Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2017, 13:30   #1
mumiok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2017
Model: Transit
Silnik: 2.5
Rocznik: 1990
Postów: 16
Question Sprężyna napinacza pedału sprzęgła

Czy to prawda, że sprężyna nr 9 była tylko w modelach przed 86 montowana?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Natomiast na stronie ru jest, że do 07/88
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie mogę jej nigdzie dostać, na alledrogo jest zestaw naprawczy z kompletnym napinaczem i właśnie tą sprężyną ale to 90 zł....

Mój rocznik to 1990 czyli mogę złożyć pedał bez sprężyny nr 9 ?
Może ktoś wytłumaczyć co oznacza ten trójkącik przy nr 6 i 8 ? później na dole jest 28 - co to oznacza?

mumiok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 14:00   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Sprężyna napinacza pedału sprzęgła

Cytat:
Napisał mumiok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś wytłumaczyć co oznacza ten trójkącik przy nr 6 i 8 ? później na dole jest 28 - co to oznacza?
To oznacza, że jest to jeden zespół, występujący zawsze razem. Kiedy spojrzysz na ich numery na wykazie - zauważysz, że jest ten sam.
Cytat:
Napisał mumiok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój rocznik to 1990 czyli mogę złożyć pedał bez sprężyny nr 9 ?
Spróbuj, jeżeli będzie pracować prawidłowo, to dasz spokój sobie z szukaniem sprężyny.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 19:40   #3
Kalamitek
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1996
Postów: 108
Domyślnie Odp: Sprężyna napinacza pedału sprzęgła

Zapadka (nr 8 ) nie będzie działać bez tej sprężynki.
Niestety, cały ten samonapinacz to wielka porażka. Może jak jego elementy były robione przez Forda to działało. Może zamienniki linki sprzęgła mają nieprawidłową długość. W każdym razie obecnie produkowane zamienniki, nie działają prawidłowo nawet zaraz po złożeniu. Chińskie, Febi, Made in Italy.... Wszystkie!
Można wymienić pedał sprzęgła na taki po '97 roku (półksiężyc jest wtedy podobny, tylko nie na zapadkę a jak Bóg przykazał na śrubę). Wydaje mi się że linka sprzęgła powinna pasować.
Drugi sposób to przewiercić pedał i półksiężyc i zablokować śrubą w odpowiedniej pozycji.
Kalamitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 20:26   #4
mumiok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2017
Model: Transit
Silnik: 2.5
Rocznik: 1990
Postów: 16
Domyślnie Odp: Sprężyna napinacza pedału sprzęgła

Cytat:
Napisał Kalamitek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drugi sposób to przewiercić pedał i półksiężyc i zablokować śrubą w odpowiedniej pozycji.
no właśnie tak mam powiercony stary napinacz, jest chyba 5 otworów na napinaczu, przewiercony pedał i blokada na śrubę tylko, że już 3 raz zerwała mi się linka od początku napinacza, zawsze strzela tak na długości 15-20 cm

aha jeżeli linka strzela to dlatego, że jest źle lub zablokowana nieodpowiednio na śrubie czy po prostu to rozwiązanie z nawierceniem ogranicza żywotność linki? porównywałem linkę z oryginałem i są takiej samej długości
mumiok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 21:50   #5
Kalamitek
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1996
Postów: 108
Domyślnie Odp: Sprężyna napinacza pedału sprzęgła

U mnie z napinaczem teoretycznie działającym prawidłowo linka też urywała się raz na pół roku, też w tym samym miejscu, 10 -15cm od końca, od strony pedału. Teraz mam linkę z transitcenter.pl i narazie się nie urwała, ale dopiero trzy miesiące siedzi w aucie. Na wszelki wypadek druga jeździ w zapasie.
Mam takie sprężynki jak szukasz, bo przerabiałem temat wiele razy i napinaczy w częściach mam sporo. Jak bardzo Ci zależy mogę wysłać, zwykłym listem.
Ja przeszedłem odwrotną drogę: od napinacza do wywiercenia dziurek i zablokowania na stałe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kalamitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 22:11   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Sprężyna napinacza pedału sprzęgła

Ja kupowałem zawsze oryginalny półksiężyc z zapadką w ASO (po pierwszym złym doświadczeniu z zamiennikiem) i starczał czasem nawet na 100kkm miejskiej jazdy. Taka trwałość jest do zaakceptowania...
Linka pęka najczęściej wtedy, kiedy już tarcza i docisk są tak zużyte, że wysunięta linka przestaje pracować na łuku półksiężyca i zaczyna przełamywać się na jego krawędzi.

Dosłownie druciarstwo można odwalić (na krótki czas do wymiany sprzęgła) nawijając na linkę pomiędzy jej zakończeniem i łapą łożyska oporowego kilka zwojów miękkiego ale grubego drutu - skracając w ten sposób linkę, tak by nie przełamywała się na krawędzi półksiężyca.
Metoda mało elegancka - tym bardziej że "uliczna", ale czasem trzeba się ratować jak się da...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-07-2017 o 07:33
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 10:09   #7
mumiok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2017
Model: Transit
Silnik: 2.5
Rocznik: 1990
Postów: 16
Domyślnie Odp: Sprężyna napinacza pedału sprzęgła

Czy wymiana pedału na taki po 97 spełni swoje zadanie? (niezrywanie linki skoro zamienniki mogą być za długie? Jeżeli tak to od 98 rocznika szukać do?

Generalnie problem jest taki, że albo linka za długa i badziewne zamienniki albo po prostu mechanizm do dupy i naprawiono go dopiero po 97?
mumiok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 11:29   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Sprężyna napinacza pedału sprzęgła

Cytat:
Napisał mumiok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie problem jest taki, że albo linka za długa i badziewne zamienniki albo po prostu mechanizm do dupy i naprawiono go dopiero po 97?
Samoregulator wymagał wymiany po dłuższym przebiegu, a że Mk5 przeszedł z Europy na rynki azjatyckie (do Chin), zmieniono konstrukcję na prymitywnie prostą, nie wymagającą zakupu części zamiennych, za to wymagającą regulacji co jakiś czas.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 17:26   #9
mumiok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2017
Model: Transit
Silnik: 2.5
Rocznik: 1990
Postów: 16
Domyślnie Odp: Sprężyna napinacza pedału sprzęgła

czyli pedał po 97 będzie lepszym rozwiązaniem, korzystniejszym? to musi być 98 rocznik czy już od 97?
mumiok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 18:35   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Sprężyna napinacza pedału sprzęgła

Cytat:
Napisał mumiok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli pedał po 97 będzie lepszym rozwiązaniem, korzystniejszym? to musi być 98 rocznik czy już od 97?
Sam musisz zdecydować.
Wg [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] układ linki z regulacją śrubą stosowano równolegle ze starą linką (chyba) w okresie 1997-12-15 - 2000-08-15.
Ale co trzeba jeszcze zmienić - nie wiem i chyba już się nie dowiem.
Zawsze kiedy naprawiałem samoregulator - żadne dziecko nie mogło być w pobliżu. To jest masakra.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-07-2017 o 18:50
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.