Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2015, 21:31   #2801
trzy_m
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-05-2015
Model: Galaxy
Silnik: diesel
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam,
Zainstalowałem do galaxy'13 i radia cd6000mp3 moduł bluetooth 8m5t-19g488-AM, wiązkę leniuch i mikrofon 8M5T-19A391-AB (nie instalowałem manetki). Radio rozpoznaje telefony, podaje zmienny PIN, głos i mikrofon działa. Mam tylko taki problem, że telefon na androidzie rozpoznaje jako dwa systemy "połączenie audio" dla telefonu oraz "multimedia audio" i w związku z tym w telefonie z automatu włącza się odtwarzacz muzyczny i odtwarza przez bluetooth (nic w radiu oczywiście nie słychać bo tego nie rozpoznaje). Dzwonienie i odbieranie działa ale jest to trochę denerwujące, że działa ten odtwarzacz i zżera baterię. W starszym telefonie jest lepiej (odtwarzacz się nie włącza) ale też widzę, że zamiast ikonki zestawu słuchawkowego pojawia się głośnik. Generalnie mam wrażenie, że rozpoznaje jako dwa urządzenia. Efekt jest taki, że np nie wyświetla książki telefonicznej (choć przy pierwszym parowaniu się to udało a potem znikło)- podejrzewam, że najpierw prawidłowo rozpoznało zestaw słuchawkowy a potem urządzenie do odtwarzania. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy może być to kwestia braku zamontowania manetki z klawiszami do tel.? Czy może kwesta pajączka (jest typu 8G9T-14N000) - choć ja podejrzewam moduł bt - ale co w nim jest nie tak?

trzy_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2015, 13:09   #2802
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

w opcjach bluetooth w telefonie wejdź w ustawienia sparowanego urządzenie (u mnie ford audio) i odznacz media audio wtedy będzie miał dostęp tylko do połączeń
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2015, 13:44   #2803
trzy_m
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-05-2015
Model: Galaxy
Silnik: diesel
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Niestety pozostawienie tylko opcji telefonu rozłącza połączenie bt i w radiu wyświetla się komunikat, że telefon jest niedostępny...
Czy może w konfiguracji samochodu można/trzeba ustawić tylko BT bez połączenia BT audio?

Mam jeszcze pytanie, czy możecie u siebie wyłączyć urządzenie /media auto/ i telefon będzie działał? Jeżeli tak to, w jakiej konfiguracji macie sprzęt (radio i moduł). U mnie przy cd6000mp3 i module 8m5t-19g488-AM nie działa taki układ.

Ostatnio edytowane przez trzy_m ; 30-10-2015 o 08:41
trzy_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2015, 19:37   #2804
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał trzy_m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety pozostawienie tylko opcji telefonu rozłącza połączenie bt i w radiu wyświetla się komunikat, że telefon jest niedostępny...
Czy może w konfiguracji samochodu można/trzeba ustawić tylko BT bez połączenia BT audio?

Mam jeszcze pytanie, czy możecie u siebie wyłączyć urządzenie /media auto/ i telefon będzie działał? Jeżeli tak to, w jakiej konfiguracji macie sprzęt (radio i moduł). U mnie przy cd6000mp3 i module 8m5t-19g488-AM nie działa taki układ.
Mam nx i media audio mam wyłączone i działa. Spróbuj w elmconfigu zmienić opcje

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2015, 19:51   #2805
trzy_m
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-05-2015
Model: Galaxy
Silnik: diesel
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

A ktoś z innym radiem może sprawdzić?
Nie mam elma - czy ktoś może potwierdzić, że jest taka opcja do ustawienia?

P.S.
Generalnie okazuje się, że po zgooglowaniu tematu włączającego się odtwarzacza to wyskakują setki tematów... więc problem istnieje od lat i dotyczy androida i wielu samochodów. Aż dziwne, że na forum forda nikt wcześniej tego nie miał...

P.P.S.
Okazuje się, że aby zadziałała książka i spis ostatnich połączeń trzeba po prostu trochę poczekać od sparowania... a nie sprawdzać od razu - działa więc ok, tylko ten nieszczęsny odtwarzacz trzeba wyłączać...
trzy_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2015, 16:19   #2806
gogigi
ford::average
 
Avatar gogigi
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 11-11-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Focus Mk2 FL Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 136km 320Nm - DPF OFF
Rocznik: 03.2008
Postów: 86
Domyślnie Re: Doinstalowanie modułu BT/VC

Czesc.

W dniu dzisiejeszym zabralem sie za podlaczenie modulu bluetooth. Kupielem wiazke leniucha oraz modul pochodzacy z Ford Galaxy Nokia 8M5T-19C112-BK wraz z kablem i gniazdem USB z 2008 r. Po spieciu wszystkiego na tzw. pajaka w celu sprawdzenia czy zadziala nie bylo eketu wow. Radio sONY (owalne 2 GEN. soft 05-03-02) nie widzi modulu. Po podlaczeniu pod elmconfig w zakladce srm nie wykrywa podlaczonego modulu. W zakladce configuracja nie moge odczytac danych od razu wyrzuca bład.

Zauwazylem ze cos nie tak jest z wiazka bo delikatnie ruchy wiazka kabli przy wtyczce wylacza radio brak zasilania. Zastanawiam czy ktoras zyla nie jest padnieta lub cos w kostce. To bede reklamowal.

Ale moje pytanie jest nastepujace.

Czy po podlaczeniu dowolnego modulu do radia po pierwszym uruchomieniu na wysietlaczu powinna pokazac sie jakas informacja ze modul zostal podlaczony. W menu od radia powinno pojawic sie opcja BT on off ?

Moze ktos podpowie swoje wrazenia z podlaczenia.
gogigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2015, 18:12   #2807
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Pojawia się od razu po podłączeniu jeśli moduł ma zasilanie i CAN
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2015, 18:40   #2808
gogigi
ford::average
 
Avatar gogigi
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 11-11-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Focus Mk2 FL Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 136km 320Nm - DPF OFF
Rocznik: 03.2008
Postów: 86
Domyślnie Re: Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pojawia się od razu po podłączeniu jeśli moduł ma zasilanie i CAN
Na wiazce od "KOMOROWSCY" S.C. to raczej malo prawdopobne zeby cos nie gralo. Mozliwe ze kupilem uszkodzony modul.
gogigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2015, 12:02   #2809
piter08z
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-11-2009
Model: galaxy
Silnik: 2.8 VR6
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Panowie Posiadam Forda Galaxy z 2007r Kupiłem radio Sony z 2011r Posiadam moduł z końcówką 488. Moje pytanie czy zadziała taki moduł DB1T-14D212-CC [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
piter08z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2015, 12:29   #2810
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Nie, bo to jest moduł Sync a nie BT
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.