Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2012, 23:29   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Question zachowanie silnika po usunieciu dpf-a

witam wszystkich, celowo pisze w dziale focusa, bo problem o jaki chce zapytac faktycznie dotyczy mojego c-maxa z silnikiem 1,6 tdci 109km, ale mysle ze wsród uzytkowników focusów własnie z tym silnikiem moze byc większa ilość osób-użytkowników którym przytrafił sie podobny przypadek-zabieg, a fakt ze dotyczy focusa c-maxa nie ma znaczenia dla "rozwiązania" problemu.

serdeczne tez prosze adminów zeby nie usuwali i nie przenosili tego tematu nigdzie indziej, bo dzieki temu ze jest tu,licze na liczne wypowiedzi z racji liczby uzytkowników tego silnika, czy to w focusie czy focusie c-maxsie.
dziękuje bardzo za wyrozumiałość

jakis czas temu usunałem filtr dpf z mojego silnika-razem z katalizatorem (tym pierwszym), gdyz był tak zapchany ze auto nie miało siły wjechac na lawete, a plastikowa rura od turbo az pekła od podcisnienia spowodowanego zapchaniem dpf-a.

filtr został wyciety "fizycznie"w jego miejsce nic nie wstawili mi, a do programu wgralia jakis kod błedu zeby autko nie chciało dopalac spalin,a do zbiornika z eolysem koło baka zatankowano zwykła ropę.

pozniej z zupełnie innego powodu, uszkodził mi sie sterownik silnika(w miedzy czasie była tez powazna awaria skrzyni biegów cvt w tym aucie-łącznie 8 miesiecy bez auta...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

kiedy sterownik silnika został naprawiony, w miedzy czasie skrzynia zrobiona, koles - jakis tam diagnosta(nie ten co robił sterownik) z oryginalnym programem do forda na nowo zaprogramował sterownik silnika(bo był niezaprogramowany po naprawie) a przy okazji zgrał sterowania skrzyni zrobiła adptatację synchronizacje itd.
i....co sie okazuje aktualnie?

koles który programował sterownik twierdzi ze wgrał go oryginalnie czyli w moim wypadku autko z 2006 roku, czyli powinien byc zaprogramowany ze ma dpf( tak jak miał przed wycięcie fizycznym).

auto nie ma dpfa, ale....jezdzi nie zgłasza błędów, kontrolka cheć engine sie nie zapala, błędów nie łapie i smiga...


czy to jets logiczne???

co sie mogło zadziac ze auto smiga i zachowuje sie jak by nie miało zaprogramowanego dpf-a mimo ze oryginalnie miało w programie, a koiles twierdz ze on prgramuje orginalnie auta czyli jak było przed programowaniem-tzn powinno byc w moim przypadku to ze nadal jest po jego zabiegu...

bo zastanawiam sie czy te całe zabiegi które robia lubryfikatorami czy chip tuningie czy jakąś inna elektroniką jest zwykłym naciaganiem klienta???
bo skoro mój wiem ze fizycznie dpf-a nie ma, w programie nie ma wywalonego jego a smiga bezproblemowo to....czemu tak sie dizeje skoro na logike...powinien zgłaszac bład???


wycinał i nic nie robiła z reszta elektroniki jak ja , ktos z Was???

serdecznie prosze o Wasze doswiadczenia-opinie z wycietym-usunietym DPf-ewm w tym silniku

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi

Ostatnio edytowane przez adi ; 28-02-2012 o 23:33
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 00:03   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,754
Domyślnie Odp: zachowanie silnika po usunieciu dpf-a

