Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2019, 12:35   #11
Myller
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-02-2019
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Odp: Ford Polska - ostrzeżenie - Wasze doświadczenia

Dobrze wiedzieć... Szkoda tylko, że już mam "przyjemność" go posiadać.

Ubytek płynu chłodzącego - to jego pierwsza awaria po której wymienili silnik. Wtedy myślałem, że już będzie cacy. Okazało się troszkę inaczej.

Myller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 08:14   #12
jgrtc
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 22-10-2015
Skąd: Wolbrom
Model: C-MAX MK1 / FOCUS MK3 / FIESTA MK7
Silnik: 2.0 TDCi 140KM / 1.0 EcoBoost 125 KM / 1.25 Duratec 82KM
Rocznik: 2005 / 2013 / 2015
Postów: 80
Domyślnie Odp: Ford Polska - ostrzeżenie - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na części wymienione w ramach Ford Protect jest gwarancja do końca bieżącej umowy Ford Protect.
Niezależnie czy kontynuujesz ford protect czy nie. Doradca serwisowy nie zna sie.

na części nowo kupione lub wymienione w ramach gwarancji podstawowej jest 24 mcy gwarancji.

Potwierdzone. Puki masz Protecta* i z niego korzystasz możesz spać spokojnie. Większość robisz bez Kosztowo. Po jego zakończeniu najlepiej sprzedać Auto.

Ja na w ramach gwarancji miałem łataną klimę, wymieniany przegub (efekt pękniętej osłony), wymienianą pompę wody, wymianę głowicy po pęknięciu i dwa razy turbinę. Akcji serwisowej na zbiorniki/przewody nie wspomnę chodź o dziwo nie o wszystkich byłem informowany.
Przy drugiej wymianie turbiny miałem stracha bo do końca gwarancji został tydzień - FARCIARZ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zapytałem "co jeżeli za dwa tygodnie znowu walnie, jest na to jakaś gwarancja?". Nauczony doświadczeniem poczułem lekkie obawy co do niezawodności tej części po wymianie (druga poszła bo była źle zamontowana). Usłyszałem odp że do końca gwarancji wymieniają ale poza tym gwarancji na naprawę nie ma. A nowa w aso 3500 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nawet o potwierdzenie wymiany na papierze było ciężko bo wszystko robione bez Kosztowo. Zapewniali że wszystko będzie w systemie, a z doświadczenia wiem że nie wszystko tam trafia...

* standardowy Protect na 3 lata. Za dopłatą (w moim przypadku wynegocjowane gratis przy zakupie auta) przedłużany jeszcze o 2. Gdyby nie papier z pieczątką to byłbym w d*** bo po 3 latach zgłaszam awarie a w systemie brak info że gwarancja przedłużona... Co więcej twierdzą że nie są w stanie ustalić kto mi gwarancje przedłużył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.....standardy FORDA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jgrtc ; 23-11-2019 o 08:17
jgrtc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 09:09   #13
dodoh
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 04-12-2018
Skąd: Dortmund
Model: c max
Silnik: 1.0..125KM.
Rocznik: 2013...
Postów: 133
Domyślnie Odp: Ford Polska - ostrzeżenie - Wasze doświadczenia

Niespotykane w motoryzacji niemieckiej.
To ktore z twoich aut przeszło taki generalny remont?
Bo nie moge rozszyfrowac.
dodoh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2019, 21:23   #14
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Ford Polska - ostrzeżenie - Wasze doświadczenia

Focus. Fiesta 1.25 82KM nie ma turbiny. A poza tym tam w ogóle nie ma co się zepsuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2019, 22:25   #15
Sokółłł
ford::advanced
 
Avatar Sokółłł
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-12-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 338
Domyślnie Odp: Ford Polska - ostrzeżenie - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.6 tdci/PSA to silnik podwyższonego ryzyka.
Łysy z M4K nagrał materiał o rozrządzie z urwanymi zębami po 120 tys km. do planowej wymianu zabrakło tylko 50 tys km.
Mikropęknięcia i ubytek płynu chłodzącego to też naturalna awaria dla tej jednostki.
Tylko, że łysy nagrywał o zupełnie innym silniku niż ma autor tematu.
Jedyne co się zgadza to pojemność.
Sokółłł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.