Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2012, 11:22   #1
tomek_fcb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: Opole/Wrocław
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,8TDDI 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Zakup Ford Mondeo MK4 2.0tdci co sądzicie?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Witam,
Przymierzam się do zakupu Mondka Mk4 co możecie powiedzieć o tym modelu z linka powyżej? Generalnie interesuje mnie samochód do 50-55tyś zł 4-5latek. Koniecznie sedan ze skórą ( mile widziana alcantara ), navi i convers+.

tomek_fcb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 20:38   #2
fatek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: podkarpacie
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: Zakup Ford Mondeo MK4 2.0tdci co sądzicie?

nie odradzam ale poczytaj problemy inne marki tez maja tylko forda ciezko zdiagnozowac,peugeota i volvo tez ten sam silnik w moim do du y moge ci opylic mojegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 22:25   #3
darrally
ford::average
 
Avatar darrally
 
Zarejestrowany: 31-07-2005
Skąd: Mikołów
Model: MONDEO KOMBI TITANIUM X
Silnik: 2.5T 246KM/386Nm mod by heko
Rocznik: 2008
Postów: 59
Domyślnie Odp: Zakup Ford Mondeo MK4 2.0tdci co sądzicie?

Brak spryskiwaczy do xenonów...dziwne.......chyba, że to soczewki, ale w takim konfigu bez xenonów?????????? Coś tu brzydko chyba pachnie............:-)
darrally jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 07:04   #4
Olek
ford::advanced
 
Avatar Olek
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 26-02-2004
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK5 - HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Zakup Ford Mondeo MK4 2.0tdci co sądzicie?

Cytat:
Napisał fatek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tez ten sam silnik w moim do du y moge ci opylic mojegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fatek możesz napisać coś więcej?? też interesuje mnie taki silnik, chociaż coraz częściej myślę o benzynie, jednak przy moim przebiegu rocznym około 25 tyś km to waham się i to mocno.
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, TITANIUM, KOMBI
Ford Fiesta MK6 1.4 Benzyna, śliczna, dla żonki
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 08:57   #5
tomek_fcb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: Opole/Wrocław
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,8TDDI 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zakup Ford Mondeo MK4 2.0tdci co sądzicie?

Właśnie trochę poczytałem i wpienia mnie to, że do Forda pakują silniki francuskie PSA co mnie mocno zdziwiło. Poza tym jakoś odpycha mnie od forda, teraz jeżdżę focusem mkI i problemów z nim było co nie miara, sterownik pompy i elektroniczny pedał gazu ;/. Przebiegów dużych nie robię, rocznie max. 20tys. Zastanawiam się jeszcze nad bmw e90 ale na dobrym wyposażeniu i bez dzwona to ciężko znaleźć, a4 b7 masa 2.0tdi 140KM jak wiemy te silniki są wadliwe, a na a4 b8 musiałbym dołożyć jakieś 20tys. Ból głowy jednym słowem w wyborze dobrego w miarę młodego samochodu.

Ostatnio edytowane przez tomek_fcb ; 10-02-2012 o 09:05
tomek_fcb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 09:10   #6
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Zakup Ford Mondeo MK4 2.0tdci co sądzicie?

Cytat:
Napisał fatek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten sam silnik w moim do du y moge ci opylic mojegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz 2.0TDCI 140KM i co jest w nim nie tak?To jaki polecasz 1.8?Ja mam ten motor i POLECAM każdemu!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 10:57   #7
Bosman71
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2.2 TDCi 200KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: Zakup Ford Mondeo MK4 2.0tdci co sądzicie?

Co chodzi o Mondeo to wiele się nie wypowiem choć sam kupiłem już takiego tylko z silnikiem 1.8 TDCi 125KM (bardzo dobre opinie o nim generalnie - choc jedyne co się psuje to podobno dwumasa i sprzęgło).

Natomiast jeździłem Focusm 2 z 2.0 TDCi 136KM - czyli dokładnie ten sam silnik z grupy PSA. Opinie o tym silniku są właśnie raczej dobre i ja też taką daję. 2 lata jeżdżenie i to szybkiego na trasach i w mieście bez oszczędzania - jedynie dbałem o turbo (późne wyłączanie itp) to spisywał się bez zarzutu. Spalanie oczywiście nie małe ale dawał rade co chodzi o awaryjność (nic prócz świszczącej turbiony) i co chodzi o elastyczność w trasie to miodzio!!!

Jedyne na co uważaj to dokładnie posłuchaj turbiny. Wiele aut, które oglądałem albo świszczały mocno albo zaczynały. Tak naprawdę turbiny w pełni sprawnej i nie zużytej powinno nie być słychać.

Życzę udanego zakupu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Obecnie: S-Max Titanium S 2.2 TDCi 200KM Panther Black oraz [MK3] Focus 1.6 EcoBoost 150KM Panther Black Były: [MK4] Mondeo 1.8 TDCi 125KM SilverX Policyjny Granat oraz [MK2] Focus 2.0 TDCi 136KM (Trend) Piękny Niebieski
Bosman71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 11:13   #8
tomek_fcb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: Opole/Wrocław
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,8TDDI 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zakup Ford Mondeo MK4 2.0tdci co sądzicie?

Jak wygląda sprawa korozji w mk4? Silnik 2.2 diesel ktoś z nim miał do czynienia?
tomek_fcb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 17:46   #9
fatek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: podkarpacie
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie

olek coz ci moge napisac ten silnik ma (moj) rozne przypadlosci wnerwiajace drgania na biegu jalowym przy 1300 do 1700 obrotow szarpanie przy 160 na godzine podczas wyprzedzania,pali od groma jesli sie jezdzi powyzej 130,srednie spalanie jak jade przez niemcy to 10 zaznaczam nie jade jak emeryt,te same drgania co moj maja posiadacze volvo s40v50,peugeota 407 wiec kicha,a ktos tu pisze ze nie koroduje to sie myli,zaraz bedzie las rak sprzeciwu ale gdy zdejmniecie uszczelke tylnej klapy to z miedzy zgrzewow wyplywa woda z rdza nie wiem jak to opisac,tlumnik to juz nie mowie i nie jezdze w polsce tylko po francji tu mniej sypia,jedyna zaleta to wyglad powala i wloasciwosci jezdne.

Cytat:
Napisał darrally Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brak spryskiwaczy do xenonów...dziwne.......chyba, że to soczewki, ale w takim konfigu bez xenonów?????????? Coś tu brzydko chyba pachnie............:-)
nie pachnie tylko byly takie wersje ja tez mam soczewki skretneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 11-02-2012 o 06:38 Powód: regulamin pkt21
fatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 09:08   #10
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Zakup Ford Mondeo MK4 2.0tdci co sądzicie?

Cytat:
Napisał fatek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olek coz ci moge napisac ten silnik ma (moj) rozne przypadlosci wnerwiajace drgania na biegu jalowym przy 1300 do 1700 obrotow szarpanie przy 160 na godzine podczas wyprzedzania,pali od groma jesli sie jezdzi powyzej 130,srednie spalanie jak jade przez niemcy to 10 zaznaczam nie jade jak emeryt:
To powiem Ci że masz pecha,albo kupiłeś jakieś padło...

U mnie 2.0 TDCI 140KM chodzi jak marzenie,nic poza olejami i filtrami nie wymieniam...

Pali średnio 7,5 - a mam S-maxa który z 2 osobami waży 2 tony...i nie jeżdze NIGDY jak emeryt,pracuje cicho,bez drgań itp itd...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.