Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2014, 19:05   #21
hapsonik
ford::amateur
 
Imię: hapsonik
Zarejestrowany: 11-09-2013
Skąd: rzeszów
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak Mocy (przyspieszenia) Focus 1.8 TDDI

Witam u mojej Foczki problem był idetyczny (całkowity brak mocy). Problem okazał się błachy mianowicie od map sensora wypadła gumowa rurka, po ponownym jej podłączeniu pełna moc wróciła.

hapsonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 22:49   #22
kris80z
ford::amateur
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 08-06-2014
Skąd: Zabrze
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak Mocy (przyspieszenia) w 1.8 TDDI przyczyny ?

Witam miałem to samo co kolega hapsonik wypadla rurka gumowa po ponownym założeniu autko śmiga aż miłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kris80z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 23:55   #23
ff1984
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 04-08-2014
Skąd: Września
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak Mocy (przyspieszenia) w 1.8 TDDI przyczyny ?

Witam. Podepnę się pod temat. W moim aucie jest taki problem. Auto jedzie i przyspiesza normalnie, po czym zaczyna "zamulać", tzn. bardzo słabo przyspiesza, jednakże po bardzo dłuuugim czasie dociąga nawet do 140 (może by nawet jeszcze poszedł). Żeby pozbyć sie owego "zamulenia" wystarczy stanąć, zgasić auto i ponownie odpalić. Wtedy znowu przez pewien nieokreślony czas(czasem 2 km czasem 20) auto idzie jak burza. Byłem na diagnostyce komputerowej, wyszły dwa błędy pompy. Niestety nie pamiętam jakie, jeden był chyba coś z kątem wtrysku. Proszę o sugestie cóż to może być. Regeneracja pompy ze względu na gigantyczne koszty trochę przeraża, a nie chciałbym tego robić nie mając pewności, że tak duża inwestycja w auto pomoże. Proszę o pomoc.
ff1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2015, 14:37   #24
snake160
ford::amateur
 
Avatar snake160
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Unhappy traci moc i błąd P0235

Witam wszystkich Forumowiczów. Na początku Maja zakupiłem Foke 1.8 tdci 115 km. Wszystko pięknie tylko na drugi dzień po kupnie samochód stracił mi moc praktycznie nie przyśpieszał. Zatrzymałem się uruchomiłem ponownie silnik i problem znikł. Od tego czasu nieregularnie się tak dzieje raz ma moc raz ją traci. Pojechałem do mechanika z polecenia podłączył kompa i wyskoczył bląd P0235 coś z ciśnieniem doładowania w kolektorze ssącym tak powiedział mechanik. Posprawdzał wszystkie przewody ciśnieniowe i podciśnieniowe i powiedział że wszystko ok. Zdiagnozował że uszkodzony jest elektrozawór podciśnienia EGR ten co jest przykręcony do silnika przy EGR a pomiędzy dwiema rurami IC są obok siebie dwa dwa takie elektrozawory z tym że jeden ma namalowaną na sobie zieloną kropkę i dochodzą do nich trzy gumowe węże. Ok kupiłem oryginalny używany od razu przez allegro za 50 zł też z zieloną kropką faktycznie są tak znaczone o dziwo. Wymieniłem go sam w 10 min. Pojeździłem parę dni i faktycznie było ok to pojechałem do mechanika się rozliczyć za trafną diagnozę i skasowanie błędów bo wcześniej nie dały się kasować na uszkodzonym elektrozaworze. Tym razem się skasowały bez problemu. Pojeździłem tydzień czasu i niestety znowu to samo. Tym razem obstawiam czujnik ciśnienia doładowania który jest umiejscowiony koło filtra powietrza wygląda tak
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Proszę was o pomoc bo widzę na forum że nie tylko ja mam ten problem i może ktoś sobie z tym poradził. Dodam że turbo pompuje bardzo dobrze mechanik sprawdzał egr też jest ok bałwanki są suchutkie jak pieprz nawet jak odkręciłem intercooler to jest praktycznie suchy turbo nie puszcza oleju, nie kopci nawet przy ostrej jeździe. Ogólnie super przyśpieszenie ma naprawdę dobre tylko taki cyrk, proszę o pomoc bo strach trochę tak jeździć i wyprzedzać. Dzięki za każdą radę.
Pozdrawiam.
snake160 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2015, 14:59   #25
szwarcuuu
ford::beginner
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 10-02-2015
Skąd: Świebodzin
Model: Fosuc MK2 Lift Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 37
Domyślnie Odp: traci moc i błąd P0235

Po 1 nie polecam Ci tego allegrowicza. Mam swoje powody do tego reszta na priv.
Po 2 szukałbym problemu w turbinie ewentualnie w zaworze egr. Może być tak jak u mnie w starym focusie iż jeden kabelek był naderwany i gdy podczas jazdy zachaczył o drugi była strata mocy . Nic innego mi na myśl nie przychodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szwarcuuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2015, 12:33   #26
snake160
ford::amateur
 
Avatar snake160
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie traci moc i błąd P0235

Turbo zbadane napewno ok i egr tez elektryk powiedzial ze do przejrzenia jest wiazka elektryczna pod maska bo nic innego juz nie moze byc. Wymienilem tez czujnik mapasensor i dalej błąd sie nie kasuje. Najwidocniej ktorys kabel styka do drugiego i tak sie dzieje elektryka mam dobrego ogarnie napewno jak zrobi napisze co bylo. Chyba ze ktos ma jakes pomysly albo mial to samo to niech pisze kazda wskazowka moze byc przydatna pozdrawiam a od tego alegrowicza nie kupilem tylko wykorzysralem aukcje zeby pokazac o co mi chodzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
snake160 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2015, 17:27   #27
strusiu3
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-09-2015
Skąd: Wlkp
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Focus MK1 Chwilowy brak mocy

Witam wszystkich ...

Mam problem z moją foczką ,po przejechaniu kilku kilometrów traci moc i ciężko ją rozpedzić do 80Km.Co dziwne po przkręcemiu kluczyka moc wraca !!!Na komputerze brak błedów!!!Silnik 1.8TDDI
Szukałem na forum ale nikt takiego problemu chyba nie miał POMOCY

Dzięki Pozdr....

Ostatnio edytowane przez strusiu3 ; 08-09-2015 o 11:06
strusiu3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 18:42   #28
rav85pl
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-09-2015
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak Mocy (przyspieszenia) w 1.8 TDDI przyczyny ?

Witajcie, gdzie znajduje się ta rurka od mapsensora?

u mnie auto zamula , po dodaniu gazu nie reaguje
rav85pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2015, 13:04   #29
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Brak Mocy (przyspieszenia) w 1.8 TDDI przyczyny ?

medzy map sensorem a kolektorem ssacym z tylu silnika przy scianie grodziowej.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 11:44   #30
jaroslawSK
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-05-2015
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak Mocy (przyspieszenia) w 1.8 TDDI przyczyny ?

Mam dokładnie ten sam problem w 1,8TDCI. Kilka dni temu po prostu Foka straciła moc. Czy jeżeli to kwestia tylko rurki to dam radę włożyć ją z powrotem sam?
jaroslawSK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , przyspieszenie , tddi , turbina


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.