Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2017, 16:25   #1
viceek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2017
Model: Focus mk 1
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Bezpieczniki od świateł pozycyjnych

Witam.
Parę dni temu doszło do małego zwarcia w moim focusie mk1, zaczęło się od gniazdka zapalniczki. Uznałem że to nic takiego, później wymienię bezpiecznik i będzie ok. Jednak kiedy ruszyłem padło mi podświetlenie deski, to już rzecz która zaczęła mnie irytować. Kupiłem bezpieczniki, wymieniłem, bo był przypalony. Wstawiłem taki jaki był poprzednio ale nie zadziałał tak dobrze jak ostatni, bo zamiast się przypalić, postanowił że zacznie się topić. Po przejechaniu ~10 metrów autko napełniało się dymem. Szybko zjechałem, patrze co się dzieje, a tu bezpiecznik się topi. Wyciągnąłem go i uznałem, że jednak muszę sobie radzić bez podświetlenia.. Przynajmniej do czasu kiedy pojadę do garażu. Pojechałem zaparkować pod domem ale podczas drogi wydawało mi się, że ktoś mi mruga jadać za mną. Pod domem sprawdziłem światłą i nie działają mi pozycje przód i tył (pierwszy stopień na pokrętle od zmiany świateł).
Bezpieczniki są całe(w kabinie, jak i pod maską), wszystkie inne światła działają normalnie ale brak oświetlenia z tyłu przyprawi mnie w końcu o mandat. Dlatego tutaj jest moje pytanie.
Czy można sprawdzić co się stało, bez konieczności rozbierania wszystkiego?
Dodam że mam strasznie pogmatwane w bezpiecznikach, bo nie wszystkie pokrywają się z schematami z internetu.
Z góry dziękuje za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

viceek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2017, 20:29   #2
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Bezpieczniki od świateł pozycyjnych

Sprawdź czy nie masz zwarcia w lampkach podświetlenia rejestracji, to jest powiązane z oświetleniem tyłu i przodu.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bezpiecznik , światła


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.