa ma plastikowego ssaka jedynie z gumowym oringiem może gdzięś tam się zapowietrza podłączę za chwilę jeszcze raz manometr to zobacze jakie ma wartości przy 2 tyś i więcej i napiszę
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2017, 20:41   #4
ketez
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 29-12-2015
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2009
Postów: 169
Domyślnie Odp: 2.0 Brak ciśnienia

Jak przy 2 tysiącach coś jest to jak by ciśnienie uciekało. Dlaczego wydaje Ci się, że panewki poszły ??? miały luz , słychać ?????????
ketez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2017, 05:00   #5
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: 2.0 Brak ciśnienia

Taką pierwsza myśl miałem że może panewki ale po podłączeniu manometru i tak wyszło że jest dpa i 0 dziwny ten przypadek jutro zrzucę jeszcze raz michę obejrzę ssaka czy gdzieś dziad nie ma mikro pęknięć olej nigdzie nie cieknie wszystko szczelne. Kurdę chyba pierwszy raz boryka się z takim przypadkiem
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2017, 21:48   #6
ketez
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 29-12-2015
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2009
Postów: 169
Domyślnie Odp: 2.0 Brak ciśnienia

Jak sprawa się potoczyła ??????????
ketez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 09:29   #7
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: 2.0 Brak ciśnienia

Dół silnika rozebrałem pompa normalnie zasysa olej panewki na 3 korbach delikatnie się przytarły w miejscu olejowania wał cały panewki zamówiłem ze stanów bo u nas do tego silnika nie można kupić co dalej po wymianie panewek dla pewności zaślepimy jeszcze przewód olejowy turbiny i sprawdzimy czy wytwarzane jest potrzebne ciśnienie.
Ogólnie weryfikując każdą część silnik wygląda jak nówka więc po konsultacjach z paroma kolegami mechanikami stawiamy na turbinę bo mieli takie przypadki że ciśnienie strzelało przy uszkodzonym turbo.
Ogólnie jeżdżąc po serwisach, mechanikach znajomych ludzie od razu stawiają na pompę a jak słyszą że pompa ok to robią oczy że jak to nie działa
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.