Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2018, 08:46   #11
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu

Ja nie pisałem o spalaniu oleju, tylko o zaolejonym wkładzie filtra powietrza, bo być może mgła olejowa ze skrzyni korbowej, która jest odprowadzana do dolnej cześci obudowy filtra powietrza, tak już zaoleiła wkład, a być może dawno nie był wymieniany,wię caproponowałem wyjęcie wkładu, przejechanie ileś tam, i zaobserwowanie, czy jest różnica.

Czy to jest żle napisane,czy może niezrozumiale dla niektórych ??/

Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 19:32   #12
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wię caproponowałem wyjęcie wkładu, przejechanie ileś tam, i zaobserwowanie, czy jest różnica.
Nie zrobię tego z bardzo prostego powodu. Filtr powietrza ma filtrować syf z zasysanego powietrza by nie dostawał się do silnika. Jazda bez filtra to proszenie się o kłopoty.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 20:11   #13
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu

Twój wóz, nie bedzie mnie wiózł.
Mam wrażenie, że nie zależy Tobie na znalezieniu przyczyny, tylko aby pisać i lansować sie na Forum.
Jeżeli myślisz, że krótkotrwała jazda bez filtra zniszczy silnik, to masz takie pojęcie o tym, jak ja o kosmosie.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 20:49   #14
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli myślisz, że krótkotrwała jazda bez filtra zniszczy silnik, to masz takie pojęcie o tym, jak ja o kosmosie.
Wystarczy wklepać "jazda autem bez filtra powietrza" w wyszukiwarkę,
by chyba praktycznie każdy odradzał taką zabawę. Mój znajomy mechanik (niestety nie od Fordów, tylko Opli) zaopiniował podobnie, że to najgłupszy pomysł o jakim słyszał w życiu.

Natomiast odbyłem wycieczkę na SKP celem sprawdzenia spalin.
I prawie nic.
CO2. Norma to 14,5-16,0%. u mnie 15,2%
CO. Norma to 0,3-0,5%. u mnie 0,05-0,29 (obroty jałowe i 3000)
HC. Norma to poniżej 100ppm. U mnie 45.

I odbiegające od normy:
o2, czyli tlen:
Norma to max 0,2%. U mnie 0,31-0,24 (obroty jałowe i 3000)

i współczynnik sondy lambda wynosi 1.01

a co do krótki tras to tak, zwykle jeżdżę na krótkich ,ale np po przejechaniu 100km na autostradzie z prędkością
ok 130km/h powinno zjawisko wody w wydechu ustąpić, prawda? A nie ustępuje.

edit: a filtr powietrza rozebrałem oleju brak (poza kurzem i drobniutkimi kamyczkami), odma sucha.
sam filtr wymieniałem jakoś ostatniego lata

Ostatnio edytowane przez slawomirro ; 04-01-2019 o 21:09
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2019, 07:38   #15
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu

Szkoda zdrowia na polemizowanie z Tobą.

A jakiego Ty filtra używasz do oddychania, tym samym powietrzem co silnik, i ile lat żyjesz.

Nie pisałem jazda cały cza bez filtra powietrza, tylko krótkotrwałe sprawdzenie, czy jest różnica.
Dobrze że masz filtr suchy, .
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2019, 10:29   #16
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakiego Ty filtra używasz do oddychania, tym samym powietrzem co silnik, i ile lat żyjesz.
Nazywa się nos. Są w nim drobne włoski, które zatrzymują największe zanieczyszczenia. A jak się tego zbierze, to kichasz lub siąkasz nos.
Wiedza ze szkoły podstawowej.

Cytat:
Nie pisałem jazda cały cza bez filtra powietrza, tylko krótkotrwałe sprawdzenie, czy jest różnica.
Co dla Ciebie oznacza "krótkotrwałe"? 1km? 10km? 100km?

Ostatnio edytowane przez slawomirro ; 05-01-2019 o 17:21 Powód: literówki
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 12:35   #17
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 419
Domyślnie Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu

Ja mam 3 teorie:
1. Dodatki do paliwa razem z wodą,
2. 100km. to może być za mało do wypalenia wody,
3. Ten typ tak ma. Też w swojej Fieście się czasem dziwię co ona tak kopci. Ale to zdarza się czasem.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 22:29   #18
tomaszfitt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2018
Model: fiesta
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Brak mocy, duże spalanie.

[/B]Witam
Mam problem z moją fiestą, otóż sprawa wygląda tak: Pewnego dnia pojechałem do pracy (autko świetnie się sprawowało), wracając do domu po przejechaniu około kilometra przeszedł w tryb jazdy awaryjnej. Następnego dnia byłem sprawdzić auto na kompie i wyszedł problem ze świecami żarowymi. Okazało się, że wszystkie świece nie były sprawne więc wymiana na nowe, niestety w dwóch urwały się żarniki w związku z czym ostatecznie była zdejmowana głowica. Autko poskładane, świece wymienione, przy okazji zregenerowane turbo bo trochę już puszczało oleju. Niestety autko na jałowym biegu nie wchodzi na obroty powyżej 3,5tys oraz na 5-tym biegu powyżej 3 tys. biegi od 1 do 4 nie widzę problemu, widać że brakuje mu mocy, trochę kopci na biało i spalanie skoczyło o 2-3l/100km. Znowu komputer i wyszła przepływka - wymieniłem (błędu nie ma) problem pozostał. Wymieniony zawór podciśnienia turbiny, czujnik temp. płynu chłodniczego, czujnik przepustnicy, wymieniony filtr paliwa i powietrza, EGR czyścili mi na warsztacie(powiedzieli, że w bardzo dobry stanie i bez jakiejś znacznej ilości nagaru. Prz okazji padło sprzęgło - wymienione. Rozrząd sprawdzali mi ze dwa razy czy aby coś nie przeskoczyło na pasku... Ostatnią rzeczą jaką zrobiłem były wtryskiwacze(zaprogramowane). Problem dalej jest - proszę o pomoc i jakieś kolejne rozwiązania(bo gdzie nie idę to rozkładają ręce a kasa na części znika jak woda).Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Dodam jeszcze że autko sprawdzane na kompie podczas jazdy i ciśnienie na listwie wtryskowej jak i na tłokach ponoć bez zarzutu,

Ostatnio edytowane przez tomaszfitt ; 15-03-2019 o 22:54
tomaszfitt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 08:30   #19
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 419
Domyślnie Odp: Brak mocy, duże spalanie.

Powinieneś pomyśleć o podmianie kompa ale przedtem posprawdzaj wszystkie połączenia kablowe. Przy tak dużej ilości "akcji serwisowych" mogli gdzieś coś urwać.
Następnym razem jak masz problem, zapytaj na forum, a dopiero wymieniaj pół samochoduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał tomaszfitt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem dalej jest - proszę o pomoc i jakieś kolejne rozwiązania(bo gdzie nie idę to rozkładają ręce a kasa na części znika jak woda).
W warsztatach mają "specjalne pompy" do wysysaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 16:15   #20
tomaszfitt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2018
Model: fiesta
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak mocy, duże spalanie.

Jak tylko ogarnę jakiegoś kompa na podmianę to podłącze i dam znać.
tomaszfitt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dym , fiesta , tdci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.