Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2017, 08:23   #1
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Żarówki H1 - doświetlanie zakrętów, światła drogowe

Cześć,
Potrzebuję Waszej pomocy w kwestii wyboru żarówek H1. Chcę wymienić te od doświetlania zakrętów jak i te od długich. Standardowe z ksenonem wyglądają słabo. Póki co mam dylemat między dwoma producentami tj Osram i Philips. Z Philipsa rozważam X-Treme Vision +130% natomiast z Osrama serię Cool Blue Intense. I mam problem ponieważ z jednej strony zależy mi na mocnym świetle, nawet mocniejszym (o ile się da) od tych standardowych żarówek i to wymaganie teoretycznie spełniał by philips (nie wiem na ile to +130% to jest faktycznie +130%) natomiast z drugiej strony chcę mieć białe światło żeby zbyt mocno nie odróżniało się od barwy ksenonu bo w tej chwili bardzo wyraźnie rzuca się to w oczy a z kolei to drugie wymaganie spełnia Osram który ma temperaturę barwową 4200K (Philips 3500K). I teraz już zgłupiałem i nie wiem co kupić ... Może ktoś z Was mógłby się wypowiedzieć na temat tych żarówek? Może sami ich używacie bądź używaliście i będziecie w stanie pomóc mi w podjęciu decyzji.

dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2017, 08:52   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Żarówki H1 - doświetlanie zakrętów, światła drogowe

Zarówno te procenty mocy, jak i temperatura barwy to... pic-na-wodę-fotomontaż.

Kup takie z bezbarwną bańką. Wysilone żarówki w doświetlaniu zakrętów pożyją bardzo krótko.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2017, 09:03   #3
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Żarówki H1 - doświetlanie zakrętów, światła drogowe

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup takie z bezbarwną bańką
To właśnie te Osramy mają lekko zabarwioną bańkę na błękitny kolor i one mnie chyba najbardziej przekonują ale poczekaj jeszcze może ktoś coś więcej powie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2017, 09:09   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Żarówki H1 - doświetlanie zakrętów, światła drogowe

Miałem H7 philips x-treme (nie pamiętam ile fejkowych procentów) i były to najlepsze żarówki, jakie znam. Ale do białości czy jasności ksenonów to... sensu porównywać brak.

4200K dla żarówki żarnikowej to absolutnie niemożliwe.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2017, 09:14   #5
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Żarówki H1 - doświetlanie zakrętów, światła drogowe

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4200K dla żarówki żarnikowej to absolutnie niemożliwe.
Też mi się tak wydaje ale z drugiej strony na pewno będą dawały bielsze światło niżeli te oryginalne bo one dają wręcz pomarańczowe. Szkoda że nie ma tego typu żarówek ledowych ale z homologacją, żeby były w pełni legalne.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2017, 09:18   #6
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Żarówki H1 - doświetlanie zakrętów, światła drogowe

zarowki led sa z homologacja ale twoja lampa do zasilania ledem juz nie ;p
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2017, 09:45   #7
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Żarówki H1 - doświetlanie zakrętów, światła drogowe

Dobra, zamówiłem Osrama Cool Blue Intense. Nie wyszło drogo bo tylko po 29zł za komplet czyli 2 komplety 58zł także do przeżycia gdyby okazały się bublem chociaż Osrama o to bym nie podejrzewał żeby produkował tandetę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2017, 19:05   #8
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Żarówki H1 - doświetlanie zakrętów, światła drogowe

Wymienione. Żałuję że nie zrobiłem zdjęć przed i po ale różnica jest. Oczywiście nie jest to barwa ksenonu bo jest bardziej żółta ale to jest żółty wpadający w biały a nie tak jak na oryginalnych żarówkach - pomarańczowy. Także jest lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2022, 13:13   #9
matthew_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-01-2022
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Żarówki H1 - doświetlanie zakrętów, światła drogowe

Szybkie pytanie, jak zmienić tą zarówkę H1? Zdjąłem gumowy dekielek, ścisnąłem blokade i żarówka się wysuwa, ale coś ją blokuje i nie wychodzi całkiem. Polift
matthew_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.