Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2016, 09:41   #3331
arpo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-10-2011
Skąd: Łódź
Model: V40 CC AWD
Silnik: T5
Rocznik: 2013
Postów: 214
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Ciekawe to co piszesz, ja szukając modułu do siebie nie zwracałem uwagi na te pierwsze litery, wręcz nawet miałem podpowiedź od kolegi mayyak, żeby wziąć 8M5T-...
Tutaj z kolei jest fragment dyskusji o module 488 (zakładam, że taki właśnie masz, skoro działał z 6000CD) i jego "uniwersalności":
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ale faktycznie, tu cały czas jest mowa o Mondeo. Może jednak radio z Mondeo nie dogaduje się z instalacją Focusa? Zasadniczo konfiguracja modułu BT w Elmie jest analogiczna dla Focusa - w module SRM ustawiasz jaki masz rodzaj BT/VC, a skoro u Ciebie się nie zmienił, to powinno banglać. Ale tu już jestem za krótki, bo jak kiedyś zmieniałem radio w Focusie tak jak Ty, to modułu BT nie miałem. Niemniej wybrałem na montaż Sony pochodzące z Focusa.

Jeśli nikt nic innego nie podpowie, to chyba nie pozostaje Ci nic innego, jak pożyczyć albo kupić z opcją zwrotu moduł zaczynający się od 7S7T- i podłączyć na próbę. Wtedy będziesz miał jasność, czy do wymiany moduł, czy jednak radio.

arpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2016, 12:16   #3332
avisnet
ford::beginner
 
Avatar avisnet
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Co do modułu to jestem w trakcie załatwiania sobie właśnie tego 7S7T- co do radia to mam szanse je w razie czego zwrócić. Może mi jeszcze ktoś podpowiedzieć jak to jest z tymi modułami bo czytałem że 8M5T- to moduł stereo a 7S7T- to mono i żeby to banglało to trzeba przerabiać wiązkę a tego chce uniknąć
__________________
Ford Focus MK2 FL Wersja ABC (Absolutny Brak Czegokolwiek) zmienia się w CTJ (Coś Tam Jest)
avisnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2016, 15:18   #3333
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Radio ,jeśli jest z mondeo to i tak trzeba będzie wymienić-nie będzie działało podświetlenie klawiszy w Focusie.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2016, 15:20   #3334
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

miałem w FF2 radio z mondeo i wszystko działało (usb, bt i bt audio też)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2016, 15:28   #3335
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

A podświetlenie klawiszy ?
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2016, 15:45   #3336
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Nie pamiętam żeby mi coś brakowało
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2016, 16:22   #3337
mpDante
ford::beginner
 
Avatar mpDante
 
Imię: M.
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Polkowice
Model: Insignia ST OPC-Line (FL)
Silnik: 2.0 CDTI [163 KM]
Rocznik: 2013
Postów: 47
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał avisnet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do modułu to jestem w trakcie załatwiania sobie właśnie tego 7S7T- co do radia to mam szanse je w razie czego zwrócić. Może mi jeszcze ktoś podpowiedzieć jak to jest z tymi modułami bo czytałem że 8M5T- to moduł stereo a 7S7T- to mono i żeby to banglało to trzeba przerabiać wiązkę a tego chce uniknąć
Moduł mono ma oznaczenie 488, pozostałe są stereo. Oznaczenie radia nie ma jako takiego znaczenia, ale samo oprogramowanie w nim, którego w praktyce nie można zaktualizować - starsze nie obsługuje USB i zmiennych kodów parowania.

Do modułu stereo bezpiecznie szukać radia z datą produkcji ~2009, wtedy możesz nawet wrzucić moduł CS7T-14D212 z polskimi komendami.
mpDante jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2016, 18:00   #3338
avisnet
ford::beginner
 
Avatar avisnet
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Powiem tak działa podświetlenie klawiszy, wyświetla mi info z radia na zegarach generalnie działa wszystko tak jak na 6000CD oprócz modułu BT a niestety na tym mi zależy a z kolei do radia się już przyzwyczajam. Może mi ktoś powiedzieć czy jak wepnę moduł 7S7T (mono) w wiązkę którą mam to zabangla?

PS na USB mi nie zależy i na VC w PL też nie
__________________
Ford Focus MK2 FL Wersja ABC (Absolutny Brak Czegokolwiek) zmienia się w CTJ (Coś Tam Jest)
avisnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2016, 20:04   #3339
siara1983
ford::average
 
Avatar siara1983
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2014
Skąd: Myszków
Model: Mondeo MK4 Titek S
Silnik: 2.0 tdci 177/403
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam, jest tu ktos ze śląska lub okolic śląska kto pomoze mi przerobic wizke Bluethoot z mono na stereo i aktywuje mi USB po zalozeniu nowego BT...??
siara1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2016, 21:23   #3340
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał siara1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...aktywuje mi USB po zalozeniu nowego BT...??
To ewentualnie po powrocie z sanatorium w Krynicy Górskiej (od 9 lipca do 2 sierpnia).
A wiązkę dasz radę sam przerobić.
Przecinasz wiązkę od AUX i obie "połowy" wprowadzasz na wtyk modułu BT/VC zgodnie ze schematem z wątku - np. tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Odciętą wiązkę AUX "od strony radia" podpinasz pod piny 5, 6, 23 a tą część "od strony gniazda AUX" pod piny 37, 38, 19.

Cała operacja wymaga trochę drutu (do przedłużenia przewodów), koszulki termokurczliwej oraz - najtrudniejsze do zdobycia - paru pinów do złącza BT/VC. Da się je "pożyczyć z samego złącza, bo jest kilka przewodów nie używanych (wejście anteny GPS, ten sygnał mono, z którego rezygnujesz). Na wielokrotnie zamieszczanym opisie z holenderskiego forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz wyszczególnione wszystkie niezbędne sygnały (i numery pinów we wtyczce BT/VC). Wszystko spoza listy może zostać bezpiecznie "zrecyklingowane" do zrobienia instalacji...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.