Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2021, 16:44   #1
Damascuz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2021
Model: Ford focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Duszenie się samochodu na wolnych obrotach gdy doda się gazu 1.6 benzyna

Witam.

Tak jak w temacie. Samochód np dojezdzjac do świateł z minimalnym dodaniem gazu zaczyna się dusić i dlawic i po chwili gaśnie. Gdy np na parkingu szukam wolnego miejsca, tak samo.
Dodam również że na postoju gdy samochód stoi na luzie tj. Bez wrzuconego biegu, gdy kilkukrotnie/kilkunastokrotnie minimalnie pododaje gazu to w końcu też zafaluje obrotami i się udusi i zgaśnie.
Dodam również, że czasami wszystko jest cacy i nie występuje problem, a czasem no na każdych światłach /parkingu
Wymieniłem świece, problem dalej występuje. Mechanik podpial pod komputer i jedyne na co zwrócił uwagę to, że przepływ mas powietrza na wolnych obrotach wynosi 1,6g/s, lecz nie był pewny czy tak po prostu ma być.
Czy drodzy forumowicze macie jakiś pomysł co to może być?

Ford Focus mk3 2011r 1.6 benzyna 92kW 125KM

Damascuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2021, 09:11   #2
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Duszenie się samochodu na wolnych obrotach gdy doda się gazu 1.6 benzyna

sprawdz wszystkie wezyki, doloty, wszystko co gumowe
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2021, 14:28   #3
Damascuz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2021
Model: Ford focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Duszenie się samochodu na wolnych obrotach gdy doda się gazu 1.6 benzyna

A może to wina przepływomierza? To normalne, że Maf wskazuje na wolnych obrotach 1.6g/s. Oczywiście sprawdzę wszystkie przewody, choć mechanik to sprawdzał
Damascuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2021, 14:46   #4
Laciaty102
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-03-2021
Skąd: Gliwice
Model: Focus MK3 kombi
Silnik: 1.6 benzyna 105km
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Duszenie się samochodu na wolnych obrotach gdy doda się gazu 1.6 benzyna

Miałem podobny problem co kolega pisze z silnikiem 1.6 Benzyna 105, podczas dojeżdżania do świateł czy manewrowanie po parkingu auto szarpało a nawet nie wiem czemu gasło, pojechałem do serwisu nieautoryzowanego i wyczyścili przepustnicę oraz wgrali nowy program. Usterka znikła i już 5 miesięcy mam spokoju. Może to jest to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Laciaty102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2021, 16:44   #5
Damascuz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2021
Model: Ford focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Duszenie się samochodu na wolnych obrotach gdy doda się gazu 1.6 benzyna

No ciekawe co Ci pomogło, czy te czyszczenie przepustnicy, czy wgranie softu. Powiedz mi ile zaplaciles za taką usługę? Ja dzwoniłem do serwisu Forda to krzykneli 3 stówy za samą diagnostykę, a za wgranie nowej aktualizacji sterownika silnika 250 zł.

Bump: Nie wiem jak się kompletnie zabrać do tego
Damascuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2021, 17:15   #6
maly.1981
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-12-2011
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Focus III Kombi
Silnik: 1.6 Duratec 125KM 92kW Ti-VCT
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Duszenie się samochodu na wolnych obrotach gdy doda się gazu 1.6 benzyna

U mnie problem znikł po wyczyszczeniu przepustnicy. Wystarczy odkręcić kilka śrubek 15 min roboty i preparat w sprayu do czynienia.

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
maly.1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.