Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2012, 18:01   #11
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Cytat:
Napisał k0ksik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz odpalam i od razu wyskakuje EAC FAIL i po chwili gaśnie, nic nie pomaga. Nie mam garażu a nie będę czekał, aż mrozy puszczą :] także jutro mechanik, zobaczymy co mi wywróży Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie ten problem również występuje tylko przy mrozach. Dwie zimy do tyłu było to samo, ale mrozy szybko ustąpiły i zapomniałem o tym do ubiegłego tygodnia. Leje tylko na BP, zalane na full Ultimate .
podłączę się pod temat. Ta sama kwestia.

Dziwne jest tylko to, że w nocy z czwartku na piątek i przez cały piątek moja Fiesta 1.4 TDCi stała w garażu. I w piątek wieczorem było ok. Wczoraj (po mroźnej nocy) odpalił w miarę i wszystko grało. Dziś już ciężej odpalał, na początku jakby na 2 gary, później jak trochę gaz przytrzymałem, to było ok. Pojechał. Ale jak drugi raz dziś go odpaliłem to już po 2 km błąd EAC fail wyskoczył, ale auto jechało prawie normalnie, dwa razy tylko na chwilę "przerywał". Po tym jak postał 2 godziny w garażu u teścia znowu jest ok. Zobaczymy rano - auto stoi pod chmurką.

dodam, że w czwartek przed wstawieniem do garażu jak trzeba było wracać z pracy to przejechał może z 1 km, zgasł i nie dał się już uruchomić. Po odstaniu w czwartek w garażu dotankowałem do pełna (17 L) diesel Gold ze statoila, więc paliwko powinno być ok.

na początku myślałem, że to paliwko, ale po dotankowaniu jest podobnie, więc już nie wiem...

czy to może być niesprawny podgrzewacz filtra paliwa? (desperacki pomysł)
a może padające wtryski? (dołujący pomysł) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Kolego k0ksik, daj znać co ci wywróżyli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez p.s. ; 05-02-2012 o 18:03
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 19:05   #12
tejrezjasz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-02-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 KAT
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

u mnie fuzja w gazie jest i EAC FAIL potrafi wyskoczyc jak juz jest po przełączeniu z benzyny, więc raczej paliwo zamarzniete odpada, idę w kierunku sprawdzenia czujników, może to jest tego wina, drugie podejrzenie idzie na cewkę, bo gościu od którego kupiłem fuzję pół roku temu wymieniał na używaną i może tu jest gdzieś problem, zobaczymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tejrezjasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 20:10   #13
daglas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2012
Skąd: mazowsze
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 16V benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Cytat:
Napisał tejrezjasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie fuzja w gazie jest i EAC FAIL potrafi wyskoczyc jak juz jest po przełączeniu z benzyny, więc raczej paliwo zamarzniete odpada, idę w kierunku sprawdzenia czujników, może to jest tego wina, drugie podejrzenie idzie na cewkę, bo gościu od którego kupiłem fuzję pół roku temu wymieniał na używaną i może tu jest gdzieś problem, zobaczymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co piszecie można wywnioskować, że przeważnie problem pojawia się podczas silnych mrozów. Czy nie lepiej więc, jeśli ktoś może obyć się bez samochodu przez kilka dni, odczekać aż mrozy ustąpią i nie tracić na to nerwów i energii? Fakt, że jest to pewien dyskomfort, samochód winien być sprawny w warunkach klimatycznych do jakich był projektowany, ale ja bym sobie dał spokój i odczekał.
daglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 20:28   #14
daglas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2012
Skąd: mazowsze
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 16V benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Tu jest trochę na ten temat. Może to Wam coś pomoże?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
daglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 21:36   #15
SAXI
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 40
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Tankujcie benzynę 98 zamiast 95. 95 wydaje się chrzczona.
__________________
saxi
SAXI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 22:57   #16
k0ksik
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Fusion\Focus II FL
Silnik: 1,4 TDCI \ 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2003\2008
Postów: 150
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Auto dziś wróciło od mechanika. Co się okazało, chrzczone paliwko . V-power diesel Shell zalany prawie na full w Sosnowcu . Żenada totalna. Wymieniono filtr i dolano innego paliwa z dodatkiem i jak ręką odjął. Żenada po raz dugi, dziś to już nie wiadomo, gdzie tankować ;/

PS. Filtr wymiałem we wrześniu na oryginalny Motocrafta (żeby nie było, że filtr stary)
k0ksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2012, 14:56   #17
Mar78
ford::advanced
 
Avatar Mar78
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: SO
Model: Focus MKII FL kombi SilverX
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 220
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Cytat:
Napisał k0ksik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
V-power diesel Shell zalany prawie na full w Sosnowcu
Który to Shell w Sosnowcu?
Osobiście polecam paliwo z Neste24. Większych problemów nigdy nie miałem, aczkolwiek przy tych największych mrozach mam wrażenie, ze ON lekko podmarzł (co nie zmienia faktu, ze auto zapaliło "od strzała", tylko trochę nierówno pracowało przez pierwsze 3-5min)

Sorry za OT.
__________________
Był Fusion 1,4TDCi (2004), jest Focus 1,8TDCi (2009)
"Zły sex jest lepszy, niż dobry dzień w pracy"
Mar78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2012, 17:29   #18
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

k0ksik,
a po co filtr wymieniać?

przecież wystarczy postawić na 24h w ciepłym warsztacie i filtr się odetka i będzie ok
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2012, 18:43   #19
conney
ford::average
 
Avatar conney
 
Zarejestrowany: 30-03-2008
Skąd: EL
Model: FUSION
Silnik: 1.4 TDCi [F6JA]
Rocznik: 2002
Postów: 146
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Cytat:
Napisał p.s. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
k0ksik,
a po co filtr wymieniać?

przecież wystarczy postawić na 24h w ciepłym warsztacie i filtr się odetka i będzie ok
Trochę się odetka, ale jak już się parafina wytrąciła i zapchała filtr to pozostanie on w pewnym stopniu zawalony.
conney jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2012, 18:45   #20
daglas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2012
Skąd: mazowsze
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 16V benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Cytat:
Napisał k0ksik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto dziś wróciło od mechanika. Co się okazało, chrzczone paliwko . V-power diesel Shell zalany prawie na full w Sosnowcu . Żenada totalna. Wymieniono filtr i dolano innego paliwa z dodatkiem i jak ręką odjął. Żenada po raz dugi, dziś to już nie wiadomo, gdzie tankować ;/

PS. Filtr wymiałem we wrześniu na oryginalny Motocrafta (żeby nie było, że filtr stary)
Czyli wygląda na to jednak, że kropelki wody zamarzają zatykając przewody i dysze. Jedni na tym procederze zarabiają a drudzy mają problem. Na to jest stary, wypróbowany sposób o którym pisałem wcześniej. Ćwiartka denaturatu do baku i powinno pomóc. Denaturat wiąże wodę i nie zamarza to towarzystwo.
daglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
eac fail , fusion


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.