Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2017, 08:23   #1
mario19853005
ford::amateur
 
Imię: mario
Zarejestrowany: 25-05-2017
Skąd: dusseldorf
Model: ford transit
Silnik: 2,0 85 km
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Nie odpala - powietrze w ukladie paliwowym

witam wszstykich pewnie juz nie jedna osoba pisala na ten temat ale nie mam pomyslu na to co zrobic.
wczoraj porzyczyle auto koledze do przewiezienia mebli z ikei. Wyjechal z ikei i wjechal na autostrade i auto normalnie jechalo bez dlawienia czy szarpania.
W pewnym momencie auto zgaslo i stanelo i nie mozna bylo go odpalic. Zadzwonilem po pomoc drogowa. po scholowaniu na stacje paliw stwierdzil ze jest powietrze w ukladie paliwowym (za filtrem paliwowym i przed filtrem) na strarter odpalil ale na ktortko. Znajomy mechanik probowal odpowietrzyc ( wylalismy ze 4 litry diesla) ale dalej jest tam powietrze. Moze ktos mi pomoc dziekuje.

a i chcialem zazanaczyc ze jestem nowy wiec prosze o zrozumienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez mario19853005 ; 25-05-2017 o 10:55
mario19853005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2017, 10:10   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: POMOCY nie odpala!!!!!!!! Ford TRANSIT

Skoro zholowaliście auto na stację, to znaczy, że zabrakło paliwa?

Jeżeli tak było, to odpowietrzenie tylko kręceniem rozrusznikiem czy na krótko samostartem jest raczej niemożliwe.
Trzeba wyjąć filtr, zalać do pełna paliwem, założyć, poluzować przewody na części wtryskiwaczy i bardzo umiejętnie samostartem (malutkimi, ale częstymi dawkami) podtrzymywać go na obrotach do 2.000, aż zacznie odpowiadać (potrzebne są dwie osoby)
Dotyczy to silnika z pompą VP30.

Popraw tytuł wątku, bo zleci do zsypu.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2017, 11:05   #3
mario19853005
ford::amateur
 
Imię: mario
Zarejestrowany: 25-05-2017
Skąd: dusseldorf
Model: ford transit
Silnik: 2,0 85 km
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie odpala!!!!!!!! Ford TRANSIT

Właśnie o to chodzi ze wskaźnik nie pokazywał braku paliwa. Bo pokazywał 1/3 zbiornika i nie wiem czemu się zapowietrzył przedtem było wszystko Ok.
mario19853005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2017, 11:52   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Nie odpala - powietrze w ukladie paliwowym

Musisz upewnić się, czy przyczyną zapowietrzenia był brak paliwa, czy nieszczelność układu. Transit nie ma pompy podającej paliwo, paliwo zasysa pompa wtryskowa. Układ więc pracuje na podciśnieniu, jeżeli jest nieszczelność, to automatycznie zasysa powietrze.
Odkręć filtr i zobacz, czy jest w nim paliwo.

Czy to na pewno jest zapowietrzenie - kontrolka immo zachowuje się normalnie? Tzn. po włączeniu stacyjki po kilku sekundach gaśnie i nie mruga?
Najlepiej byłoby podłączyć tester i sczytać błędy - może być uszkodzony np czujnik położenia wału...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2017, 13:13   #5
mario19853005
ford::amateur
 
Imię: mario
Zarejestrowany: 25-05-2017
Skąd: dusseldorf
Model: ford transit
Silnik: 2,0 85 km
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie odpala - powietrze w ukladie paliwowym

Tak kontrolka dziala prawidlowo moj mechanikmowi ze niby wlasnie poszla pomapa wtryskowa i ze paliwo bylo ok
mario19853005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2017, 15:44   #6
medar
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 146
Domyślnie Odp: Nie odpala - powietrze w ukladie paliwowym

Cytat:
Napisał mario19853005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak kontrolka dziala prawidlowo moj mechanikmowi ze niby wlasnie poszla pomapa wtryskowa i ze paliwo bylo ok
Wszystko to opisujesz mało precyzyjnie, w zasadzie nadal nie wiemy co było przyczyną zatrzymania się silnika. Najlepiej zacząć od zczytania błędów.
Jeśli nie masz jak, to zacznij od sprawdzenia układu zasilania.
1. Popuść nakrętkę przewodu wysokiego ciśnienia przy wtrysku, zakręć rozrusznikiem i zobacz czy się pojawia paliwo. Jeśli nie to kup kawałek przezroczystego węża , plastikowa bańka 4l np po płynie do spryskiwacza, mały lejek.
2. Rozłącz przewód zasilający pomiędzy filtrem a pompą wtryskową, załóż wężyk, na koniec lejek i wlewaj olej napędowy do momentu aż przestaną wracać bąbelki powietrza do lejka. Teraz odłacz lejek i koniec wężyka zanóż w bańce z olejem napędowym.
3. Mamy niezależny układ zasilania, teraz zakręć rozrusznikiem i patrz czy z przewodu przy wtrysku pojawia się paliwo. Możesz też wspomóc się samostartem.
4. Jesli po kilku próbach paliwo się nie pojawi lub silnik nie zapali trzeba podejrzewać uszkodzenie sterownika na pompie wtryskowej. Naprawa ( wymiana tranzystora - koszt ok 300zł) lub wymiana sterownika - koszt zakupu sterownika + "wyzerownie" immo - 50zł, lub adaptacja pompy IDS-em: 250-300zł . Ceny podałem oczywiście z mojego rejonu.
Ja obstawiam uszkodzenie sterownika, napisz jak usuniesz usterkę.
Powodzenia

Ostatnio edytowane przez medar ; 25-05-2017 o 15:47
medar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2017, 17:21   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Nie odpala - powietrze w ukladie paliwowym

Cytat:
Napisał medar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naprawa ( wymiana tranzystora - koszt ok 300zł)
Kolega mario19853005 chyba jest w Niemczech...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2017, 18:08   #8
mario19853005
ford::amateur
 
Imię: mario
Zarejestrowany: 25-05-2017
Skąd: dusseldorf
Model: ford transit
Silnik: 2,0 85 km
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie odpala - powietrze w ukladie paliwowym

Zgadza się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jestem w Niemczech.
mario19853005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2017, 18:12   #9
mario19853005
ford::amateur
 
Imię: mario
Zarejestrowany: 25-05-2017
Skąd: dusseldorf
Model: ford transit
Silnik: 2,0 85 km
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie odpala - powietrze w ukladie paliwowym

W Niemczech to kosztuje trochę drożej zobaczę co i jak jutro bo jutro mechanik dzwonił i mówił ze mogę auto przed południem odebrać napisze jutro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mario19853005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2017, 19:43   #10
medar
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 146
Domyślnie Odp: Nie odpala - powietrze w ukladie paliwowym

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega mario19853005 chyba jest w Niemczech...
Dlatego napisałem że podane ceny dotyczą mojego rejonu. Ostatnie dwie pompy VP30 robiłem w piątek, właśnie po 50 zł za szt + koszt dojazdu. Biorąc pod uwagę ceny w Niemczech, może się okazać, że warto wysłać pompę do Polski :-) .
medar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.