Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Administracja forum > Pytania dot. funkcjonowania forum

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2017, 15:01   #1
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Zasady wystawiania ogłoszeń - dziwne łączenie tematów

Witam ekipę.

Wystawiłem kilka ogłoszeń o sprzedaży części z mojego byłego auta. Przeczytałem wcześniej regulamin, a oprócz tego wszystkie części sfotografowałem i opisałem bardzo dokładnie, żeby kupujący nie miał żadnych wątpliwości co kupuje. Części pogrupowałem w ogłoszeniach, moim zdaniem, w sensowny sposób, czyli według tematyki. Przykładowo pakiet RS to było jedno ogłoszenie (a zawiera on wiele elementów), felgi wraz z oponami i dekielkami inne itd. Mówiąc krótko wydaje mi się, że zrobiłem wszystko co powinienem, a nawet więcej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ktoś natomiast połączył mi te wszystkie ogłoszenia w jedno. W dodatku dołączył wszystkie do najmniej istotnego pt. "short shifter" dopisując w temacie tylko "i inne części". W efekcie otrzymałem temat pt. "short shifter", a gdzieś dalej opis np. pakietu RS. Przecież tego pakietu nikt w ten sposób nie znajdzie. To samo tyczy się innych części. I nie chodzi tutaj tylko o mnie, jako o sprzedającego, ale także o kupujących. Wystawiam na sprzedaż rzadkie, tuningowe części i wielu z nich prawdopodobnie nie da się już kupić gdzie indziej. Swego czasu "polowałem" na niektóre kilka miesięcy.

W regulaminie nigdzie nie znalazłem zapisu o konieczności łączenia ze sobą ogłoszeń, szczególnie niezwiązanych tematycznie (np. pakiet stylistyczny i short shifter). Nie zauważyłem też takiej praktyki w dziale "ogłoszenia". Normą jest wystawianie po kilku ogłoszeń przez tę samą osobę i to nawet gdy chodzi o drobne części (np. jakieś plastiki z wnętrza).

Części z mojego auta zostało mi jeszcze sporo i myślę, że sporo osób może być nimi zainteresowanych, a ja z kolei nie chce ich trzymać, bo nie są już mi potrzebne. Jednak wystawianie ich w taki sposób, że nikt takiego ogłoszenia nawet nie przeczyta, bo go nie znajdzie, wydaje mi się bez sensu. Jak do tego podejść, żeby wszyscy byli zadowoleni? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Rijndael ; 12-06-2017 o 15:04
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 08:24   #2
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Zasady wystawiania ogłoszeń - dziwne łączenie tematów

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W regulaminie nigdzie nie znalazłem zapisu o konieczności łączenia ze sobą ogłoszeń
Kod:
7. Jeżeli sprzedajesz w tym samym czasie więcej części, to grupuj  je razem 
w tematach. Kilka ogłoszeń tego samego użytkownika z  pojedynczymi częściami 
może zostać połączonych w jedno.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Speedo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 18:54   #3
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Zasady wystawiania ogłoszeń - dziwne łączenie tematów

Czytałem ten punkt, ale przecież on nie mówi o tym, żeby wszystko wrzucić do jednego tematu tylko żeby części grupować w tematach (liczba mnoga, czyli nie w jednym temacie, tylko, jak sądzę, według tematyki). I tak właśnie robiłem, np. felgi, opony, dekle w jednym, pakiet RS (zderzaki, detale zderzaków, progi, lotka) w drugim itd. Czyli grupowałem je według tematyki, tak, żeby całość była przejrzysta dla osób, które tych części szukają.

Jaki ma sens połączenie pakietu stylistycznego (części stylistyczne) z short shifterem (część mechaniczna) w jednym temacie? Wydaje mi się, że bardzo niewielki, natomiast do tematu o short shifterze dołączyłbym z czasem inne części mechaniczne.

Czy dobrze rozumiem intencje twórcy regulaminu i mogę w ten sposób wystawiać te części? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze raz zaznaczam, ze nie jestem handlarzem, nie zarabiam na tym, a wszystkie części pochodzą z mojego prywatnego auta, które było zresztą opisywane na tym forum.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.