Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2010, 21:26   #1
Rothen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2010
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0pb
Rocznik: 2006
Postów: 4
Question drgania silnika na luzie 2.0pb duratec

Od 6 miesięcy mam problem ze swoim Mondeo MKIII 2.0 Pb 2006, mianowicie na luzie mam wrażenie że silnik wpada w lekkie drgania (odczucie wypadania zapłonu) mocniej czuć na zimnym silniku. Poza drganiami nie ma żadnych negatywnych objawów, nie szarpie, płynnie przyspiesza, obroty stoją równo 850, nie pali oleju, spalanie 8-12 l/100, brak błędów na kompie, kompresja każdy cylinder po 15, wykres na hamowni prawidłowy, przebieg samochodu 55 tys (oryginalny od początku w rodzinie). Samochód sprawdzałem w 2 warsztatach specjalizujących się w Fordzie gdzie wymieniono mi świece i przewody (oryginały) ale poprawy nadal brak. Finalnie mechanicy stwierdzili bym dał sobie spokój z pierdołami bo według nich wszystko jest ok i szkoda mojej kasy na sprawdzanie. Byłem też 2 razy w ASO gdzie sprawdzono układ zapłonowy i zrobiono diagnostykę na kompie (błędów brak). Wczoraj samochód wrócił z ASO po dużym przeglądzie na którym przedłużono mi gwarancje na silnik, skrzynie elektronikę itp. a mechanicy z ASO stwierdzili że to nie jest nic nienormalnego i bym dał sobie spokój bo z samochodem wszystko jest w 100% ok.....i teraz nie wiem co robić albo oni mają rację i szukam dziury w całym i jest ok albo nie wiedzą co jest i mnie zlewająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w związku z tym mam pytanie czy te drgania na luzie może powodować np. sonda lambda, map sensor, egr, cewka lub czujnik położenia wału a nie pokaże tego komputer?

Rothen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2010, 22:18   #2
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: drgania silnika na luzie 2.0pb duratec

mam podobnie (po zimie to nastapilo), na zimnym wieksze drgania a na cieplym duzo mniejsze
ja podejrzewam dwumase, wiem wiem, ze to benzyna, ale mimo wszystko to jest prawdopodobnie toGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aha na kompie zero bledow, przyspieszenie ok, spalanie, olej, ok.
szczerze to olewam to, spokojnie da sie z tym zyc:]
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2010, 22:43   #3
00lukas00
ford::advanced
 
Avatar 00lukas00
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Northern Ireland
Model: Mondeo TITANIUM X
Silnik: 2.0 diesel-140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 213
Domyślnie Odp: drgania silnika na luzie 2.0pb duratec

Witam, tak jak napisałeś - masz wrażenie, jeśli wszystko jest ok z resztą sprzętu to im więcej będziesz o tym myślał tym bardziej będziesz wpadał w schizę że coś jest nie tak. Odczekaj jakiś czas i zobacz co się będzie działo !!!
00lukas00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2010, 00:38   #4
Rothen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2010
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0pb
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: drgania silnika na luzie 2.0pb duratec

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam podobnie (po zimie to nastapilo), na zimnym wieksze drgania a na cieplym duzo mniejsze
ja podejrzewam dwumase, wiem wiem, ze to benzyna, ale mimo wszystko to jest prawdopodobnie toGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aha na kompie zero bledow, przyspieszenie ok, spalanie, olej, ok.
szczerze to olewam to, spokojnie da sie z tym zyc:]
w sumie może i tak ale... już po 55 tys km by zdychała dwumasa? Zastanawiam się czy to nie wtryski bo po bardzo dynamicznej jeździe bądź szybkiej (jak ostatnio 200 km/h) drgania jakby ustępują. Czy dodatki do paliwa rzekomo czyszczące wtryski dostępne na stacjach benzynowych np. Motul albo STP mogą zaszkodzić?
Rothen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2010, 10:52   #5
midwor
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: LDZ
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: drgania silnika na luzie 2.0pb duratec

Witam
"karloss" mam cos bardzo podobnego, jakby wypadajace zaplony ale tylko przez jakis czas po odpaleniu zimnego auta (2006, 2.0PB). Z tym, ze ja sklaniam sie ku kolektorowi dolotowemu... musze odlaczyc sobie klapki i zobaczyc czy to cos zmieni. Ale dwumasa tez dala mi teraz do myslenia...
Pozdrawiam

EDIT:
Sprawdzilem i odlaczenie klapek zupelnie nic w poruszanym temacie nie zmianilo.

Ostatnio edytowane przez midwor ; 13-09-2010 o 10:09 Powód: Dodanie informacji
midwor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2010, 19:33   #6
Rothen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2010
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0pb
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: drgania silnika na luzie 2.0pb duratec

kolektor dolotowy to raczej nie jest....w każdym razie mi w ASO powiedzieli że nie jest to w tym Mondeo nic nadzwyczajnego póki nie ma negatywnych skutków....w sumie nie mieli by interesu mnie okłamywać bo przedłużyli mi gwarancje na silnik.
Rothen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2010, 21:52   #7
Szymekmondeo
ford::average
 
Avatar Szymekmondeo
 
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Płock
Model: MondeoX sedan
Silnik: DuratorQ 2.0 TDCI 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Odp: drgania silnika na luzie 2.0pb duratec

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam podobnie (po zimie to nastapilo), na zimnym wieksze drgania a na cieplym duzo mniejsze
ja podejrzewam dwumase, wiem wiem, ze to benzyna, ale mimo wszystko to jest prawdopodobnie toGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aha na kompie zero bledow, przyspieszenie ok, spalanie, olej, ok.
szczerze to olewam to, spokojnie da sie z tym zyc:]
Ja tez tak mam i tez olewam.Wtryski ok wiec olac to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szymekmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2012, 21:23   #8
Madox77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2012
Skąd: podlaskie
Model: Ford Mondeo Mk3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: drgania silnika na luzie 2.0pb duratec

Witam. Ja mam tak samo jak koledzy, jak odpalam rano swego Mondka to też na samym początku jak jest auto zimne to trzęsie silnikiem jak nie wiem co ale po kilku sekundach jest ok. Myślałem że może na poduszkach coś nie tak albo coś z rozrządem ale na razie nie będę się tym przejmował chyba że zacznie coś naprawdę niepokojącego się dziać. Pozdrawiam wszystkich.
Madox77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2012, 16:32   #9
tom_3000
ford::average
 
Avatar tom_3000
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Racibórz
Model: MK4 Ecoboost 240 KM PS
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM PS
Rocznik: 2012
Postów: 135
Domyślnie Odp: drgania silnika na luzie 2.0pb duratec

Na jakim paliwie jeździcie ? Bo u siebie też miałem różne dziwne rzeczy, ale odkąd leje 98, zapomniałem o wszystkim.
tom_3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.