Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|warmińsko-mazurska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2017, 21:45   #1
Romek31
 
Postów: n/a
Unhappy Ford Cmax 2.0 TTDCI turbina, dpf??

Witam, poosiadam ford focus cmax 2.0TDCI 136km. Zacznę od początku mojej przygody z tym autem.
Podczas jazdy auto straciło moc, po czym zjechałem z drogi zgasiłem auto chwile odczekałem odpaliłem ponownie i auto jechało normalnie. Po jakimś czasie problem się powtórzył, pojechałem do mechanika został podłączony komputer pokazał problem z DPF. Kupilem drugi DPF, został zamontowany,potem auto zostało podłączone do komputera zostały pokasowane błędy, zrobiony reset, niestety to nie rozwiązało problemu auto zaczęło kopcić na biało wciąż nie ma mocy i wydobywa sie świst z silnika,czy jest to objaw zepsutego turbo?, dodam ze wcześniej chodziło wszystko oki, nie bylo żadnych dziwnych odgłosów. Proszę o porady, jest to mój pierwszy diesel w życiu.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 10:57   #2
grzesineck
ford::beginner
 
Avatar grzesineck
 
Imię: Greg
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Ostróda
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: Ford Cmax 2.0 TTDCI turbina, dpf??

Osobiście w razie potrzeby jeżdżę do Autoserwis Połoczański w Olsztynie - warsztat ogarnia przede wszystkim fordy. W Ostródzie 4 tzw. mechaników nie potrafiło wykonać po ludzku prostych czynności serwisowych (mówię o wymianie oleju-nie chcę mi się opisywać ale była farsa). Mam takiego samego diesla tylko w focus mk2.

PS-DPF (a masz "mokry" do którego potrzebny jest płyn EOLYS za grubą kasę) potrafi napsuć krwi-pomyśl o alternatywnym rozwiązaniu może.
grzesineck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max , dpf , turbina , turbo


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.