Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2017, 18:39   #1
karol78
ford::amateur
 
Imię: karol
Zarejestrowany: 09-07-2017
Skąd: lubuskie
Model: ford transit 2010
Silnik: 2500
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie ograniczenie prędkości - 2.4 diesel,85kW

Witam szanowne forum. Przychodzę po poradę z tego względu że nie wiem jak rozwiązać problem.
Chodzi o ograniczenie prędkości. Jest to rocznik 2010, z silnikiem 2.4 diesel,85kW, z dwoma akumulatorami ,pod tyłkiem kierowcy.. Prędkość max na tą chwilę to 103km/h . Czytam od kilku dni treści na forum, jednak nie mam nic konkretnego . Był problem z świecącym kluczem na desce, lecz stosując się do rad z forum, czyli pedał hamulca i gaz do oporu,zadziałał. Kontrolka nie świeci sie. Ale nie wiem co więcej mogła dać ta operacja. Ustaliłem że podczas jazdy ,wciskając sprzęgło, i gaz do dechy obroty idą do max ,podczas jazdy na obojętnie jakim biegu,rozpędzając go, obroty nie dalej niż 4k-4,5k jak z górki to 5k . Chciał bym wiedzieć gdzie może być ogranicznik prędkości, jak to można ominąć. Lub czy można to zmodyfikować ,usunac za pomocą gniazda diagnostycznego odb2. Ponad to. widziałem na aukcjach różne rodzaje kabli odb2. miedzy innymi (odb2/usb;odb2/bt) .Pomijam kwestię programu do komputera, ale na początek jaki można by zakupić by ugryść temat ogranicznika.

Proszę o pomoc, bo nie da się tym jeździć, a nawet mając 0,5 tony na pace nie mam jak depnąć by wyprzedzić.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 09-07-2017 o 19:38 Powód: Źle napisany temat. - Problemy to każdy ma
karol78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2017, 07:11   #2
medar
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 146
Domyślnie Odp: ograniczenie prędkości - 2.4 diesel,85kW

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
medar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2017, 20:32   #3
karol78
ford::amateur
 
Imię: karol
Zarejestrowany: 09-07-2017
Skąd: lubuskie
Model: ford transit 2010
Silnik: 2500
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: ograniczenie prędkości - 2.4 diesel,85kW

Dziękuję za odpowiedź, zapoznalem się z tym tematem, i wniosek mam jeden. Tylko ids w serwisie. I też nie jest to pewne. Jednak dowiedzialem się z innych źródeł, że może być coś na pompie, coś bardziej technicznego. Co o tym można myśleć? Jakies inne wnioski, pomysly?
karol78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2017, 21:36   #4
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 157
Domyślnie Odp: ograniczenie prędkości - 2.4 diesel,85kW

Cytat:
Napisał karol78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za odpowiedź, zapoznalem się z tym tematem, i wniosek mam jeden. Tylko ids w serwisie. I też nie jest to pewne. Jednak dowiedzialem się z innych źródeł, że może być coś na pompie, coś bardziej technicznego. Co o tym można myśleć? Jakies inne wnioski, pomysly?
A nie masz czasem wersji ECOnetic ?
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2017, 07:53   #5
karol78
ford::amateur
 
Imię: karol
Zarejestrowany: 09-07-2017
Skąd: lubuskie
Model: ford transit 2010
Silnik: 2500
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: ograniczenie prędkości - 2.4 diesel,85kW

Cytat:
Napisał heavy 100S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie masz czasem wersji ECOnetic ?
Nie wiem. Aż tak nie znam się na tym. Jak sprawdzić jaką mam wersję.

Będąc w trasie ,zajechałem na pewen serwis zajmujący się elektroniką samochodową, pytając o cene, dostałem pytanie i rodzaj/wersję sterownika w aucie. Gość wymienił mi kilka, ale cóż. gdy sam spojrzał na komputer pod maską, podał cene 250pln. Ale co tam jest ,nie wiem.

