Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2018, 07:10   #11
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: Re: klimatyzacja działa ale słabo schładza

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla pewności umyj i napisz raz jeszcze.
Sam do dziś miałem lekki problem z klimą, tzn gdy w innych autach klimatronik chłodził wydajnie przy ustawieniu na +21*C, ja musiałem ustawiać +18,5*C.
Chłodnica wydawała się czysta. Mimo to wziąłem płyn do mycia silników,s pryskałem, odczekałem 2min zgodnie z instrukcją i spłukałem wężem ogrodowym z końcówką regulowaną, ustawioną na średnio-wysokie ciśnienie. Spłukiwałem długo, ponad 5 minut.
O ile chłodnica klimy była dość czysta z zewnątrz, o tym chłodnica wody, wypluła na podjazd tyle syfu: pyłków, owadów, szczątków liści, trawy, że szok.
Odczekałem pół dnia, wyschło doskonale i pojechałem. Chłodzi tak mocno, że te +21*C to teraz za niskie ustawienie i auto schładza się też dużo szybciej.
Na pewno postaram się umyć ale na takie zabiegi raczej na myjni sobie nie pozwolę a mycie dokładne zafundować mogę w domu rodzinnym za 2 tyg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś zmierzę temp, wykombinowałem jak w końcu. Wygrzebałem Termoparę do mojego Unita.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2018, 17:41   #12
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Re: klimatyzacja działa ale słabo schładza

temat zawieszam na 2 tyg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety ani nie mogę swobodnie umyć chłodnicy ani zmierzyć dokładnie temperatury (znaleziona termopara nie jest oryginalna i nie chce współpracować, wszystko czeka na powrót do domu rodzinnego )
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2018, 22:33   #13
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Re: klimatyzacja działa ale słabo schładza

Cytat:
Napisał mathkaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ani zmierzyć dokładnie temperatury
Polecam taki termometr, sprawdza się idealnie do pomiaru temperatury z kratek nawiewów:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2018, 15:49   #14
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Re: klimatyzacja działa ale słabo schładza

ok , sprawę udało się posunąć do przodu

jeśli chodzi o temperaturę powietrza dmuchanego w środku 9-10 stopni przy maksymalnym schładzaniu

dolne 4-5 rzędów blaszek jest mocno umęczonych życiem, z wierzchu udało się je oczyścić pomiędzy co się dało także ale sporo tam tego zostało - bez zdejmowania chyba nie uda się zrobić tego porządnie ale...

ewidentnie jest problem z samą chłodnicą w środku
https://i.imgur.com/NURv8hn.jpg
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie rozgrzewa się poza górnym lewym obszarem a pionowa rurka jest gorąca do połowy później letnia. temp na zdjęciu

domyślam się że przy szczelnym układzie klimatyzacji, ilości środka to własnie znalazł się winowajca.
płukanie chłodnicy w środku może pomóc czy raczej patrzeć już za nową (szczerze to planowałem fieste mieć jeszcze 2 lata) i jak się ma sprawa spuczania płynu chłodniczego - czy po zlaniu go do czystego naczynia można zalać go spowrotem czy nie bardzo ? ( wymianiany w całości razem z rozrządem w lipcu zeszłego roku)
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2018, 16:25   #15
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: klimatyzacja działa ale słabo schładza

Pytałem w ASO ile ma być stopni i powiedzieli że w fieście 9 stopni jest ok, że z tego układu ciężko coś więcej wycisnąć i przeważnie tyle jest. Tak że u Ciebie to co zmierzyłeś 9-10 stopni jest ok. Skraplacz kiepsko wygląda, zamiast czyścić lepiej by było wymienić na nowy.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2018, 17:48   #16
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: klimatyzacja działa ale słabo schładza

Cytat:
Napisał edekp1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytałem w ASO ile ma być stopni i powiedzieli że w fieście 9 stopni jest ok, że z tego układu ciężko coś więcej wycisnąć i przeważnie tyle jest. Tak że u Ciebie to co zmierzyłeś 9-10 stopni jest ok. Skraplacz kiepsko wygląda, zamiast czyścić lepiej by było wymienić na nowy.
9-10 nie jest ok, skoro moja starsza Fiesta chłodzi do 8, a nawet max widziałem 7,8*C na termometrze w kratce nawiewu.

Czynności dla sprawnej klimy:
- nowy filtr kabinowy
- odgrzybiony układ nawiewu
- sprawny osuszacz
- czysta chłodnica
- sprawdzona szczelność układu
- dobity czynnik z olejem
- sprawdzone czujniki (jeśli są) powietrza zewnętrznego i wewnętrznego, nasłonecznienia, nawiewów dolnych i środkowych
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 00:11   #17
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Re: Odp: klimatyzacja działa ale słabo schładza

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
9-10 nie jest ok, skoro moja starsza Fiesta chłodzi do 8, a nawet max widziałem 7,8*C na termometrze w kratce nawiewu.

Czynności dla sprawnej klimy:
- nowy filtr kabinowy - jest
- odgrzybiony układ nawiewu - jest
- sprawny osuszacz inaczej by nie chłodziła
- czysta chłodnica z zewnatrz w miarę, w środku ? cholera wie
- sprawdzona szczelność układu - jest
- dobity czynnik z olejem - jest
- sprawdzone czujniki (jeśli są) powietrza zewnętrznego i wewnętrznego, nasłonecznienia, nawiewów dolnych i środkowych - jest
9 jest bardzo słabym wynikiem
ale auto sie nie przegrzewa a za rok 2 max będę je gonił dalej więc wkładac 500,- tylko po to żeby sprawdzić czy aby na pewno nie zacznie dobrze chłodzić słaba opcja , dlatego pytałem się czy może ktoś miał podobnie i dał radę temu zaradzić niskokosztowo
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 14:29   #18
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: klimatyzacja działa ale słabo schładza

No to Was zaskoczę.
Fiesta 2017, przebieg około 8 tyś km, temperatura z kratki 9 stopni i ani deko niżej. Na dworze 29 stopni.
Nie zakładam żebym miał niesprawną klimatyzacje, sprawdzona na przeglądzie w fordzie w lutym. Poza tym ten przebieg auta to prawie nic. Klima manualna.
Po prostu w małych autach mam wrażenie że klimatyzacja jest ogólnie słaba. Chociaż u mnie w aucie wystarczająca do jazdy.
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 16:52   #19
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: klimatyzacja działa ale słabo schładza

czyli ten typ tak ma, przy upałach ciężko coś więcej wykrzesać, byłem z tym kiedyś w serwisie specjalizującym się tylko w ogrzewaniu postojowym i klimatyzacji. Klimatyzacja szczelna, wentylator ok, czynnika tyle ile być powinno, ciśnienia wzorowe, skraplacz czysty - gość powiedział że powinno być około 3 stopnie mniej przy temp. powietrza 30 stopni.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 18:18   #20
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Re: klimatyzacja działa ale słabo schładza

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. słaboo ,

ale chociaż dobrze wiedzieć i nie będę pchał się w wymiane skraplacza
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.