Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2012, 10:22   #1
Mondeo'03
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: Biała Podlaska
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Stłuczka

A więc tak.
W piątek człowiek wjechał w tył Mondeo i połamał mi zderzak przy okazji rysując nadkole.
Sprawa została od razu zgłoszona do ubezpieczyciela ale Pani nie potrafiła mi odpowiedzieć na pytanie, może ktoś tu będzie umiał.
Samochód jest zarejestrowany na Ojca lecz posiadam notarialne upoważnienie do jego użytkowania. Czy to wystarczy żebym sprawę z odszkodowaniem załatwił sam czy podpisy Ojca też gdzieś jeszcze muszą widnieć ?

Mondeo'03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 10:28   #2
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Stłuczka

Chyba wystarczą Twoje podpisy.
Ja miałem wypadek autem zarejestrowanym na ojca. To jego podpis nigdzie nie był potrzebny, tylko moje. Ponieważ to ja prowadziłem auto.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 10:31   #3
Mondeo'03
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: Biała Podlaska
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Stłuczka

Mi się też tak wydaje. Bo tak samo do przelewu pieniędzy na konto, też może być moje, czy tak jak usłyszałem na infolinii Ojca ?
Mondeo'03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 10:34   #4
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Stłuczka

Wybierasz sposób wypłaty odszkodowania przelewem lub do ręki przez Pocztę Polską. Wątpie, żeby chcieli podpis ojca. Nie masz co panikować, Ty kierowałeś więc Ty jesteś najważniejszy.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 10:44   #5
Mondeo'03
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: Biała Podlaska
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Stłuczka

To dzięki za pomoc. Niby nie byłoby problemu ale ojciec za granicą siedzi. Jeszcze raz dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondeo'03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 18:49   #6
Strapos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-06-2009
Model: Mustang
Silnik: 2,3
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: Stłuczka

Kwestią jest jak jest w zapisie notarialnym sprecyzowana kwestia "użytkowania". Bo jeśli obejmuje tylko jeżdżenie to obawiam się, że mogą być problemy. Natomiast jeżeli "użytkowanie" obejmuje również ewentualną sprzedaż, to napewno nie będziesz miał problemów.
Napisz jak załatwisz co i jak, bo temat interesujący i może spotkać innych.
Strapos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 21:29   #7
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Stłuczka

Miałem ostatnio podobną przygodę więc co nie co wiem...u mnie wjechał mi w tył mondeo mlody chłopak...połamał zderzak, wgniótł lekko tylnią klapę...moje auto zarejestrowane na siostre, ja mam umowe użyczenia samochodu gdyż prowadzę działalnośc gospodarcza i je do tego wykorzystuję jednak taki papier nie był potrzebny - do czego zmierzam jednak - przy zgłaszaniu szkody były potrzebne tylko moje dane itd bo zgłaszane na infolinii ale juz przy rzeczoznawcy na wycenie szkody były potrzebne zarówno podpisy osoby prowadzącej pojazd czyli moje i prawnego właściciela...chociażby podpis prawnego właściciela czyli tego w dowodzie rejestr gdyż muszą mieć oni potwierdzenie czy właściciel pojazdu mimo wszystko nie będzie cedował czyli sprzeciwiał sie wypłaceniu odszkodowania na Twoje konto bankowe czy też w Twoje ręcę...ale może u różnych ubezpieczycieli różnie to bywa...życze szybkiego załatwienia sprawy...ja się bujałem prawie dwa miesiące...ale załatwione i autko już naprawione...jeszcze udało się zarobićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.