Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2019, 20:25   #1
kubuswujo
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 26-05-2017
Skąd: Brojce
Model: transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 5
Angry 2.2TDCi 155KM bierze 2l oleju na 1000Km

Cześć!
Mam problem ze swoim TRANSITEM MK8 z 2016 roku z silnikiem 2.2 TDCI o mocy 155KM. Auto ma tylko 90 tys km przebiegu a bierze ponad 2 litry oleju miedzy tankowaniami.

W aucie sprawdzany był dolot i Intercooler i jest suchy. Wiec postawiliśmy na pierścienie na tłokach. Pierścienie zostały wymienione na nowe jednak to nic nie pomogło.
Olej na pewno nie kapie z auta bo silnik jest cały suchy i na jasnej kostce też nie ma kropli oleju po postoju.

DPF pod komputerem ma 50% zapełnienia wiec jest w normie, a podwyższone spalanie oleju wystepuje już przez około 10 tys km.
Auto Pali normanie około 11-12l/100km więc nic się nie zmieniło.

Miał ktoś może podobny przypadek?
Czy oprócz pierścieni i turbo może jeszcze gdzieś uciekać olej?
Jakieś porady przed wyjęciem turbiny?

kubuswujo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2019, 21:40   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 2.2TDCi 155KM bierze 2l oleju na 1000Km

Skoro intercooler jest suchy - a zlokalizowany jest w dolocie za turbosprężarką - to nie wydaje mi się, aby turbina puszczała olej do dolotu.
Generalnie przy takim zużyciu oleju - gdyby był on spalany przez silnik - to jazda kontrolna za tym autem od razu pozwoliłaby wyczuć charakterystyczny zapach spalonego oleju i prawie na pewno byłby widoczny biało-szary dym.
Jeżeli na pewno nie ma wycieków, to jeszcze istnieją inne możliwości zawyżonego pobierania oleju przez silnik.
Mogą być wypracowane prowadnice zaworowe, olej może być wyrzucany bezpośrednio do wydechu na prowadnicach zaworów wydechowych lub zasysany do cylindrów z prowadnic zaworów ssących.

Ale jest możliwa jeszcze jedna sprawa - choć tu nie jestem pewny jak to się ma do systemu wtryskowego Siemens. W poprzednich modelach, zwłaszcza z systemem Delphi, zdarzało się, że wtryskiwacze (poprzednio rozkręcane, regenerowane i źle uszczelnione) zasysały olej do strefy powrotu paliwa. Zjawisko objawia się jednoznacznie podczas próby przelewowej wtryskiwaczy - na niektórych przelewach paliwo jest czyste, a na nieszczelnym wtryskiwaczu czarne.
Jest też pytanie (też nie jestem pewny...), czy w twoim silniku możliwe jest zasysanie oleju przez pompę przy uszkodzonym uszczelniaczu wałka - tutaj pompa jest napędzana od wałka ssącego rozrządu, w starszych modelach zdarzało się to, pompa w poprzednich modelach jest napędzana łańcuchem rozrządu. Podczas próby przelewowej wszystkie przelewy były czarne, zabrudzone olejem. Warto się temu przyjrzeć, może zrobić próbę przelewową, jest prosta, szybka i tania.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-02-2019 o 21:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2019, 21:52   #3
kubuswujo
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 26-05-2017
Skąd: Brojce
Model: transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.2TDCi 155KM bierze 2l oleju na 1000Km

Próba przelewowa była już robiona i jest ok.
Tak jak powiedziałem auto ma tylko 90 tys km i mam je od nowości, Wtryski nigdy nie były wyjmowane ani tym bardziej regenerowane.
Mam ORI IDS i pod komputerem oczywiście żadnego błedu nie ma.


Pomyślałem o turbo bo w autach tedy czesto ucieka olej a w drugim TRANSICIE Z 2017 roku z przebiegiem 32 tys km turbo padło i było wymieniane na gwarancji... Tyle że tam jest silnik 2.0 170km a tutaj mam 2,2 150KM

Dziwne jest że auto zupełnie nie kopci, jeśli wszystko zatrzymuje się w DPF-ie to prze z 10 tys km takiej jazdy dpf już dawno powinien sie zapchać a jest ok.

Wycieków nie ma na 150% bo nawet kładliśmy karton pod silnik przed jazdą ulożony na osłonie silnika i nie ma żadnego znaku.


Prowadnice zaworowe ok ale jesli do wydechu to dpf by sie zapchał, jeśli do silnika to byłby dym. Przypadek bardzo dziwny ale oleju najpierw brał około litr na 800-900km. A teraz już 2.5 litra Co kazde tankowanie, gdzieś przecież ten olej musi uciekać....
kubuswujo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 07:58   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: 2.2TDCi 155KM bierze 2l oleju na 1000Km

Wymiana samych pierscieni, na stare tłoki, lub bez tulejowania silnika, to tylko 50 % sukcesu.
Jeżeli nie ma nigdzie wycieku, to olej z silnika w postaci dymu przez rure wydechową idzie do atmosfery.

