Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2013, 22:15   #61
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Już naprawdę ostatni raz: przy zastosowaniu tego przelicznika dopuszcza się hamulec bezwładnościowy, bo generalnie wymóg posiadania hamulca przez tzw przyczepę ciężką odnosi się do hamulca aktywnego, sterowanego z holownika. Jest to logiczne, bo przy aktywnym hamulcu przyczepa nie napiera na holownik z taka siłą tak jak przy hamulcu najazdowym. Dlatego prawodawca przy stosowaniu hamulca najazdowego zabezpiecza taką sytuacje większą DMC holownika.
Czyli inaczej: jeżeli przyczepa ma tylko hamulec najazdowy, DMC holownika musi stanowić co najmniej 1,33 DMC przyczepy. Jeżeli przyczepa ma hamulec aktywny sterowany z holownika, przelicznik 1,33 nie obowiązuje.

Tłumacząc jeszcze inaczej: sformułowanie "dopuszcza się stosowanie hamulca najazdowego" nie jest zezwoleniem na jego stosowanie w zamian za niestosowanie żadnego, ale jest odstępstwem od generalnego wymogu wyposażenia przyczepy ciężkiej w hamulec aktywny (nie cytowałem już licznych punktów z Wymagań Technicznych gdzie jest to szczegółowo opisane). Takie odstępstwo wymusza (ze względów bezpieczeństwa) zastosowanie do określenia DMC holownika i przyczepy przelicznika 1,33.
Natomiast Ustawa o ruchu drogowym nie zajmuje się wymaganiami technicznymi, określa dopuszczalne wartości DMC zestawu w jego podstawowej konfiguracji. A w takim rozumieniu - przyczepa ciężka ma hamulec aktywny.
Czyli: odstępstwo zastosowania hamulca najazdowego w przyczepie w rozumieniu prawa jest stanem odmiennym od normy, wymagającym dodatkowego zabezpieczenia.
Życie pokazało, że odstępstwo stało się... normą i w praktyce wszystkie przyczepy holowane przez pojazdy o DMC do 3,5t mają hamulec najazdowy, a nie aktywny. A więc trzeba wtedy stosować przelicznik 1,33.

Inaczej już nie wytłumaczę chyba...

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-12-2013 o 23:56
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 00:26   #62
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

fa;
Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepis dotyczacy 1,33 DMC nie dotyczy owszem przyczep z hamulcem roboczym, sterowanym z kabiny kierowcy, wraz z hamulcami ciagnika, czyli tych przyczep które spina sie z hiolownikiem i maja własne hamulce które działaja wraz z hamulcem holownika, czyli duze przyczepy naczepy itd.
Dziękuję Rafał za DOBRE szczegóły. Po to jest właśnie nasze forum !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 00:31   #63
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał apus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też już nie mam więcej siły - podaj proszę gdzie jest w ustawie aktualny zapis o przeliczniku 1,33 bo według mnie był ale już nie ma. Jeśli go nie ma to decyduje zapis w dowodzie O1 i O2. Oczywiście mogę się mylić, tylko ja piszę, że zapisu tego już nie ma (art. 88 został uchylony) a Ty piszesz, że obowiązuje. Jeśli tak jest to gdzie to jest zapisane w obowiązującej ustawie bo ja tego nie potrafię znaleźć.
Pozdrawiam
Kolego przelicznika 1.33 nigdy nie było i nie ma w ustawie PoRD, wiec uchylenie art 88 nic tu nie zmieniło, wiec nie rozumiem co chcesz udowodnić. Mysle ze problemem jest to iz podchodzisz do tematu z punktu widzenia holowania przyczepy posiadajac kat B prawa jazdy, ew holowania przyczepy lekkiej.
1.33 wynikało i wynika z warunkow technicznych pojazdow, i wojtek ma racje.

Ja za to nie wiem co ty chcesz udowodnić.
Wiadomo ze masa rzeczywista przyczepy nie moze byc wieksza niz holownika, ze przy przyczepie ciezkiej DMC holownika musi byc conajmniej 1.33x DMC przyczepy. Co Ci sie w tym nie zgadza?

