Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2018, 15:46   #241
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał wowo213 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
auto nie skręca tylko leci prostu do rowu
A czekałeś aż przejedzie linie ciągłą i wtedy zadziała? Bo tak ten system działa w Fieście. Nie utrzymuje auta na środku pasa jak będzie dopiero w Focusie mk4. On ma reagować jak już zjedziesz z pasa.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2018, 22:57   #242
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czekałeś aż przejedzie linie ciągłą i wtedy zadziała? Bo tak ten system działa w Fieście...
Nie tak. Asystent pasa reaguje w momencie najechania na linie, i faktycznie jesli pozwolic autu najechac na linie w zakrecie to momentalnie odbija i powraca na pas, ale jak boncio wspomnial nie prowadzi auta wiec bedzie jezdzil od linii do linii.



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 14:25   #243
wowo213
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-01-2018
Model: fiesta mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 191
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czekałeś aż przejedzie linie ciągłą i wtedy zadziała?
Ostatnio tak zrobiłem,auto zjechało na 2 pas i gdy było w połowie na 1 i 2 to zgłupiało i nie wiedziało w którą stronę kręcić żeby z tego wyjść.Chciałem poczekać jak sytuacja się rozwinie,ale z naprzeciwka jechały auta,wiec wróciłem na swój pas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


I owszem w zakrętach czasem poprawia,dokręca itp,ale miałem sytuacje prosta droga zakręt 45* i auto samo trzymało się między pasami i skręciło idealnie wchodząc w zakręt potem wyskoczył komunikat żebym chwycił kierownice,ale jadąc kolejnego dnia już auto nie zrobiło takiego manewru tylko leciało prosto do rowu i miało gdzieś,że przede mną jest zakręt.Więc wybaczanie,ale moim zdaniem to kwestia softu który wymaga poprawek,a może to tak ma działać jak piszecie a ten jednorazowy wyskok to był błąd systemu ?;>

Ostatnio edytowane przez wowo213 ; 14-08-2018 o 14:38
wowo213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 15:44   #244
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Zaczynam bać się jeździć, jak ludzie zaczynają puszczać kierownicę w samochodzie, to wszystko to pic na wodę. 5 razy może zadziałać za 6-tym jesteś trup. Nie zwalnia to z myślenia. Prowadźcie samochody tak jakby tych wynalazków nie było, a liczcie że was uratuje w momencie zasłabnięcia czy jakiejś sytuacji losowej. Jeżdżę od kilkudziesięciu lat i nigdy nie miałem sytuacji w której zagrożone było moje zdrowie czy innych przeze mnie. Mam TPMS,y a i tak przed wejściem do samochodu sprawdzam czy są "cztery koła".
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 16:08   #245
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał timbersher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Nie zwalnia to z myślenia. Prowadźcie samochody tak jakby tych wynalazków nie było...
W pelni sie zgadzam - komputery tez popelniaja bledy, pol biedy jesli to bedzie przy parkowaniu a gorzej jesli przy 140km/h na autostradzie. Osobiscie raczej nie zaufam maszynie jesli chodzi o prowadzenie auta, samolotu, itp. Nawet jadac autem z ACC zblizajac sie do innych aut trzymie noge na hamulcu aby w razie "w" przejac kontrole.



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 17:35   #246
wowo213
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-01-2018
Model: fiesta mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 191
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Nie myślcie sobie,że jeżdżę tak na co dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po prostu nowy samochód nowy system to chce sprawdzić jak działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wowo213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2018, 15:23   #247
Wasabi88
ford::average
 
Avatar Wasabi88
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-09-2017
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta ST- Line
Silnik: 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2019
Postów: 69
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Jeździł z Was ktoś automatem? Jest dużo wolniejszy niż jego odpowiednik w manualu (1.0 100)?
Wasabi88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2018, 14:42   #248
KubaFord
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 27-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: ford focus kombii
Silnik: 1.6 105km
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

W końcu decyzja zapadła.
Zamawiam 1.1fieste trend 5d biala,prawdopodobnie w poniedziałek pójdzie zaliczka
Czy ktoś już jeździ tym silnikiem?
KubaFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2018, 11:14   #249
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał wowo213 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mówisz,że u Ciebie to sztywno siedzi ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To jest oczywiście detal i przy jeździe w niczym nie przeszkadza,ale jest to tandetnie rozwiązane a,że jest to temat o tym jakie to auto jest warto pokazać takie coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


/[/CODE]
Własnie zanosiłem się z zamiarem zakupu dla mojej małzonki, ale patrzac na to chyba wezmę yarisa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. masakra, ale z drugiej strony mondeo mk5 ma tez pełno niedoróbek a to inny segment i cena .

Bump:
Cytat:
Napisał wowo213 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mówisz,że u Ciebie to sztywno siedzi ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To jest oczywiście detal i przy jeździe w niczym nie przeszkadza,ale jest to tandetnie rozwiązane a,że jest to temat o tym jakie to auto jest warto pokazać takie coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


/[/CODE]
Własnie zanosiłem się z zamiarem zakupu dla mojej małzonki, ale patrzac na to chyba wezmę yarisa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. masakra, ale z drugiej strony mondeo mk5 ma tez pełno niedoróbek a to inny segment i cena .
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2018, 11:35   #250
KubaFord
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 27-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: ford focus kombii
Silnik: 1.6 105km
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Rozumiem..1.1 nikt nie ma?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A rozwazaliscie jako konkurencję Clio?
W wersji limitet jest super ładne i doposazone
KubaFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.