Bump:

Bump:

Bump: Szukając w google pod chasłem (ford transit econetic) z wuglądu jest jak mój

https://i.ytimg.com/vi/JkRXjgn7YeM/maxresdefault.jpg

Ale wygląd to nie wszystko.
karol78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2017, 18:32   #6
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 157
Domyślnie Odp: ograniczenie prędkości - 2.4 diesel,85kW

Cytat:
Napisał karol78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem. Aż tak nie znam się na tym. Jak sprawdzić jaką mam wersję.

Bump: Szukając w google pod chasłem (ford transit econetic) z wuglądu jest jak mój

https://i.ytimg.com/vi/JkRXjgn7YeM/maxresdefault.jpg

Ale wygląd to nie wszystko.
To nie o wygląd chodzi.
Jak ja miałem swój podpięty w ASO do komputera to jedna z możliwości ustawienia ograniczenia prędkości była o ile dobrze pamiętam na 60 mil/h. Nie wychodzi to własnie ~100km/h ?
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2017, 08:02   #7
karol78
ford::amateur
 
Imię: karol
Zarejestrowany: 09-07-2017
Skąd: lubuskie
Model: ford transit 2010
Silnik: 2500
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: ograniczenie prędkości - 2.4 diesel,85kW

Prędkość maksymalna to 103 (100) km/h. I nie więcej.
karol78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2017, 09:50   #8
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 157
Domyślnie Odp: ograniczenie prędkości - 2.4 diesel,85kW

Cytat:
Napisał karol78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prędkość maksymalna to 103 (100) km/h. I nie więcej.
No właśnie 60 mil/h to 96,6 km/h + ew. może masz koła większe niż fabryczne i pojedzie 100 czy 103... jak na moje oko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też mam wszędzie podane że mój jedzie max. 110km/h a faktyczne odcięcie jest jak licznik pokazuje ~115km/h.
Biorąc pod uwagę fakt że większość prędkościomierzy fabrycznie zawyża wskazania to wszystko się zgadza.
Zmierz sobie prędkość max ale jakimś GPS to będzie bardziej wiarygodne.

Tak czy inaczej, z tego co ja się dowiadywałem to o ile nie masz wersji ECOnetic to takie ograniczenie można zdjąć podpinając pod kompa.

Ostatnio edytowane przez heavy 100S ; 07-08-2017 o 09:55
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2017, 20:14   #9
karol78
ford::amateur
 
Imię: karol
Zarejestrowany: 09-07-2017
Skąd: lubuskie
Model: ford transit 2010
Silnik: 2500
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: ograniczenie prędkości - 2.4 diesel,85kW

Sprawdzałem za pomocą kilku GPS. I wyniki są bardzo podobne. Co do tego jaka jest wersja. Tego nie wiem. Nie wiem też jak to sprawdzić. Być może po numerze vin, ale z tego co czytam, to ogólnie dostępne są mało wiarygodne, albo podają za mało informacji. Natomiast dalej. Za pomocą czego podłączyć go do komputera. OBD, czy ids. OBD jest jako tako ogólnie dostępne, i nie drogie. Z drugim bywa różnie. Następną kwestią jest oprogramowanie. Generalnie jestem w stanie to zrobić, ale muszę wiedzieć jak. Bo nie sztuka jest wydać kasę. A autko jakim jeżdżę, jest używane tylko przeze mnie. I chce wiedzieć więcej, aby służył mi jak naj dłużej. Bo chyba jak każdy kierowca nie lubię nie spodzianek na trasie. Czasu aż tak wiele też nie mam, by jeździć po serwisach. A książki pojazdu jakoś nie mogę się doczekać. Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi. I czekam na więcej informacji.
karol78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2017, 18:20   #10
karol78
ford::amateur
 
Imię: karol
Zarejestrowany: 09-07-2017
Skąd: lubuskie
Model: ford transit 2010
Silnik: 2500
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: ograniczenie prędkości - 2.4 diesel,85kW

Z numeru vin, dowiedziałem się tylko o tym że silnik to 2.4l duratorq. Tylko ten jeden szczegół z dekodera vin online. Reszta informacji to same śmieci. Nic szczególnego, o technicznych aspektach.
karol78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.