Gdyby szedł do zbiornika paliwa, to tak jak pisał Wojtek, miał byś w zbiorniku czarne paliwo.
Można jeszcze sprawdzic kompresje w cylindrach,z próba olejową , może złe pierścienie, siadły i nie uszczelniają.

Tak czy inaczej, skoro nic sie nie dzieje, to najtaniej jeżdzic dalej, nic nie robic, dolewać olej.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 08:22   #5
kubuswujo
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 26-05-2017
Skąd: Brojce
Model: transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.2TDCi 155KM bierze 2l oleju na 1000Km

kompresja na cylindrach sprawdzana jest OK. przed wymianą pierścieni i po wymianie przed i po było ok. Stary pierscienie nie wyglądały na zuzyte.

Palio w przelewach tak jak mówiłem jest czyste.

Tak dotąd robilismy że bierze 1 litr oleju to dolewalismy tyle że obecnie jest to już 2.5 litra oleju i boje się, że zaraz bedzie to 4 litry. Poza tym to nie jest zbyt zdrowe dla silnika i boje sie że w trasie a kiedyś padnie, choćby dlatego bo DPF sie zapcha na amen.
Wiec chciałbym to naprawic
kubuswujo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 15:57   #6
piotrekbb
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: MK7 115KM(sprzedam) , MK8 155KM
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 171
Domyślnie Odp: 2.2TDCi 155KM bierze 2l oleju na 1000Km

Cytat:
Napisał kubuswujo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć!

Auto Pali normanie około 11-12l/100km więc nic się nie zmieniło.
?
Rozumiem,że to jakaś 10 paletowa plandeka lub 4x4 albo tylny napęd i ładujesz po 2t bo aby uzyskać spalanie 12l to musiałbym jeździć prawie non stop po 160km/h. Podajesz średnie czy miejskie w kurierce?

Spalanie mojego auta L3H2 z identycznym oscyluje w garnicach 8-9l, oleju nie bierze, no może szklankę na 15-20tys
piotrekbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 19:21   #7
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: 2.2TDCi 155KM bierze 2l oleju na 1000Km

Może jakaś nieszczelność w odpowietrzeniu skrzyni korbowej i nie wycieka a odparowuje.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 22:51   #8
kubuswujo
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 26-05-2017
Skąd: Brojce
Model: transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.2TDCi 155KM bierze 2l oleju na 1000Km

Jeśli chodzi o spalanie to jest to wersja 4x4 najwyższa i najdłuższa blaszak więc jest to normalne spalanie wszystkie Transity mi tak palą zarówno 2.0 TDCI 170KM jak i 2.2TDCI 155km jak i 2.2TDCI 125KM. Poniżej 11 litrów cieżko jest zejść, mają krótszą skrzynie niż zwykłe wersje przy 120km/h jest lekko ponad 3000 RPM na 6 biegu.

Dzis nawet jechałem autostradą 150km w jedną strone 2.0 TDCI 170KM i spalił mi 12.5 litra Spowrotem wracałem nieszczęsnym 2.2 TDCI 155KM spalił 11,5 litra. Prędkość 120-130km/h. Auto całkowicie puste, bez załadunku. Tak te napędy palą niestety.

O odpowietrzeniu skrzyni korbowej nie myślałem, ale komora silnika jest czysta.
Byłem dziś w ASO FORD oczywiscie nic nie wiedzą o aż tak dużym poborze oleju. Ale pobór 1 litr na 1000km to dla nich norma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnia dolewka wyszła strasznie źle bo na 500 km pożarł aż 4 litry oleju!!!!
kubuswujo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 09:12   #9
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: 2.2TDCi 155KM bierze 2l oleju na 1000Km

Na bank, masz popękane pierścienie, zapieczone, lub straciły sprężystość.
Bez wyjecia tłoków, nic nie zdziałasz.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 09:35   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 2.2TDCi 155KM bierze 2l oleju na 1000Km

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na bank, masz popękane pierścienie, zapieczone, lub straciły sprężystość.
Bez wyjecia tłoków, nic nie zdziałasz.
Cytat:
Napisał kubuswujo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na 500 km pożarł aż 4 litry oleju!!!!
Jeżeli byłyby to pierścienie, to przy takim zużyciu oleju za autem byłaby zasłona dymna. Podobno nie kopci...
Ponieważ napisałeś, że dolot za sprężarką nie jest zaolejony, to turbina odpada - w tej sytuacji najbardziej podejrzane są prowadnice zaworów. Płynny olej - niespalony - nie zatka PDF-a.
Odma (odpowietrzenie skrzyni) ma skraplacz oleju, ale jeżeliby skraplacz nie działał, to przecież cały dolot byłby w oleju.
Czy ktoś jechał za tym autem w celu sprawdzenia dymienia i zapachu spalin? Spalony olej charakterystycznie śmierdzi - to pozwoliłoby stwierdzić, czy olej jest spalany w cylindrach, czy leci bezpośrednio do wydechu omijając cylindry.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
olej , transit


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.