Filtr jest usunięty a soft możesz mieć załadowany od wersji bez dpf .Nawet jeśli program będzie od wersji z dpf nie musi to generować od razu błędów czy komunikatów.Prawidłowa obróbka programu za którą płacimy to wyłączenie i zmiana pewnych zachowań w sterowniku silnika mająca wyeliminować jakiekolwiek nieprawidłowości które mogą wystąpić,np. dopalanie nieistniejącego filtra,rozrzedzanie paliwa olejem,dozowanie płynu.W twoim przypadku nastąpił zbieg wielu usterek, jednak jako tako doprowadzono auto do ładu.Jednak usunięcie katalizatora to nie najlepszy pomysł dla turbiny w tym silniku wcześniej czy póżniej raczej jej to zaszkodzi a jeśli sterownik widzi nadal filtr to dopala filtr(wirtualnie)co wiąże się z podwyższonym dawkowaniem paliwa które się nie spala i pośrednio szkodzi silnikowi rozrzedzając olej.Tak więc filtry można usuwać w miarę profesjonalnie aby miało to ręce i nogi,albo po rzeżnicku.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 08:53   #3
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: zachowanie silnika po usunieciu dpf-a

Jesli chodzi o program to podczas wgrywania programu jesli dobrze pamietam kazdy program ma na nowo sa ustawiane niektore parametry w tym DPFa. Jest mozliwe ze czujniki cisnien DPFa sa tez na nowo wyzerowane w programie i dlatego program mysli ze filtr moze byc ale sie nie zapycha bo czujniki cisnien za malo zmieniaja swe wartosci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jesli chodzi o turbo to np. ja gdybym mial wasz silniczek to tez bym wywalil zarowno DPFa i Kata -a jesli by wystepowaly przeladowania to wowczas ograniczyl doladowanie. Ale jesli niemasz przeladowan to znaczy ze wszystko jest OK. i sterowanie turbo niema zadnych problemow wiec niemasz sie czym przejmowac.

Inna sprawa to taka ze nawet krotkotrwale przeladowania turbo nie sa jakos sczegolnie grozne...a brak Kata napewno wyjdzie ne zdrowie silnikowi oraz zmniejszy spalanie.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 29-02-2012 o 08:58
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 18:48   #4
ford_user
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2010
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: zachowanie silnika po usunieciu dpf-a

Cytat:
pozniej z zupełnie innego powodu, uszkodził mi sie sterownik silnika(w miedzy czasie była tez powazna awaria skrzyni biegów cvt w tym aucie-łącznie 8 miesiecy bez auta...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Z jakiego powodu sterownik się uszkodził i co konkretnie mu się stało, jakie były objawy uszkodzenia? Piszesz, że został naprawiony, a nie wymieniony na nowy. Możliwe, że po prostu program który w nim siedział nie został skasowany mimo uszkodzenia i późniejszej naprawy.

Program w sterowniku siedzi w pamięci typu flash i nawet przy zaniku zasilania lub uszkodzeniu np. głównego procesora niekoniecznie mógł się od razu skasować.
Diagnosta może dograł Tobie tylko program sterujący skrzynią ,a nie kasował tego co było tam wcześniej zpisane.
ford_user jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2012, 21:04   #5
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Odp: zachowanie silnika po usunieciu dpf-a

pamiec e prom czy jak to sie nazywa sie wywaliła -jak sie pukało w sterownik to raz działała raz łąpał błąd-i dlatego został naprawiony a soft na nowo wgrany,ale...koles który wygrywał ten soft mowił ze wgrał oryginalny czyli powinien byc z dpf-em,a tu-ku mojemu zaskoczeniu mimo ze dpfa fizycznie w aucie brak to autko smiga i błedów nie łapie...
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2012, 21:08   #6
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Odp: zachowanie silnika po usunieciu dpf-a

"Jest mozliwe ze czujniki cisnien DPFa sa tez na nowo wyzerowane w programie i dlatego program mysli ze filtr moze byc ale sie nie zapycha bo czujniki cisnien za malo zmieniaja swe wartosci "




mjprzem tzn uwazasz ze auto mysli ze ma nowego dpfa,a ze nic sie nei dzieje z cisnieniem bo dpf sie nei zapycha --bo go wizycznie nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.to on nigdy nie bedzie czuł potrzeby jego dopalenia?i bede miał w "widzeniu"auta nowego czystego dpfa="wiecznego" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 00:11   #7
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: zachowanie silnika po usunieciu dpf-a