Bump:
Cytat:
Napisał ziemek56 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję Rafał za DOBRE szczegóły. Po to jest właśnie nasze forum !!!
Z racji wykonywanego zawodu, musiałem uzyskać zezwolenie na przewóz na potrzeby własne (nie mylic z przewozem prywatnym) a co za tym idzie, przewertowac i ustalic stan faktyczny przepisow dot kat prawa jazdy, warunkow dop pojazdow, i innych aktów prawnych w tym tacho, oraz czasu pracy kierowcy jak i licencji i zezwolen na transport. Dodatkowo miec 2T na haku... mimo ze na tabliczce jest co innego. Da sie tylko trzeba wiedziec co sie chce i to udowodnić.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 17:26   #64
apus
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-09-2013
Model: transit 2.5 td
Silnik: 2.5 td
Rocznik: 1998
Postów: 63
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Witam
Tak jak pisałem, oczywiście odnoszę się tylko do prawa jazdy kat. B bo taką chyba większość posiada i w tym zakresie sprawa wygląda w końcu lepiej.
Niestety albo w WORD Wrocław tel. 71 7746793 nie mają racji albo kolega Wojtek wsadza posiadaczy praw jazdy kat. B i tylko B na minę:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak było przed nowelizacją i jest nadal. Mógł i nadal może posiadacz kategorii B holować także przyczepę ciężką. Zmieniono bezsensowną sytuację, gdy holujący przyczepkę lekką (najczęściej bez hamulców) mógł z kategorią B ciągnąć zestaw o DMC 4,25t, a holując przyczepę ciężką (najczęściej z hamulcem najazdowym, czyli bezpieczniejszą) mógł ciągnąć zestaw o DMC 3,5 t. Oczywiście przyczepa ciężka w takim przypadku musi spełniać ograniczenia DMC wynikające z uprawnień posiadacza kategorii B i warunków technicznych.
Odesłano mnie do ustawy o kierujących pojazdami gdzie jest napisane:
Art.6 ust. 1 pkt. 6
6) kategorii B:
a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,
b) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,
c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4.250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,
d) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;
a ust. 2 o którym mowa powyżej brzmi:
2. Zespołem pojazdów, o którym mowa w ust. 1 pkt 6 lit. c, którego dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 t, może kierować osoba, która zdała część praktyczną egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy.
Twierdzą, że powinno się zrobić kat. E. W przypadku przyczepki lekkiej o DMC 750 kg może zestaw ważyć 4250 kg i wystarczy sama Kat. B.
Proszę o podesłanie jakiegoś linka wyjaśniającą poruszoną kwestię.
Dziękuję i Pozdrawiam
apus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 19:11   #65
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał apus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety albo w WORD Wrocław tel. 71 7746793 nie mają racji albo kolega Wojtek wsadza posiadaczy praw jazdy kat. B i tylko B na minę
Gdyby było dużo chętnych do ciągania przyczepy ciężkiej z kategorią B prawa jazdy przy DMC zestawu poniżej 4.250 kg, to prawdopodobnie WORD Wrocław by się ocknął i zapoznał z przepisami. Ale myślę, że nikt taki się do nich nie zgłosił...

Nowe przepisy zmieniające zasady egzaminu na prawo jazdy kat. B (Rozp. Min. Transp. ... itd z dn 13.07. 2012) które uwzględniają sytuację określoną w Ustawie o Kierujących Pojazdami w rozumieniu art.6, ust.1, p.6, lit.c opisują to tak (par.23, ust.1, p.2):

2. Osoba ubiegająca się o uprawnienie do kierowania pojazdami wynikające z art. 6 ust. 1 pkt 6 lit. c ustawy wykonuje podczas części praktycznej egzaminu państwowego zadania określone dla prawa jazdy kategorii B+E.

