Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2023, 15:46   #371
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Przeszedłem już kilka akcji serwisowych tego typu.
Jeszcze nie słyszałem, żeby się hybryda Forda w PL spaliła, nie widziałem wzmianek w internecie, raczej znajduje info o akcji serwisowej.
Ja mając hybrydę się zupełnie nie przejmuję.

EDIT: @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - będę dalej cytował userów, bo to najprostrza metoda żeby mu dać znać o tym że odpisuję. Miejsca na serwerze starczy, nie martw się.

__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 01-09-2023 o 06:05
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2023, 20:17   #372
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 412
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Samochód upomina się o wymianę oleju. Od ostatniej wymiany przejechałem niecałe 17k km, a obecny przebieg to 36k km. Czy to nie za szybko przy szacowanych przez producenta okresach między przeglądami 25k km? Jak to wygląda u Was?


Drugie pytanie czy wymiana na gwarancji to tylko w ASO (oferta na ~740 zł brutto)?
__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2023, 20:24   #373
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Pewnie mija rok albo dwa. To jest mierzone czasem.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2023, 21:04   #374
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 412
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Ostatnia wymiana (w ramach przeglądu na 25000 km) była robiona w marcu. Także to nie to.
__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2023, 07:03   #375
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

o ile w tym marcu ktoś skasował inspekcję...
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2023, 10:00   #376
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał bobanr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód upomina się o wymianę oleju. Od ostatniej wymiany przejechałem niecałe 17k km, a obecny przebieg to 36k km. Czy to nie za szybko przy szacowanych przez producenta okresach między przeglądami 25k km? Jak to wygląda u Was?


Drugie pytanie czy wymiana na gwarancji to tylko w ASO (oferta na ~740 zł brutto)?
Sprawdź dokładnie - wymiana oleju wg. wskazań komputera, który liczy dynamicznie przebieg w zależności od sposobu użytkowania. Zauważyłem, że trasa/miasto różnie zużywa % jakości oleju. Wystarczy w zegarach lub w apce sprawdzić.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2023, 17:12   #377
pdrogi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-05-2013
Model: S-max
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cześć,

auto odebrane w maju, przebieg około 8tys km.
Jeśli chodzi o olej, to miałem jedną wymianę w ASO z mojej inicjatywy po 3tys km w lipcu (po "dotarciu silnika"). Teraz apka Forda szacuje pozostałą żywotność na 70% - kolejna wymiana w lipcu 2024 (czyli rok po poprzedniej wymianie).

Mam 2 pytania do innych właścicieli s-maxa hybrydy.

Ostatnio zaczęły mi piszczeć hamulce przy niskich prędkościach (hamulec nie jest wciśnięty), wydaje mi się że to zaciski z tyłu. Nie ma znaczenia czy zaciągnięty był na postoju ręczny, czy stał tylko na P. Po rozpędzeniu auta piszczenie znika, ale troche słabo mając na uwadze że to nowe auto. Czy ktoś miał może takie objawy? Był z tym w ASO?

Pytanie 2, jeżeli macie gniazdo elektryczne 220V w tunelu środkowym w drugim rzędzie. Też macie gniazdko typu G - tzn. takie jakie normalnie się używa w UK ?

Pozdrawiam!
pdrogi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2023, 20:38   #378
biegacz
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Częstochowa
Model: S-Max MK2
Silnik: 2.5 Hybryda
Rocznik: 2023
Postów: 29
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Witam wszystkich, przeczytałem cały wątek. Napiszę z mojej perspektywy kilka spostrzeżeń na tematy tam poruszane. Dużo jest o spalaniu. Tutaj widzę ile ludzi tyle opinii. W porównaniu do Diesla ja widzę spalanie na plus.

Użytkowałem S-Maxa z 2017 roku przez 3 lata i dla mojej rodziny to idealne auto, wiec postanowiliśmy wymienić na nowego. Zamówiony koniec Września 2022, a odebrany koniec Marca 2023.

Przejechane 12k, spalanie jak już pisałem na plus, szczególnie w mieście.

Sprawa wyposażenia auta, brak klejonych szyb, chodź w materiałach jest napisane że jak domawiasz Sony to mają być.
Brak schowków pod fotelami, brak lampki w schowku centralnym. Jeszcze coś zauważyłem, ale teraz nie pamiętam. Ogólnie auto okrojone, a miałem porównanie z autem z 2017 roku.

