Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2016, 12:09   #1
andruMasta
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: Zielona Góra
Model: cmax
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie zawieszanie sterownika turbiny - tryb awaryjny

Witam,

przeszukałem forum dotyczące C-MAX'a i nie znalazłem opisu takiego problemu.
W moim aucie (silnik 1,8 TDCi) zawiesza się elektroniczny sterownik turbiny. Pojawiają się kontrolki check engine i ESP. Generowane są dwa błędy(p2263 oraz u2023). Odblokowanie sterownika pozwala na przejechanie kilku/ kilkudziesięciu km i sytuacja się powtarza. Turbina ze sterownikiem poddana została regeneracji. Po jej założeniu spokój przez miesiąc i ponownie ten sam problem. Sprawdzone zostały wszystkie przewody i węże, EGR (w końcu EGR został zaślepiony). Została podmieniona turbina ze sterownikiem na inny(używany) bez powodzenia. Zawieszenie sterownika występuje w różnych sytuacjach, raz podczas przyśpieszania a innym razem na postoju na skrzyżowaniu.
W ramach testów po kolejnym odblokowaniu sterownika wyjechałem poza miasto i "poszalałem", wszystko bez zarzutu autko dynamiczne, przyśpiesza aż miło, wracając do domu wlokłem się za autobusem 20km/h i nagle tryb awaryjny i sterownik zawieszony:/
Może ktoś miał podobny problem?

andruMasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2016, 08:13   #2
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: zawieszanie sterownika turbiny - tryb awaryjny

Może się mylę, ale jeżeli podmieniłeś turbo (zakładając że było sprawne) razem ze sterownikiem i dalej jest to samo to usterka może tkwić w czymś innym. Czujnik ciśnienia w układzie, może jakaś nieszczelność na przewodach ciśnieniowych intercoolera.
P2263- to chyba zacinanie się łopatek zmiennej geometrii, czyli może być czujnik ciśnienia.
U2023 - to błąd czujnika ESP
Jak wyskakują razem to trochę dziwne, chyba, że Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pech, albo są problemy gdzieś na zasilaniu.

Mariusz
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2016, 12:42   #3
andruMasta
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: Zielona Góra
Model: cmax
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: zawieszanie sterownika turbiny - tryb awaryjny

Witam,

dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Czujnik ciśnienia wymieniony, przewody gumowe sprawdzone. W poniedziałek jadę do Poznania sprawdzić nastawniki i jedną z turbin czy na pewno nie w nich leży problem. Jeżeli okażą się sprawne to pozostaje sprawdzanie instalacji elektrycznej na okoliczność zwarcia. Dziwi mnie tylko, że to zwarcie musi występować sporadycznie ponieważ po odblokowaniu sterownika wszystko działa normalnie (jakiś czas). Zastanawiam się czy nastawnik nie musi być ustawiony w pozycji "zerowej" bo otrzymałem dwie różne odpowiedzi od zakładów regenerujących turbiny. Jedni twierdzą, że tak inni że nie bo komputer sam ustawia go w pozycji wyjściowej:/.
andruMasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2016, 13:26   #4
andruMasta
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: Zielona Góra
Model: cmax
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: zawieszanie sterownika turbiny - tryb awaryjny

Problem rozwiązanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Temat do zamknięcia.
andruMasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2016, 13:32   #5
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,970
Domyślnie Odp: zawieszanie sterownika turbiny - tryb awaryjny

Cytat:
Napisał andruMasta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem rozwiązanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Temat do zamknięcia.
A co bylo powodem zawieszania sie
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
turbina


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.