Cytat:
.... ze auto mysli ze ma nowego dpfa,a ze nic sie nei dzieje z cisnieniem bo dpf sie nei zapycha --bo go wizycznie nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.to on nigdy nie bedzie czuł potrzeby jego dopalenia?i bede miał w "widzeniu"auta nowego czystego dpfa="wiecznego" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obawiam sie ze teraz tak mysli ale za jakis czas moze zmienic zdanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety te jednostki 1,6 maja troche naprawde nie przemyslane programy... i obawiam sie ze choc logicznie powinno byc tak jak piszesz to za jakis czas program sam sie zmieni...ale poczekamy zobaczymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 03-03-2012 o 00:14
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2012, 22:36   #8
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Odp: zachowanie silnika po usunieciu dpf-a

kurcze tak poczytałem inne posty o dpf-ach i sam juz nie wiem czy firmy typu vtech i inne po prostu naciagają użytkowników na kase????

bo niby co oni tam robią??? do c-maxa z oprogramowaniem z dpf wgrywają oprogramnowanie auta z roku 2004-2005 z tym samym silnikiem,ale bez dpfa?

no bo to nie jest VAG ze da sie po prostu wyłaczyc dpfa

ja miałem po drodze uszkodzony sterownik silnika i nie wime czy podczas wgrywania -zapewniano mnie oryginalgo -oprogramowania czyli z 2006 roku tzn z dpfem silnik zakumał z enia dpfa i go sam zablokował?

byłem potem jeszcez na diagnostyce u innego fachmana, nzi ten co programowął sterownik-i ten mi powiedziła ze nawet po kolejnosci gaśnięcia lampek na desce po przekreceniu kluczyka w stan "zapłon" widac juz ze wszytsko jest ok i zadnego błędu tam nie ma...

wiec o co tu chodzi?

skoro innyc kasuja po 1500-1700 zł za "programowe"obronienie dpfa, a ja mam nic nie ruszane, fizycznie wywlaony dpf i auto smiga , to po co te obróbki programowe i co one daja i tak na prawde co zmieniaja???

czy ktos sie na prawdę w tym orięntuje?
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2012, 08:51   #9
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: zachowanie silnika po usunieciu dpf-a

jezeli Ci auto smiga bez dpfa i niemasz zadnych dziwnych objawow przepalania-czyli nie dymi sie za tobą jak zwalniasz, oleju ci nie przybywa itp. to niemasz sie czym martwic.

Jesli chodzi o "programowanie" (chipowanie) sterownikow za pomoc a map silnika to takie
nazwanie tego "programowaniem" jest bynajmniej troche jakby oszustwem. Takie cos tak naprawde nie modyfikuje funkcji sterownika ale co najwyzej je ogranicza ale oczywiscie moze je calkowicie ograniczyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najlepszą modyfikacją sterowników z dpf jest wgranie programu z tego samego silnika bez jego obsługi-o ile jest to mozliwe-bo instalacja elektryczna sterownika z dpf czasami rozni sie nieznacznie od tej bez dpf-ale to wszystko zalezy od przypadku.

Ale modyfikacja programu nie jest jedyną mozliwoscia wyeliminowania przepalania dpfa.
znajac dobrze zasade dzialania dpfa mozna oszukac procedure przepalania poprzez oszukanie czujnikow -a w zasadzie wystarczy nawet tylko 1 czujnik oszukac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2012, 13:50   #10
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: zachowanie silnika po usunieciu dpf-a

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak usunięcie katalizatora to nie najlepszy pomysł dla turbiny w tym silniku wcześniej czy póżniej raczej jej to zaszkodzi
Ciekawe w jaki sposób?
Sugerujesz że turbina w tym silniku napędzana jest spalinami po katalizatorze?
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.