Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2013, 17:00   #11
ndrozdowski
ford::average
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 07-10-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2003
Postów: 80
Domyślnie Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy

Proszę, parę słów o objawach.

Cytat:
Warto o tej pozornie nieistotnej informacji pamiętać, gdyż może to oddać nieocenione usługi podczas diagnozy nieprawidłowej pracy silnika, w którym po sprawdzeniu mechaniki i instalacji wtryskowej wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku. W przypadku jednostki benzynowej ma ona więc prawidłowe ciśnienie sprężania, sprawne są wtryskiwacze, świece i przewody zapłonowe, tymczasem na wolnych obrotach silnik pracuje niestabilnie, niejednokrotnie gaśnie. Jednocześnie w trybie pracy z częściowym obciążeniem występuje szarpanie, czasem zapala się kontrolka check engine. Do tego w zależności od rodzaju zaworu i zaawansowania oprogramowania sterownika silnika zapisywane są błędy nieprawidłowego składu mieszanki lub błąd wskazujący wprost na zawór recyrkulacji.
Silniki wysokoprężne z układem recyrkulacji spalin, w którym zawór szwankuje pracują na ogół poprawnie, jedynym widocznym, niepokojącym objawem jest dymienie z rury wydechowej, szczególnie podczas intensywnego przyspieszania. Zauważmy też, że jeśli zawór EGR w dieslu nie zatnie się na amen, to jego uszkodzenie nie jest bezpośrednio wykrywane przez oprogramowanie diagnostyczne sterownika. Występują wtedy zapisy o charakterze pośrednim dotyczące nieprawidłowej ilości powietrza pobieranego przez silnik w określonych stanach (prędkość obrotowa, obciążenie) jego pracy.

ndrozdowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2013, 18:53   #12
demeter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy

no cóż wziąłem się za testowanie na zimnym przejaźdżka wolno dodawałem gazu i efekt taki sam obroty do 2500 i nie czarny ale siwy dym za samochodem,nie chce wejść na obroty.Stanąłem na poboczu zgasiłem-odpaliłem i nie ten sam samochód obroty do 5000 i wciska w fotel (no trochę z tym wciskaniem przesadziłem ale czuć że idzie jak burza)
O co chodzi?
demeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2013, 20:32   #13
demeter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy

Cytat
"Wczoraj zauważyłem,że silnik łapie strasznego muła
Ciężko wkręca się na obroty na 1,2 i 3 biegu na 4 jest nieco lepiej ale szału nie ma
Maksymalne obroty jakie na tych trzech biegach udało się osiągnąć to 2000 i silnik zaczyna wyć więc nie sprawdzałem dalej
Nie kopci i raczej nie bierze oleju
Nie dzieje się to non stop dziś np. przejechałem ok 2 km i wszystko wróciło do normy ale po ok 4 godzinach było to samo-odpalam,chwile czekam i ruszam,jedynka,dwójka i muł,pedał w podłogę i nic to samo na trójce rozpędzenie go do 40 km/h to droga przez mękę"

Rozwiazanie
"Nie miałem okazji wcześniej napisać to piszę teraz okazało się,że problemem był padnięty czujnik MAP po wymianie wszystko wróciło do normy"

Jak myślicie u mnie moze być podobna przyczyna?
demeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2013, 21:32   #14
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy

Cytat:
Napisał demeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat
"Wczoraj zauważyłem,że silnik łapie strasznego muła
Ciężko wkręca się na obroty na 1,2 i 3 biegu na 4 jest nieco lepiej ale szału nie ma
Maksymalne obroty jakie na tych trzech biegach udało się osiągnąć to 2000 i silnik zaczyna wyć więc nie sprawdzałem dalej
Nie kopci i raczej nie bierze oleju
Nie dzieje się to non stop dziś np. przejechałem ok 2 km i wszystko wróciło do normy ale po ok 4 godzinach było to samo-odpalam,chwile czekam i ruszam,jedynka,dwójka i muł,pedał w podłogę i nic to samo na trójce rozpędzenie go do 40 km/h to droga przez mękę"

