Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2010, 01:29   #11
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: jak wyhamować większą moc?

Sporo osób w UK założyła tarcze+zaciski od ST225 (2005r ->) bo dostali je za grosze od znajomych co zakładali większe sportowe Hamulce do swoich Focusów ST Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sportowa tarcza 300mm+ sportowe klocki będzie lepiej hamować niż Hamulce z ST225 i lepiej się opłaca niż kupowanie nowych hebli od ST Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No chyba że ktoś ma okazje kupić używane w idealnym stanie za grosze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. efekt będzie trochę lepszy niż orginalna tarcza 300mm+ sportowy klocek, ogólnie oba rozwiązania są dupowate Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak ktoś chce naprawdę coś poprawić to tylko sportowa tarcza 300mm+sportowy klocek (np EBC) albo Heble od ST+ sportowy klocek a najlepiej cały sportowy zestaw do ST225 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie zapominajmy że od ST potrzebne są TARCZE,ZACISKI,KLOCKI i ŁĄCZNIKI ZACISKÓW Z PIASTOM TEŻ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko czy to się opłaca te 2cm, szerokośc cierna klocka jest większa tylko o 2mm, zamiast 47mm, mamy 49mm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sport tarcza 300mm+sport klocek komplet na przód - 750zł
Sport tarcza 320mm+sport klocek komplet na przód - 1000zł + min. 500-800 zł zaciski od ST


Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 11-09-2010 o 02:08
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 11:21   #12
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: jak wyhamować większą moc?

A ja się zastanawiam na dwoma kompletami:
-EBC za 1200zł za sam przód.
-BOSCH 475zł za sam przód.
Autko mam po Chipie, wiadomo o co chodzi, może lepiej dołożyć i zahamować w każdych warunkach??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 11:34   #13
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: jak wyhamować większą moc?

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sport tarcza 300mm+sport klocek komplet na przód - 750zł
Sport tarcza 320mm+sport klocek komplet na przód - 1000zł + min. 500-800 zł zaciski od ST
Skąd Ty masz te ceny? Tarcze i klocki pod 320 mm kosztują praktycznie tyle samo co pod 300 mm, a jest dużo ich dużo większy wybór. Pod 300 mm praktycznie nie ma co kupić (oprócz kompletu EBC który kosztuje grubo powyżej 750 zł). Nie wspomnę już o tym, że "sportowe" tarcze i klocki posłużą duuużo krócej. Może byś jakieś konkrety podał?

A różnica pomiędzy tarczą 320 a 300 jest zasadnicza... co powie każdy kto sobie takie hamulce założył i co stosunkowo łatwo sobie obliczyć. Z tego co z grubsza oszacowałem sama tarcza 320x25 pozwoli uzyskać o ok. 14% większą siłę hamowania niż 300x24 i będzie miała o ok. 19% większą pojemność cieplną (mam nadzieję, że się gdzieś nie pomyliłem, ale raczej nie). Do tego dochodzi oczywiście to co da dużo większy zacisk.

Ogólnie nie chce mi się powtarzać tego co już zostało napisane, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja się zastanawiam na dwoma kompletami:
-EBC za 1200zł za sam przód.
-BOSCH 475zł za sam przód.
Trochę dziwne pytanie... przecież to zupełnie inna klasa cenowa i jakościowa. Proponuję Ci coś po środku tzn. ATE PowerDisc. Wiele osób na tym jeździ i sobie chwali, a nie kosztują majątku.

Ostatnio edytowane przez Rijndael ; 11-09-2010 o 12:02
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 12:06   #14
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: jak wyhamować większą moc?

No zgadza się. Byłem już zdecydowany na EBC jednak zastanawia mnie kwestia temperatury. Czy przy normalnej jeździe, czasami z większymi prędkościami powiedzmy w stosunku miasto 70%/30% trasa ze względu na nie rozgrzanie do odpowiedniej temperatury będą hamować gorzej niż tarcze niższej jakości??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 12:16   #15
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: jak wyhamować większą moc?

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No zgadza się. Byłem już zdecydowany na EBC jednak zastanawia mnie kwestia temperatury. Czy przy normalnej jeździe, czasami z większymi prędkościami powiedzmy w stosunku miasto 70%/30% trasa ze względu na nie rozgrzanie do odpowiedniej temperatury będą hamować gorzej niż tarcze niższej jakości??
Za różnicę pomiędzy hamowaniem na zimno/ciepło odpowiadają przede wszystkim klocki. Na temat Red Stuff panuje generalnie taka opinia, że na zimno nie hamują. Ale sam na nich nie jeździłem więc osobiście tego nie potwierdzę. A co Ci nie odpowiada w ATE PowerDisc? Praktycznie nie ma negatywnych opinii na ten zestaw wśród użytkowników mk3. Wydaje się on być dobrym kompromisem do codziennej jazdy.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce , tuning



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.