Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2022, 00:02   #1
jarusss
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-01-2022
Model: Mondeo
Silnik: Chyba 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 4
Unhappy Urwana pokrywa schowka na okulary w podsufitce

Witajcie,
pacjent Mondeo MK5 2019 rok.
potrzebuje małej pomocy/porady. Urwałem (w sensie złamałem zawias) schowek na okulary (ten co znajduje się w podsufitce). Otwierałem, za mocno pociągnąłem i pękło. Jako, że miałem dzisiaj przegląd poprosiłem, żeby wycenili mi naprawę tego (no... kawałek plastiku, ile to może kosztować?). I wycenili... na 4500zł brutto, bo stwierdzili, że to całą podsufitkę trzeba wymienić. Grubo.
Ale poszperałem trochę po alledrogich portalach typu google i... znalazłem, że można kupić sam panel ze światłami za kilkaset zł. I tu mój mindf**k - to jak to jest? Można czy nie można? A może można to jakoś naprawić? Czy trzeba całą podsufitkę jednak? Spotkał się ktoś z takim problemem?

jarusss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2022, 08:02   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,463
Domyślnie Odp: Urwana pokrywa schowka na okulary w podsufitce

Cytat:
Napisał jarusss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można czy nie można?
Dla ASO niektóre części zamienne nie istnieją, tylko całe elementy.
Tak jak w bazie części nie ma uszczelki tylko cały element, tak masz i w tym przypadku.

Jak znajdziesz coś "na odzysku" to możesz próbować wymiany, ale nikt nie zrobi tego w ASO, bo serwisówka tego nie przewiduje.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2022, 10:23   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,018
Domyślnie Odp: Urwana pokrywa schowka na okulary w podsufitce

Cytat:
Napisał jarusss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... wycenili... na 4500zł brutto, bo stwierdzili, że to całą podsufitkę trzeba wymienić. Grubo.
...Czy trzeba całą podsufitkę jednak? Spotkał się ktoś z takim problemem?
Wycenili zgodnie z tym, co im Microcat (katalog części Forda) "powiedział"...
Z nieznanych powodów górny panel podsufitki (zaznaczony w prostokącie), który zawsze dostępny był osobno, obecnie jest oznaczony jako "część dostępna wraz z całą podsufitką" - to oznaczenie to ten żółty kwadracik wskazujący różne drobne elementy podsufitki a następnie rozwinięty jako "cała podsufitka w różnych wersjach"...

Oczywiście nie trzeba wymieniać całej podsufitki a wystarczy sam panel, ale nowego się w ASO nie kupi... Chyba, że któreś sklepy internetowe mają jeszcze zapasy z czasów, gdy panel miał swój numer części i można go było kupić oddzielnie.
Do dyspozycji jest też Allegro - pod warunkiem, ze po zakupie przyjdzie panel w stanie "nadającym się do zamontowania".

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nikt nie zrobi tego w ASO, bo serwisówka tego nie przewiduje.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - nie jest tak źleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... Demontaż górnej konsoli jest częścią procedury demontażu podsufitki (inaczej się nie da...), więc - wbrew pozorom - ASO "umie" zdemontować i zamontować panel górny. Jest tylko problem "skąd go wziąć".
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Podsufitka MK5.jpg (63.6 KB, 47 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Ceny.jpg (101.1 KB, 24 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Schowek.jpg (96.0 KB, 36 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-02-2022 o 10:37
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2022, 13:31   #4
stary1977mj
ford::average
 
Imię: max
Zarejestrowany: 03-04-2019
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2,0 Tdci 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 85
Domyślnie Odp: Urwana pokrywa schowka na okulary w podsufitce

Można wymienić śmiało .Ja jak kupowałem swojego mondeusza ,to też zawias był ułamany .Kupiłem na allego używany za chyba 130 zł cały ten schowek z lampkami ,przyciskami itd..i wymieniłem .Zajęło mi to może z 10 min...
stary1977mj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2022, 10:11   #5
w_krzysiek
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-07-2020
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 150/180
Rocznik: 2017
Postów: 21
Domyślnie Odp: Urwana pokrywa schowka na okulary w podsufitce

Bump:
Cytat:
Napisał jarusss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można czy nie można? A może można to jakoś naprawić? Czy trzeba całą podsufitkę jednak? Spotkał się ktoś z takim problemem?
W listopadzie w Ford Auto Nobile, koszt 850 zl brutto na zamówienie. Czas 7 dni.

Bump:
Cytat:
Napisał stary1977mj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można wymienić śmiało .Ja jak kupowałem swojego mondeusza ,to też zawias był ułamany .Kupiłem na allego używany za chyba 130 zł cały ten schowek z lampkami ,przyciskami itd..i wymieniłem .Zajęło mi to może z 10 min...
Czy jest z wymianą jakiś problem. Na coś trzeba zwrócić uwagę, aby czegoś nie połamać?

Ostatnio edytowane przez w_krzysiek ; 17-02-2022 o 10:18
w_krzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2022, 22:35   #6
jarusss
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-01-2022
Model: Mondeo
Silnik: Chyba 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 4
Domyślnie Odp: Urwana pokrywa schowka na okulary w podsufitce

Cytat:
Napisał stary1977mj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można wymienić śmiało .Ja jak kupowałem swojego mondeusza ,to też zawias był ułamany .Kupiłem na allego używany za chyba 130 zł cały ten schowek z lampkami ,przyciskami itd..i wymieniłem .Zajęło mi to może z 10 min...
Sprawdziłem dokładnie "co urwałem" (post pisany był na szybko). Okazuje się że urwany jest jeden "kółek" wchodzący w dziurkę (jakkolwiek to brzmi). Nie wiem czy nie przewiercić, wydrukować taki kółek na drukarce 3d i włożyć go. Eh...
jarusss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2022, 08:49   #7
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Urwana pokrywa schowka na okulary w podsufitce

Cytat:
Napisał jarusss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przewiercić, wydrukować taki kółek na drukarce 3d i włożyć go
I to jest właściwe rozwiązanie. A oszczędzone pieniądze przeznaczyć na "przelew".
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2022, 10:20   #8
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,463
Domyślnie Odp: Urwana pokrywa schowka na okulary w podsufitce

Skoro 5 dni trwało aż odezwał się w koledze wewnętrzny głos Adama Słodowego,
to teraz czekamy na fotorelację z naprawy, co by przyszłe pokolenia miały łatwiej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Nadmieniam że "tego typu" naprawy forum zna od przeszło dziesięciu lat
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tyle że wtedy używało się do tego metalowych osiek zamiast wydruków 3D.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 20-02-2022 o 10:24
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
podsufitka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.