Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2013, 10:28   #1
neto
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 15-11-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Koledzy napiszcie jak zdemontować tą lampę. Jest przykręcona na dwie śruby. ale po odkręceniu ani drgnie.
Chodzi oczywiście o kombi.

neto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 21:28   #2
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Właśnie dzisiaj przez to przechodziłem..... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po kolei.... :
-trzeba zdjąć osłonę klapy od wewnątrz, wyciągnij plastikowy kołek znajdujący się w pochwycie klapy następnie delikatnie , zaczynając od dołu pociągaj osłonę, trzyma się na zaczepach wciskanych a jest ich chyba ok 8 szt.
-po zdjęciu osłony musisz odkręcić 2 nakrętki trzymające blendę w której trzymają się lampki podświetlenia tablicy i stycznik otwierania klapy, oprócz nakrętek są tam jeszcze 2 plastikowe trzpienie które także trzymają blendę ale łatwo je wycisnąć.
-pod blendą znajdują się 2 śrubki trzymające plastikową nakładkę klapy, musisz je odkręcić a także w zależności którą lampę chcesz wyjąć, 2 śrubki na boku klapy. Nie trzeba ściągać całej nakładki ponieważ po poluźnieniu wspomnianych śrub daje się swobodnie odginać....w pierwszej chwili chciałem ściągać ale chyba dolna krawędź zamocowana jest na dwustronną taśmę...wolałem nie ryzykować. Trzeba niestety popuszczać ten element ponieważ lampa ma na dole spory kawałek odlewu który pod niego zachodzi.
-po odkręceniu 2 nakrętek w lampie trzeba ją odginać od środka klapy , jakbyś chciał otwierać np. jakąś klapkę, a to dlatego że lampa ma na lewym brzegu jak gdyby haczyki które trzymają się na rancie klapy, dlatego też nie da rady wyciągnąć jej na prosto.

Najtrudniejszą , wymagającą delikatności operacją w tym wszystkim jest wg mnie zdjęcie wewnętrznej osłony klapy, niestety jeden zaczep nie wytrzymał i pękł... został sklejony. Generalnie cała operacja trwała ok 40 min na spokojnie, u siebie wymieniałem lewą.

W razie jakiś pytań służę pomocą.
Pozdrawiam, Wojtek.
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 06:58   #3
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

A tak spytam z ciekawości, jaki był powód tego demontażu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 08:11   #4
neto
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 15-11-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

wojtbf1 - ja poległem na demontażu tej osłony plastykowej od wewnętrznej strony. Tak mocno się trzymała, że bałem się wyrywać na siłę. Tym bardziej że z doświadczenia wiem że zawsze coś ułamię jak zabieram się za takie rzeczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jvc - u mnie powodem jest pęknięta lampa, co powoduje korozję. Miałem zamiar ją umyć od środka i pokleić, ale doszedłem jednak do wniosku że zakupię na alledrogo drugą lampę i wymienię.
neto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 08:27   #5
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Wymieniałem ostatnio wszystkie żarówki z tyłu i dostęp jest bezproblemowy, dlatego ciekawy byłem po co wyciągać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 08:56   #6
neto
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 15-11-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Z dostępem faktycznie nie ma problemu. Może tylko w przypadku zewnętrznej lewej lampy wyjmuje się żarówki na tak zwanego "czuja" ale nie jest to wielkim problemem.
neto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 18:10   #7
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Cytat:
spytam z ciekawości, jaki był powód tego demontażu?
Stara dziwnym zbiegiem okoliczności ( ??????) strasznie się zabrudziła od środka, i to tylko ta jedna, przy pierwszej próbie demontażu sam jeszcze ją lekko uszkodziłem....
Nowa - używana , trafiona na alledrogo za jedyne 50 PLN-ów.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. unikat, bo wszyscy sprzedają wewnętrzne z klapami.....
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 08:06   #8
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Dla potomnych może się przyda. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS: Rysunek od wersji kombi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg bez*tytułu.jpg (81.7 KB, 1760 wyświetleń)
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 19:36   #9
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Od kombi jest dolny, górny to chyba hatchback bo jest nawet trzecie światło stop.....
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2014, 17:28   #10
CraC
ford::beginner
 
Imię: Bart
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4
Silnik: 1800
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Koledzy,

Jak dostać sie do tylnej lampy w zderzaku w kombi mk4 ? Wystarczy przez zaslepke czy trzeba tapicerke zdejmowac ?

Musze ja wymienic bo nie przystoi po 2 baku od zakupu jezdzic z pomarszczonym kloszem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z gory dzieks za pomoc

Pozdrawiam
CraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.