Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2018, 19:35   #1
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Wymiana Powershifta na manual

Zamieniłem skrzyni automatyczną powershift na skrzynie manualną.
W automatycznej prawdopodobnie poszła mechatronika, redukcja biegów odbywała sie z strasznym rwaniem oraz hukiem. Miałem dostęp do skrzyni manualnej z porządnymi sprzęgłami i dwumasą wiec zamieniłem. Wszystko pasuje i gra jest prąd w aucie ale nie mogę odpalić auta. Po prostu nie startuje. W skrzyniach CVT spina się zworką kostke i oki a tu żadna kombinacja nie działa. Na kostce jest + ale brak sygnału z rozrusznika takie zdanie mechanika. Ktoś coś podpowie.

c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 21:37   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Wymiana Powershifta na manual

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamieniłem ....
No to z tego zmęczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zapomniałeś napisać w jakim samochodzie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie w torze rozruchu silnika jak jest PS, jest dodatkowy przekaźnik sterowany z TCM. Trzeba wyjąć przekaźnik i zastąpić go na stałe zworą.
Jak dalej nie będzie odpalał, to "na dojazd do programowania" zakłada się przełącznik zwierny zamiast przekaźnika sterującego rozrusznikiem i wtedy odpali na pewno.
Po przeprogramowaniu na manual będzie palił normalnie...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 21:39   #3
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Wymiana Powershifta na manual

Komu Ty to pozniej sprzedajesz ja sie zastanawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 07:12   #4
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Wymiana Powershifta na manual

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba wyjąć przekaźnik i zastąpić go na stałe zworą.
Dziękuje za info. Pewnie chodzi o szary kwadratowy przekażnik F13 z opisu "Elektromagnes rozrusznika ". Wyjmowałem go ale nie wiedziałem ze trzeba mu zrobić zwore.

Bump:
Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komu Ty to pozniej sprzedajesz ja sie zastanawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sobie.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 21:59   #5
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Wymiana Powershifta na manual

Chciałem spiąć dziś zworką przekażnik R1 ale go w skrzynce brak jak i nóżek pod jego wpięcie. U dawcy części na przekładke też brak tego przekażnika R1 w skrzynce bezpieczników. Ale w samochodzie gdzie była skrzynia Powershift jest przekażnik R13 taki jak w załączonych zdjęciach i zaznaczone gdzie wpięty, tylko że auto nadal nie zapala po jego wypięciu ani zmostkowaniu pod żadną kombinacją. Czy czasem nie będzie jednak potrzebna w pierwszej kolejności opcja przeprogramowania PCM ???
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180827_224200.jpg (63.1 KB, 59 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180827_1002088.jpg (97.6 KB, 80 wyświetleń)
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 22:24   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Wymiana Powershifta na manual

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nie będzie jednak potrzebna w pierwszej kolejności opcja przeprogramowania PCM ???
Samochody na przeprogramowanie zawsze dotychczas przyjeżdżały o własnych siłach... Choć w trybie awaryjnym. Choć prawdą jest, że FF2 nie przeprogramowywałem z PS na manul. Kilka takich takich przekładek programowałem w Mondeo MK4 i S-maxie. W FF2/C-maxie/Kudze na razie nikt się nie zgłosił...
Trzeba wziąć w rękę schematy i popatrzeć... Nie ma tam "rocket science"...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Str. 33 i 61.
Dla FF2 z PS widzę na pierwszy rzut oka pewną różnicę - z TCM idzie do PCM sygnał "Start lock". To on może być "winowajcą", bo w Mondeo MK4 jest to rozwiązane inaczej - własnie poprzez sterowanie dodatkowym przekaźnikiem... Trzeba by sprawdzić co wystawia TCM na tym drucie i zasymulować właściwy stan.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 07:03   #7
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Wymiana Powershifta na manual

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla FF2 z PS widzę na pierwszy rzut oka pewną różnicę - z TCM idzie do PCM sygnał "Start lock". To on może być "winowajcą", bo w Mondeo MK4 jest to rozwiązane inaczej - własnie poprzez sterowanie dodatkowym przekaźnikiem... Trzeba by sprawdzić co wystawia TCM na tym drucie i zasymulować właściwy stan.
A ten przekażnik co dołączyłem zdjęcie jak było by go dobrze zmostkować, może on jest odpowiedzialny. Próbowałem go zmotkować w skrzynce bezpieczników miedzy 3 i 5 wtedy pojawia sie jakby zaiskrzenie z dymkiem reszta nówek brak reakcji .
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 18:18   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Wymiana Powershifta na manual

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ten przekażnik ....
Masz schematy i dalej zgadujesz????Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przekaźniki są ponumerowane na rysunku na deklu skrzynki w komorze silnika.
PCM jak nie daje zgody na rozruch, to nie włącza wtrysków, świec żarowych itp. Nie ma co kręcić silnikiem "na siłę", bo nie ma prawa on odpalić.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2021, 19:04   #9
dan1983sa
ford::amateur
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 04-02-2014
Skąd: ŻARY
Model: C-MAX 2.0 tdci
Silnik: 2000
Rocznik: 2012
Postów: 2
Unhappy Odp: Wymiana Powershifta na manual

witam , czy po ogromniej prośbie sprawdzil by mi pan co z tym kablem leci start lock? , oraz kolorystykę tych przewodów , po odpieciu wtyczki od skrzyni nie pali na żadne sposoby mk1 palił i jechał chociaż 90km na godzine .
dan1983sa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.