Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2020, 23:51   #1
padesio
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 01-06-2019
Skąd: Solec Kujawski
Model: Focus C-Max/Fiesta MK5/B-Max
Silnik: 1.8 Duratec QQDB/1.4 Zetec SE/1.0 EcoBoost
Rocznik: 2004/2002/2015
Postów: 6
Question czy popychacz od starszej wersji silnikowej podejdzie do tego motoru?

Witam wszystkich

Od sześciu lat jestem posiadaczem Fiesty z 2002 roku. Jest to piąta generacja z silnikiem 1.4 Duratec / Zetec SE. Według dowodu rejestracyjnego silnik ma oznaczenie FXJA ale tego pewien nie jestem.

Pokusiłem się w Fieście o sprawdzenie luzów zaworowych bo autko ma wg licznika ponad 200 tys. a zdarza mu się wypadać zapłon na pierwszym cylindrze. Wcześniej wymieniłem świece, przewody, cewkę na Motorcrafta i podstawiłem używaną listwę wtryskową, kompresja na zimnym ok. 16 bar na cylinder (tak pokazał manometr). Właściwie nie było to irytujące do czasu aż zaczęło się nasilać i gwałtowne dodanie gazu sprawiało że potrafił sobie lekko puścić bąka jakby jakiś zawór nie dolegał. Po sprawdzeniu luzów zaworowych okazało się że 11/16 pracuje za ciasno, około 0,03 na ssaniu od dolnej granicy i około 0,04 na wydechu także od dolnej granicy. Myśląc że to rozwiązanie na płytkach rozebrałem wałki a tu okazało się że to popychacze. Tasując popychaczami jestem w stanie zredukować ich ilość do 8. Co i tak nie jest pocieszające bo dostać popychacz w tym kraju graniczy z cudem, a za granicą mają dosyć zagraniczne ceny. Kieruje więc do bardziej doświadczonych kolegów z forum pytanie: czy orientuje się ktoś czy popychacz od starszej wersji silnikowej podejdzie do tego motoru? Mimo przetrząśnięcia eTisa, katalogu TecDoca i InterCars'a nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Wyglądają podobnie (słowo klucz: podobnie), ale wiem że wystarczy 0,01 mm żeby nie pasowało.

Wiem, że zostaje zawsze opcja z wymianą silnika. Szczerze powiedziawszy miałem swego czasu plan zmienić silnik na 1.6, ale mój nie bierze oleju, i oprócz tego że czasem na wszystkich cylindrach nie pali to chodzi elegancko, przynajmniej jak na Forda. Chyba że luzy 0,14 przy normie 0,17-0,23 i 0,23 przy normie 0,27-0,33 są akceptowalne a ja rzucam się z motyką na słońce i szukam problemu tam gdzie go nie ma. Pisałem do jednego gościa z allegro który ma wystawione używane popychacze żeby napisał jakie są grubości denka, ale przy wystawionych 20 tys. przedmiotów szczerze wątpię czy będzie mu się chciało sprawdzać.

Rozpisałem się, ale potrzebuje jakiejś sensownej odpowiedzi, jakiegoś tropu bo inaczej łeb mi trzaśnie od intensywnego myślenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i liczę na jakikolwiek odzew

padesio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 05:38   #2
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Problem z popychaczami

Problem z wypadaniem zapłonu leży prawdopodobnie jednak po stronie układu zapłonowego, niemniej jak już rozebrałeś rozrząd, to brakujące szklanki daj do szlifierza, niech zbierze z nich odpowiednią grubość i tyle.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 10:35   #3
padesio
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 01-06-2019
Skąd: Solec Kujawski
Model: Focus C-Max/Fiesta MK5/B-Max
Silnik: 1.8 Duratec QQDB/1.4 Zetec SE/1.0 EcoBoost
Rocznik: 2004/2002/2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Problem z popychaczami

Dzięki za zainteresowanie tematem. Szczerze powiedziawszy nie pomyślałem żeby zeszlifować popychacze a to istotna sugestia więc dziękuję. Mówisz że zapłon? Szczerze powiedziawszy wymieniłem 3 komplety świec, 3 komplety przewodów i 3 cewki. Zaczynając od najtańszych do oryginału. Zostaje jeszcze sterownik który w tym konkretnym modelu lubi dostawać wody i świrować. W sumie sterownik kosztuje grosze a przegranie pamięci z immo trwa chwilkę więc mogę się pobawić. Złoże silnik i zobaczę czy coś się zmieni, rozrząd i tak był do wymiany więc to nie jest robota na darmo.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
padesio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 11:26   #4
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Problem z popychaczami