Rozwiazanie
"Nie miałem okazji wcześniej napisać to piszę teraz okazało się,że problemem był padnięty czujnik MAP po wymianie wszystko wróciło do normy"

Jak myślicie u mnie moze być podobna przyczyna?
Może być....a powiedz kiedy był wymieniany filtr paliwa?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2013, 21:43   #15
demeter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy

Ja nie wymieniałem a samochód mam 3 tygodnie
demeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2013, 22:26   #16
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy

Może zacznij od tegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2013, 11:05   #17
demeter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy

Został wymieniony filtr paliwa.Podjechałem na komputer i pokazał takie błędy
1.P0110 Intake air temperature circuit malfunction
2.P0235 Turbocharger boost sensor A circuit malfunction
3.P1246 Alternator load input failed
Mechanik wyczyścił czujnik przy intercoolerze
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo był zapaćkany olejem przy turbo skasował błędy i jazda próbna.Zero błędów nic nie wykazało.W drodze do domu znowu był moment i nie chciał wejsć na obroty.Trzeba go było zgasić i znowu zapalić i już jechał normalnie.
Mechanik stwierdził ze auto wpada w stan awaryjny i nie ciagnie.

Generalnie turbina działa bo ładnie wkręca się na obroty tylko auto wpada w tryb awaryjny i nie ciągnie.Co powoduje że auto w pada w tryb awaryjny.

Ostatnio edytowane przez demeter ; 23-09-2013 o 13:20
demeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2013, 22:45   #18
demeter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy

Zrobiony kolejny test odłączony czujnik ciśnienia doładowania turbo czujnik map i bez zmian,zdjety również przewód z czujnika i to samo żadnej różnicy.
Czyli wynikałoby że padł czujnik ciśnienia doładowania turbo?
demeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2013, 07:18   #19
Aulin
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-05-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8TDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy

Witam
Mam podobny problem , także nie wiem co może być przyczyna , samochod posiadam od 5 miesięcy , na początku chodzil OK , później coraz gorzej , wynalazłem ze wąż gumowy od intercoolera jest pekniety , wymieniłem i na krotko było lepiej , ale problem powrocil , jak jade pod niewielkie wzniesienie , to tak zamula , ze praktycznie nieda się jechać na 5 , a nawet 4 biegu, musze redukowac do 3-go , rozpedzac i ponownie 4.... 5-ty , ale i tak to nie jest jazda . Wiem ze to tylko 90 km , ale nie powinno tak być .
Dodatkowo slysze na wolnych obrotach , pykanie pod maska , cos się zalacza i rozlacza , nie wiem czy tak powinno być ?
Aulin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 15:29   #20
demeter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy

Cytat:
Napisał Aulin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam podobny problem , także nie wiem co może być przyczyna , samochod posiadam od 5 miesięcy , na początku chodzil OK , później coraz gorzej , wynalazłem ze wąż gumowy od intercoolera jest pekniety , wymieniłem i na krotko było lepiej , ale problem powrocil , jak jade pod niewielkie wzniesienie , to tak zamula , ze praktycznie nieda się jechać na 5 , a nawet 4 biegu, musze redukowac do 3-go , rozpedzac i ponownie 4.... 5-ty , ale i tak to nie jest jazda . Wiem ze to tylko 90 km , ale nie powinno tak być .
Dodatkowo slysze na wolnych obrotach , pykanie pod maska , cos się zalacza i rozlacza , nie wiem czy tak powinno być ?
powiem ci sam tez na początku myslałem że naprawię sobie samochodzik sam ale tylko i tylko udaj się na komputer ( u mnie kosztowało to 50 zł.) i zobacz jakie masz błędy i co powie mechanik a potem zobaczymy
bez tego ani rusz.
demeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , przyspieszenie , tddi , turbina


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.