Żeby nie było wątpliwości: osób ubiegających się o uprawnienia B+E dotyczy inny punkt tego paragrafu:

1. Część praktyczna egzaminu państwowego polega na:
1) wykonaniu na placu manewrowym zadań określonych:
a) dla prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 lub B w tabeli nr 2 załącznika nr 2 do rozporządzenia zgodnie z techniką kierowania pojazdem i kryteriami określonymi w tabeli nr 4 załącznika nr 2 do rozporządzenia,
b) dla pozwolenia w tabeli nr 5 załącznika nr 2 do rozporządzenia zgodnie z techniką kierowania pojazdem i kryteriami określonymi w tabeli nr 6 załącznika nr 2 do rozporządzenia,
c) dla prawa jazdy kategorii B+E,C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E lub T w tabeli nr 2 w poz. 1 i 2 załącznika nr 2 do rozporządzenia oraz w zestawie określonym w tabeli nr 3 załącznika nr 2 do rozporządzenia wybranym losowo przez system teleinformatyczny ośrodka egzaminowania; numer zestawu egzaminator odnotowuje w kolumnie nr 2 listy osób zakwalifikowanych na egzamin;

Reasumując: złóżmy do kupy te przepisy i wtedy brzmią one tak:

Posiadacz prawa jazdy kat. B może kierować zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4.250 kg, jeżeli jednak przekracza 3.500 kg, to osoba która dodatkowo zdała część praktyczną egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy. Cały czas jest to posiadacz prawa jazdy kat. B. (B96).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-12-2013 o 20:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 19:35   #66
apus
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-09-2013
Model: transit 2.5 td
Silnik: 2.5 td
Rocznik: 1998
Postów: 63
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Witam.
Teraz to już naprawdę się uśmiałem. Tym razem WORD we Wrocławiu się nie ocknął???
Drodzy kierowcy kat. B. Jak nie zdaliście dodatkowego egzaminu (wg WORD Wrocław np. Kat. E) i nie macie tego wpisanego w prawo jazdy nie możecie ciągnąć przyczepki ciężkiej gdy masa zestawu przekroczy 3,5 tony mimo iż posiadacie prawo jazdy kat. B. Kolego Wojtku - ludzie się mylą, niestety Ty czasami też. Brak słów.
Polecam wszystkim aktualne akty prawne.
Pozdrawiam
apus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 20:14   #67
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał apus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz to już naprawdę się uśmiałem.
To teraz pośmiej się z siebie i z WORD we Wrocławiu - gdy przeczytasz: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jednak czytaj ze zrozumieniem przepisy, bo są najczęściej jednoznaczne. Słyszałeś kiedykolwiek o kategorii prawa jazdy B z rozszerzonymi uprawnieniami określane jako B96?

"uzbrojony w cierpliwość dałem Pani szansę na konsultacje z koleżankami (na zapleczu) ...

Kolegialnie ustaliły (ustawa w ręce), że coś takiego jest ... ale jaka to kategoria to już nie wiedzą...

Podpowiedziałem że B96 i tak wpisały, okazało się że system dopuszcza taką kategorię "
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-12-2013 o 20:34
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 20:53   #68
apus
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-09-2013
Model: transit 2.5 td
Silnik: 2.5 td
Rocznik: 1998
Postów: 63
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Witam
Tak słyszałem i czy się to Tobie podoba czy nie samo prawo jazdy ka.t B nie wystarcza!!! Ty najwidoczniej dowiedziałeś się o tym przed chwilą bo jakoś wcześniej o tym ani słowa nie pisałeś i przypomnę np. co pisałeś
[QUOTE=wojtekjanus;2122067]


Tak więc przy kategorii B:
- przyczepa lekka bez hamulców - DMC przyczepy nie większe niż połowa masy własnej holownika, maks. DMC zestawu 4,25t,
- przyczepa lekka z hamulcem najazdowym - DMC holownika stanowi co najmniej 1,33 DMC przyczepy, DMC zestawu 4,25t,
- przyczepa ciężka z hamulcem najazdowym - DMC przyczepy nie większe niż masa własna holownika, DMC holownika stanowi 1,33 DMC przyczepy, DMC zestawu do 4,25t,
- przyczepa ciężka z hamulcem sterowanym z samochodu - DMC przyczepy nie większe niż masa własna holownika, DMC zestawu 4,25t.