Cytat:
Napisał padesio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przegranie pamięci z immo
Szybciej niz kodowanie przez obd na nowo kluczykow kablem za 40zl i forscanem?
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 12:47   #5
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Problem z popychaczami

Wymień jednocześnie (nie raz to raz to), świece kable i cewkę. Świece DENSO zwykłe, takie po 15zł mniej więcej, kable i cewka BOSCHa.
Sterownik raczej umiera raz a dobrze.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2020, 22:32   #6
padesio
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 01-06-2019
Skąd: Solec Kujawski
Model: Focus C-Max/Fiesta MK5/B-Max
Silnik: 1.8 Duratec QQDB/1.4 Zetec SE/1.0 EcoBoost
Rocznik: 2004/2002/2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: czy popychacz od starszej wersji silnikowej podejdzie do tego motoru?

Silnik złożony. Pokusiłem się jeszcze o wymianę uszczelniaczy zaworowych i ku mojemu zdziwieniu ktoś przede mną je wymieniał i zrobił to tak wspaniale że uszczelniacze z zaworów wydechowych dał na dolot i odwrotnie. Mniejsza o większość bo zeszliśmy na offtop.

Pytanie z tematu dyskusji pozostaje bez odpowiedzi. Czy popychacze od silnika zetec e podejdą do zeteca se? Znając filozofię tasowania częściami w fordzie to powinny podejść ale przydała by się konkretną odpowiedź. Pozdrawiam
padesio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2020, 10:21   #7
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: czy popychacz od starszej wersji silnikowej podejdzie do tego motoru?

może napisz z czego dokładnie (model, rocznik, silnik-pojemność) do czego dokładnie chcesz podmieniać te szklanki, będzie prościej
Z tego co napisałeś, w teorii nie, bo jeden ma hydraulikę, a drugi mechaniczne szklankowe popychacze.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu

Ostatnio edytowane przez Rafał A.(antek) ; 17-04-2020 o 10:29
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2020, 14:25   #8
padesio
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 01-06-2019
Skąd: Solec Kujawski
Model: Focus C-Max/Fiesta MK5/B-Max
Silnik: 1.8 Duratec QQDB/1.4 Zetec SE/1.0 EcoBoost
Rocznik: 2004/2002/2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: czy popychacz od starszej wersji silnikowej podejdzie do tego motoru?

W Focusie 1 występował silnik który według różnych źródeł miał oznaczenia od zetec e poprzez r aż do se. Starsze silniki to były Zety, nowsze to Sigma. W Focusie i Fieście MK4 zrezygnowano z popychaczy hydraulicznych a zastąpiono je mechanicznymi z płytkami lub bez (każdy popychacz miał swoją grubość denka). Według katalogów wymiary szerokość i wysokość jest taka sama ale nigdzie nie ma informacji czy można je stosować zamiennie. Dlaczego pytam? Ano dlatego że Ford zaleca kontrolę luzu zaworowego po 160 kkm a przy gazie nawet co 30 kkm. Rozchodzi się rzecz jasna o pieniądze. Płytka kosztuje od 8 do 20 zł a popychacz ok 60. Nie będę już zmieniał popychaczy ale pytanie pozostaje otwarte a może ktoś kiedyś już to analizował i zna temat. Każdy kto ma Forda wie że części które teoretycznie nie powinny pasować bardzo często się wymieniają. Jak chociażby żeby daleko nie szukać, rozrząd do fxja 1.4 16v zetec se/duratec (Sigma) z mechanicznym napinaczem rozrządu można zastąpić rozrządem od silników 1.25 - 1.6 16v po 2005 roku z automatycznym napinaczem pod warunkiem że się wymieni razem z pompą wody. Problem w tym że nigdzie takich informacji nie można znaleźć

Reasumując skoro nikt nie wie czy będzie to pasować trzeba samemu kupić popychacz z płytką i przemierzyć.
padesio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2020, 00:34   #9
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: czy popychacz od starszej wersji silnikowej podejdzie do tego motoru?

Ano trzeba, takich testów nie robiłem
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.