U mnie też był temat z tylnym zderzakiem, zamawiałem wersję St-Line i byłem przekonany że tył będzie z tej wersji. Okazało się że przyszedł "zwykły" Później dopiero doszliśmy do tego że przy zamówieniu wypinanego haka jest taki montowany. Tu miałem lekki spór ze sprzedawcą , bo gdybym o tym wiedział nie zamówiłbym tego haka. Bardziej zależało mi na wyglądzie auta. Nigdzie to nie było ujęte ani powiedziane. Jak na przykład z panoramą, zamawiasz dach nie ma relingów itp. I wtedy nie ma niepotrzebnych nerwów i nie porozumień. Tak mnie to męczyło że zakupiłem ten dyfuzor i boczki do tego zderzaka i już siedzi taki jak być powinien. Jest tylko delikatne wycięcie na hak, praktycznie nie widoczne.

Ogólnie auto na duży plus, silnik napęd.

Brakuje autohold, chodź jest tempomat z funkcją Stop and Go, w Forscan jest opcja AutoHold ale nie działa, gdy próbowałem ją uruchomić, pewnie brakuję przycisku do pełni działania.

Nikt nie pisał o zabezpieczeniu podwozia, tutaj jest słabo. Ogólnie nic tam nie ma. Gołe blachy.

To chyba tyle.

Pozdrawiam
Artur
biegacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2023, 07:18   #379
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał biegacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawa wyposażenia auta, brak klejonych szyb, chodź w materiałach jest napisane że jak domawiasz Sony to mają być.
Rocznik 2022 ma tak samo, niestety.

Cytat:
Napisał biegacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brak schowków pod fotelami, brak lampki w schowku centralnym. Jeszcze coś zauważyłem, ale teraz nie pamiętam. Ogólnie auto okrojone, a miałem porównanie z autem z 2017 roku.
U mnie również tego brak, okrojony ambiente, dziwna polityka wyglądu tylnego zderzaka bo Vignale o ile pamiętam ma ozdobne, reszta nie.

Cytat:
Napisał biegacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też był temat z tylnym zderzakiem, zamawiałem wersję St-Line i byłem przekonany że tył będzie z tej wersji.
A tutaj akurat w materiałach z 2022 roku było dość jasno napisane jak to wygląda. Ale finalnie mam Titanium X.

Cytat:
Napisał pdrogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio zaczęły mi piszczeć hamulce przy niskich prędkościach
Nie mam takiego problemu, a nalatane już 32kkm.

Cytat:
Napisał pdrogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie 2, jeżeli macie gniazdo elektryczne 220V w tunelu środkowym w drugim rzędzie. Też macie gniazdko typu G - tzn. takie jakie normalnie się używa w UK ?
Powiem tak, też mi coś dziwnie wyglądało, ale normalnie ładowarki do telefonów pasowały i działały.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2023, 09:29   #380
castrol
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2023
Skąd: Józefosław
Model: S-Max ST Line
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2022
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał biegacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Użytkowałem S-Maxa z 2017 roku przez 3 lata i dla mojej rodziny to idealne auto. Brak schowków pod fotelami,
W wersji z 2017 roku miałeś schowki pod fotelami? Bo szukam jakiegoś info czy w wersji 2015-2023 były takowe schowki ale nigdzie nie mogę znaleźć. Masz może jakieś zdjęcie? Da się takie schowki może dołożyć?

Cytat:
Tak mnie to męczyło że zakupiłem ten dyfuzor i boczki do tego zderzaka i już siedzi taki jak być powinien. Jest tylko delikatne wycięcie na hak, praktycznie nie widoczne.
Mógłbyś wrzucić zdjęcie jak to wygląda? Też mam wypinany hak, ale wiedziałem o tym, że przy haku jest inny dyfuzor. Ja z haka i tak nie mógłbym zrezygnować bo S-Maxa używam do ciągnięcia przyczepym, więc u mnie hak jest obowiązkowym wyposażeniem auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
okrojony ambiente
Co masz na myśli?

Cytat:
Napisał pdrogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie 2, jeżeli macie gniazdo elektryczne 220V w tunelu środkowym w drugim rzędzie. Też macie gniazdko typu G - tzn. takie jakie normalnie się używa w UK ?
To nie jest gniazdo typu G, a po prostu gniazdo uniwersalne aby można było podpiąć wtyczki o różnych standardach.

Ostatnio edytowane przez castrol ; 23-10-2023 o 09:33
castrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.