Jakoś nie widzę nic na temat, że w rzeczywistości TRZEBA MIEĆ ZDANY DODATKOWY EGZAMIN

Trzeba mieć wpis i tak jak WORD we Wrocławiu mówi np. E. Oczywiście we wcześniejszych postach o tym nawet nie wspomniałeś bo byłeś przekonany o swojej nieomylności. Ja niestety odpinałem przyczepę kempingową od terenówki i darłem do domu po osobówkę, gdyż posłuchałem właśnie takich wypowiedzi jak Twoje. Policja była nieugięta i miała rację (DMC zespołu wynosiło coś ok. 3700 kg). To co piszesz ma realny wpływ na to, czy ktoś zapłaci mandat czy nie. Od tego czasu pilnuję tego dokładnie i jak widzę tego typu wypowiedzi jak Twoje stwierdzające z całą pewnością to nóż w kieszeni się otwiera. Będziesz zaklinał rzeczywistość i tyle. Powtarzam po raz kolejny. Twoja fachowa wiedza techniczna na tym forum jest niezastąpiona. Jednak jak się mylisz to się mylisz. Dla Ciebie oprócz własnego zdania nie liczy się nawet zdanie tych co egzaminują np. we Wrocławiu. Jeszcze raz podkreślam. Samo prawo jazdy nie wystarcza - trzeba mieć zdany egzamin i zrobiony wpis w prawo jazdy. W praktyce, żeby mieć zdany egzamin praktyczny musisz ukończyć kurs, więc wg WORD kończy się i tak najlepiej na E - oczywiście wg Ciebie WORD w jakimś tam Wrocławiu jeszcze się nie ocknął. Przytaczasz po raz kolejny kolejne forum zamiast poczytać akty prawne. Brak słów.
Wszystkich zainteresowanych odsyłam do aktualnych aktów prawnych, które można bez problemu ściągnąć ze strony Sejmu.
Pozdrawiam
PS.
Znowu zaczynasz teksty typu czytaj ze rozumieniem, pośmiej się z siebie. Ja czytam, Ty udajesz, że przeczytałeś. Mało tego - ja słucham co mają do powiedzenia inni np. Policja, ITD WORD.
Swoją drogą jakbyś interesował się karawaningiem (bardzo fajna rzecz, polecam również kampery) i poczytał fora wcześniej to może nie musiałbyś dzisiaj po raz kolejny przekonywać że czarne to białe.

Ostatnio edytowane przez apus ; 13-12-2013 o 21:18
apus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 23:12   #69
Piters182
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 17
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Poczytałem troszkę waszych wypowiedzi i normalnie dostałem skołowania. Sam już nie wiem jak to jest z tymi przepisami. Jedynie tego czego nie rozumiem w tych Polskich chorych przepisach czemu Policja czy ITD czy inni rządzący patrzą na literki w dowodzie. Jadę zespołem co masa własna samochodu jest 1400 kg i masa własna przyczepy 400 kg. Wtedy waży zespół 1800 kg. A będzie np. w dowodzie wpisane DMC samochodu 2000 kg i DMC przyczepy 2000 kg. I przy kontroli policjant czy itd popatrzy w dowód i powie, kolego ty ważysz 4000 kg, gdzie masz ViaTolla, gdzie masz prawo jazdy kat.E? Ale co to ma do tego jak w rzeczywistości waży zespół 1800 kg, mają piękne wagi, ważą ciężarówki czy ktoś nie załadował pół, czy tony za dużo. To niech mój zespół zważą i będzie udowodnione że waży zespół 1800 kg a nie 4000 kg. No dla mnie to jest wszystko bardzo chore, może racji nie mam, ale spać w nocy nie mogę. Ale niestety żyć trzeba dalej.
Piters182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 23:31   #70
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Nawet jeżeli ciągniesz pustą przyczepę ciężką - to mimo że masa rzeczywista zestawu nie przekracza wymagań dla kat. B prawa jazdy, to jeżeli suma DMC przekracza - musisz mieć kat. prawa jazdy B+E. I płacisz VIATOL.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.