Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2016, 14:27   #1
nimekp
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Turbosprężarka regenerowana czy nowa i gdzie wymienią?

Witam serdecznie,
Posiadam Forda Focusa C-MAXa 1,6 TDCi 90KM z 2006r. Przebieg 168000km. Kilka dni temu zauważyłem pod silnikiem wycieki oleju po czym od razu zawiozłem samochód do mechanika. Diagnoza mechanika była straszna. Turbina przepuszcza olej i wymaga regeneracji. Przez to że w moim mieście znam tylko dwie firmy, które profesjonalnie zajmują się takimi rzeczami, a niestety opinie które o nich krążą nie są pozytywne, szukam jakiegoś sprawdzonego warsztatu w okolicach Białegostoku lub dalej. Nie wymagam żeby cena była niska. Zależy mi aby mechanik miał doświadczenie z tym silnikiem, zdemontował turbinę, określił przyczynę jej uszkodzenia (najpewniej po stronie silnika), zregenerował ją lub wstawił nową.
Dodam jeszcze że w znanym sklepie znalazłem nową turbinę w cenie ok 1700zł dostępną od ręki. Koszt regeneracji starej to ok 900-1500zł. Do tego dochodzi koszt wymiany, czyszczenia, oleju itp.
Czy ktoś ma doświadczenie w temacie, którym chciałby się podzielić?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam

nimekp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2016, 15:39   #2
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: Turbosprężarka regenerowana czy nowa i gdzie wymienią?

Witaj, ja tez jestem z bialegostoku i tez robilem turbinke, odezwij sie na PW opisze Ci moja droge w tym temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2016, 20:37   #3
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Turbosprężarka regenerowana czy nowa i gdzie wymienią?

Cytat:
Napisał nimekp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie,
Posiadam Forda Focusa C-MAXa 1,6 TDCi 90KM z 2006r. Przebieg 168000km. Kilka dni temu zauważyłem pod silnikiem wycieki oleju po czym od razu zawiozłem samochód do mechanika. Diagnoza mechanika była straszna. Turbina przepuszcza olej i wymaga regeneracji. Przez to że w moim mieście znam tylko dwie firmy, które profesjonalnie zajmują się takimi rzeczami, a niestety opinie które o nich krążą nie są pozytywne, szukam jakiegoś sprawdzonego warsztatu w okolicach Białegostoku lub dalej. Nie wymagam żeby cena była niska. Zależy mi aby mechanik miał doświadczenie z tym silnikiem, zdemontował turbinę, określił przyczynę jej uszkodzenia (najpewniej po stronie silnika), zregenerował ją lub wstawił nową.
Dodam jeszcze że w znanym sklepie znalazłem nową turbinę w cenie ok 1700zł dostępną od ręki. Koszt regeneracji starej to ok 900-1500zł. Do tego dochodzi koszt wymiany, czyszczenia, oleju itp.
Czy ktoś ma doświadczenie w temacie, którym chciałby się podzielić?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Jak się nie boisz mechaniki i masz możliwości-zrób to sam
Regeneracja turbiny 700 zł
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2016, 11:48   #4
nimekp
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: Turbosprężarka regenerowana czy nowa i gdzie wymienią?

nie mam pojęcia o takich rzeczach, szukam kogoś kto już wcześniej robił ten motor i nie będzie się uczył na moim
pozdrawiam
Piotr
nimekp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max , sprężarka focus , tdci , turbina , turbo


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.