Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2018, 14:28   #11
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Usterka ukł. silnika - znika przy nagrzanym silniku

Cytat:
Napisał rawcu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale czy nie lepiej znaleźć kogoś, kto mi zmieni program? Wykasuje filtr DPF w sofcie, żeby Focus w ogóle go nie widział?
Lepiej, ale dolać ropy i zresetować stan komputerem jest szybciej i taniej, bo można to zrobić samodzielnie jeśli ma się kabel.

Co do błędu z zapchanym filtrem paliwa - jaki był kod błędu? Bo z tego co kojarzę nie ma takiego który konkretnie wskazuje na zatkany filtr, to najczęściej coś powiązanego ze zbyt niskim ciśnieniem na szynie, ale może chodziło właśnie o dodatek?

Trochę mi też nie pasuje kwestia znikania błędu po nagrzaniu, błąd braku płynu do DPF chyba nie znika samoczynnie po nagrzaniu silnika?

hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 14:29   #12
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Usterka ukł. silnika - znika przy nagrzanym silniku

i to i to
gdzie tankujesz?
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 14:47   #13
rawcu
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 27
Domyślnie Odp: Usterka ukł. silnika - znika przy nagrzanym silniku

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lepiej, ale dolać ropy i zresetować stan komputerem jest szybciej i taniej, bo można to zrobić samodzielnie jeśli ma się kabel.

Co do błędu z zapchanym filtrem paliwa - jaki był kod błędu? Bo z tego co kojarzę nie ma takiego który konkretnie wskazuje na zatkany filtr, to najczęściej coś powiązanego ze zbyt niskim ciśnieniem na szynie, ale może chodziło właśnie o dodatek?

Trochę mi też nie pasuje kwestia znikania błędu po nagrzaniu, błąd braku płynu do DPF chyba nie znika samoczynnie po nagrzaniu silnika?
Powiem szczerze, że nie spisałem kodów błędów. Nawet nie pomyślałem o tym. W każdym razie przy jednym widziałem w opisie na kompie u gościa: zapchany filtr paliwa i coś o DPF. Do drugiego nie było opisu i gość chwilę myślał zanim postawił mi diagnozę.

Tak właściwie to teraz błąd nie znika przy nagrzanym silniku. Raz się pojawia, a raz nie. Wczoraj jeździłem po mieście, na początku nie było błędu, jak wracałem już się pojawił po odpaleniu. Wieczorem robiłem trasę 200 km. Jak ruszałem błąd się nie pojawił. Po 130 km zatrzymałem się na 2 min dosłownie. Odpaliłem i błąd sie pojawił. Dzisiaj znowu jeździłem trochę po mieście, odpalałem Fokę 6 razy, błąd w ogóle się nie pojawił.

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i to i to
gdzie tankujesz?
Tankuję tylko na Orlenie. Zazwyczaj zwykłego diesla.
rawcu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 15:23   #14
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Usterka ukł. silnika - znika przy nagrzanym silniku

Ja bym zaczął od DPF (dowolny sposób naprawy problemu z ww.), może wystarczy, a jak nie to wtedy wymień filtr.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 15:32   #15
rawcu
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 27
Domyślnie Odp: Usterka ukł. silnika - znika przy nagrzanym silniku

Też tak teraz myślę. Kody błędów, które się pojawiły nie mówiły jednoznacznie o filtrze paliwa. Zajmę się najpierw DPF, potem zobaczymy.
rawcu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2019, 14:49   #16
rawcu
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 27
Domyślnie Odp: Usterka ukł. silnika - znika przy nagrzanym silniku

Mam nadzieję, że problem został rozwiązany.

Zostały wprowadzone zmiany na sterowniku, tak że w programie nie ma już w ogóle DPF. Błędy usunięte. Od dwóch tygodni nie ma żadnego problemu z Foką. Do takich spraw polecam BMG tuning we Wrocławiu. Młodzi, ogarnięci goście. Co prawda zabieg kosztowny, ale zrobione raz a dobrze.

Błąd o zapchanym filtrze paliwa prawdopodobnie nie wynikał z problemu z DPF, a z bardzo słabej jakości filtra od FILTRONa. Miewałem też problem na zimnym silniku, że po dłuższym postoju na światłach przy próbie ruszenia spadał z obrotów i gasł. Możliwe, że powodował to problem z przepływem i zły filtr paliwa. 2 tygodnie od wymiany na Boscha, jeszcze nie zdarzyło mi się żeby Foka mie gasła.
rawcu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki , komputer , tdci , usterka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.