Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2011, 17:00   #1
lata1984
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2011
Skąd: Kraków
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Kontrolka temperatury wlacza się na 2-3 sek.

Witam wszystkich. Mam następujący problem. W moim Ka 1.3 endura 60KM. Czasami po uruchomieniu silnika i przejechaniu ok.1km(czasem mniej) zapala się raz kontrolka temperatury na ok.2-3 sek. W momencie zapalenia się tej kontrolki samochód się dławi i nie mogę dodać gazu(wciśnięcie pedału gazu nie przynosi żadnego skutku). Po ok 2-3 sek. kontrolka gaśnie i wszystko wraca do normy. Sytuacja ta powtarza się nie za każdym razem, tylko od czasu do czasu. Ilość płynu chłodzącego została sprawdzona kilka razy i jest w normie. Wentylator załącza się po zagrzaniu silnika i temp. nie rośnie powyżej normy(sprawdzane za pomocą ELM327) Z tego samego powodu podejrzewam, że czujnik temp. jest ok.Proszę o radę co może być przyczyną. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

lata1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 17:40   #2
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: Kontrolka temperatury wlacza się na 2-3 sek.

Jak zapewne wiesz kontrolka ta zapala się po włączeniu zapłonu w celu diagnostyki żarówki. Może Twój problem wynika z tego, że gdzieś na chwilę zanika napięcie po czym wraca i wtedy kontrolka od nowa zapala się w celu diagnozy bo komputer odbiera ten zanik jako wyłączenie i włączenie zapłonu. To by tłumaczyło to mulenie bo silnik wtedy gaśnie i musi mieć chwilę na ponowne załapanie i wyrównanie parametrów.
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 13:19   #3
lata1984
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2011
Skąd: Kraków
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kontrolka temperatury wlacza się na 2-3 sek.

Cytat:
Napisał lukaszek_socho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak zapewne wiesz kontrolka ta zapala się po włączeniu zapłonu w celu diagnostyki żarówki. Może Twój problem wynika z tego, że gdzieś na chwilę zanika napięcie po czym wraca i wtedy kontrolka od nowa zapala się w celu diagnozy bo komputer odbiera ten zanik jako wyłączenie i włączenie zapłonu. To by tłumaczyło to mulenie bo silnik wtedy gaśnie i musi mieć chwilę na ponowne załapanie i wyrównanie parametrów.
Oczywiście sprawdzę to ale po zgaszeniu silnika i załączeniu zapłonu zaświeca się jeszcze kontrolka poduchy, a jak pojawia się ta sytuacja to poducha nie świeci.
lata1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2012, 06:36   #4
opthik88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2012
Skąd: Toruń
Model: KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 98
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kontrolka temperatury wlacza się na 2-3 sek.

Witam, mam identyczny problem z moim Fordem KA, czy autor wątku zechciałby podzielić sie informacją na temat tego, czego dokładnie dotyczył problem i jak go rozwiązał ?? Będę ogromnie wdzięczny !!

Ostatnio edytowane przez opthik88 ; 16-01-2012 o 06:43
opthik88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2012, 15:00   #5
lata1984
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2011
Skąd: Kraków
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kontrolka temperatury wlacza się na 2-3 sek.

Szczerze powiem, że nic z tym nie robiłem bo żadnej sensownej informacji nie otrzymałem (również od mechaników). Kilka osób stwierdziło, że sam czujnik jest uszkodzony, ale nikt nie da mi pewności. W moim odczuciu gdyby był to czujnik to pojawiałoby się to przy każdym uruchomieniu albo przy danej temp. więc tłumaczenie mi nie odpowiada(czujnik sprawdzony omomierzem i elm327).
Inni mówią o zwarciu na kablach, ale że elektronika nie zna pojęcia półzwarcie więc nie możliwe żeby przy ruszaniu kablem nie robił zwarcia a robił tylko co jakiś czas przy jakichś dziwnych okolicznościach(kable sprawdzone).
Jeszcze inni proponują przejechać czujnik papierem ściernym bo mógł się zrobić nalot itd. Nie robiłem nie wiem.
Nie przeszkadza mi to tak bardzo gdyż auto służy tylko i wyłącznie do jazdy po mieście z prędkościami nie przekraczającymi 50 km/h.
Będę wdzięczny jeśli ktoś rozwiąże problem jeśli to jest ten sam problem.
Opthik88 a u ciebie to zdarza się czasem czy za każdym razem jak odpalasz??

Ostatnio edytowane przez lata1984 ; 18-01-2012 o 15:03
lata1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2012, 15:50   #6
opthik88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2012
Skąd: Toruń
Model: KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 98
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kontrolka temperatury wlacza się na 2-3 sek.

Początkowo zdarzało się sporadycznie i nie było specjalnie uciążliwe, ale odkąd przyszły mrozy to praktycznie za każdym razem jak gdzieś jade to kontrolka wariuje, od paru dni samochód po takim kiklukrotnym zamryganiu gaśnie w trakcie jazdy! Chłodzenie sprawdziłem - wszystko ok. Po zapaleniu kontrolki silnik sie dusi, ale po chwilu wszystko wraca do normy, albo samochód gaśnie i trzeba sie zatrzymać i go znowu odpalić. Do tego ostatnio razem z kontrolką temp. zapala się kontrolka pasów bezp. Dzwonilem dziś do mechanika - mam nadzieje, że znajdzie konstruktywne rozwiązanie - póki co nie ruszam samochodu bo strach w trase ruszać. Dzieki za pomoc lata1984 !!

PS. Kontrolka zapala się bez względu na prędkość zdarza się, że i przy 20 km/h sie zapali.

Ostatnio edytowane przez opthik88 ; 18-01-2012 o 15:53
opthik88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2012, 09:28   #7
lata1984
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2011
Skąd: Kraków
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kontrolka temperatury wlacza się na 2-3 sek.

Niestety u ciebie to wygląda na mój chłopski rozum na problem z komputerem albo jakaś wiązka przy komputerze ci sie przeciera lub są to dwie usterki niezależne od siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie również nie ma znaczenia prędkość ale nie ma również znaczenia temp na zewnątrz. odnośnie drugiej kontrolki to mówisz o poduszce???
Jeśli samochód gaśnie w trakcie jazdy i miga kilkukrotnie to na pewno będzie to czujnik temperatury. u mnie problem jest w tym, że jeśli zaświeci to raz i to nie zawsze. Nie zdarzyło mi się żeby zaświeciła przy ciepłym silniku ani żeby zaświeciła dwa razy po jednym uruchomieniu silnika.
Proponuję dostać sie do komputra i sprawdzić czy wiązki nie są poprzecierane albo za bardzo pogięte ewentualnie poluzowane od komputra.

P.S. U mnie samochód nigdy nie zgasł przy jeździe(czasem jak stałem i akurat się zaświeciła to obroty spadły do 400 i się podniosły albo zgasł)
lata1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kontrolka , temperatura



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.