Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2017, 20:24   #11
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

Spokojnie możesz montować LPG.
Jak zwykle Gaz niszczy silniki tym co go nigdy pod maską nie mieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przegląd beny 100zł
Przegląd beny+gaz 170
70zł odrabiasz po 300km na LPG.

__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2017, 22:28   #12
dembi
ford::beginner
 
Avatar dembi
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4i + LPG
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

Możesz spokojnie LPG montować.
Tylko jeden warunek - dobry gazownik a nie jakiś partacz.
__________________
CCR
dembi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 13:09   #13
bennyns
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 02-07-2017
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 benzyna duratec
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

Witam,
podłącze się pod temat jestem nowym użytkownikiem fusiona 1,4 i zastanawiam się nad montażem gazu, czy możecie polecić jaka instalacja czy brać lubryfikacje czy dotrysk paliwa..?? wiem że są problemy z zaworami
Czy macie instalację w swoich fusionach i jak się to ma do wypalania zaworów?
bennyns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 19:25   #14
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

Cytat:
Napisał bennyns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak się to ma do wypalania zaworów?
Nijak.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 22:37   #15
bennyns
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 02-07-2017
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 benzyna duratec
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

czyli śmiało można zakładać gaz? a co kolega myśli o lubryfikacji? rzeczywiście to pomaga? czy lepiej dotrysk paliwa?
bennyns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2017, 17:30   #16
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

Lubryfikacja to zło! Nie ma ani jednego badania potwierdzającego skuteczność tego rozwiązania. Jeżeli gazownik zaproponuje takie rozwiązanie, to zabieraj się stamtąd jak najprędzej. Żaden znający się na rzeczy specjalista tego Ci nie poleci. Dotrysk to się stosuje przy wtrysku bezpośrednim, nie ten rodzaj silnika co w Fusionie. Nie oszczędzaj na montażu. Upewnij się, że wszystko gra z silnikiem, świece wymień wcześniej na fordowskie (tanie i najlepsze).

PS. Polecam filtr fazy lotnej typu Alex Ultra 360, a nie taki przelotowy na węża.
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2017, 21:07   #17
bennyns
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 02-07-2017
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 benzyna duratec
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

Witaj,

dziś byłem u innego, który zaproponował dotrysk instalacja BRC SQ32 za 2700 zł prawdopodobnie skuszę się jednak mówisz że dotrysk to też nie za bardzo do tego silnika?? czyli jednak kierować się ku zainstalowaniu instalacji bez dodatkowego smarowania?
bennyns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2017, 10:33   #18
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

Nie słyszałem, aby ktoś montował do Fusiona dotrysk. Jest on potrzebny do chłodzenia wtryskiwaczy benzynowych przy bezpośrednim wtrysku benzyny (to nie w Fusionie) lub przy zastosowaniu zbyt mało wydajnych wtryskiwaczach gazowych przy większych prędkościach obrotowych. Źle ustawiona instalacja często = zbyt uboga mieszanka = zbyt wysoka temp spalania (może to nielogiczne, ale tak to wygląda) = wypalanie gniazd zaworowych (stąd opinia, że te silniki nie nadają się do LPG). Dotrysk w tym silniku będzie więc ratowaniem dupy przez gazownika przed źle ustawioną instalacją i/lub dobraniem najtańszych wtryskiwaczy gazowych. Pamiętaj, że na poprawnie ustawionej instalacji będzie palić ok 20% więcej. Często ludzie się chwalą, że pali tyle samo albo i mniej. Tak można ustawić, będzie jeździć, ale później jest płacz, że się gniazda zaworowe wypaliły (zbyt uboga mieszanka) i LPG to się do kuchenek nadaje. I tak już dużo oszczędzamy więc bez przesady.

Ja bym temu warsztatowi podziękował, szukał gdzie indziej. Warto zrobić dłuższą wycieczkę na montaż. Ten silnik nie wybacza źle zestrojonej instalacji, bo nie ma hydraulicznej kasacji luzów zaworowych. W razie ich pojawienia się wymieniasz całe popychacze tzw. szklanki, które są po prostu drogie. Poszukaj na znanym forum o tematyce lpg polecanego warsztatu w Twojej okolicy. Jak raz wydasz trochę więcej, później tylko same oszczędności.

PS. Zajrzyj jeszcze do tematu : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wątpię jednak w pisanie takich elaboratów, na które się skusiłem w tym wątku i poprzednim. Osoba co pytała o radę i tak założyła lubryfikację a estetyka wykonania to dramat! Mega druciarz tam działał. Fajnie założonej instalacji nawet nie widać, a nie bez znaczenia jest też dłuższa droga podania mieszanki z wtryskiwacza do komory spalania. Na zdjęciach plątanina wężyków. Najlepiej jak wtryskiwacze są bezpośrednio w kolektorze.

Ostatnio edytowane przez michail6 ; 04-07-2017 o 11:00
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2017, 16:45   #19
bennyns
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 02-07-2017
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 benzyna duratec
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

rozumiem czyli szukać warsztatu który poleci mi instalacje bez żadnej lubryfikacji oraz dotrysku, a Ty jaką masz instalację? ile na niej jeździsz i czy coś robiłeś przy niej?
bennyns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2017, 17:29   #20
kalski
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-09-2015
Skąd: Reda
Model: transit / fuzion
Silnik: 2,5 td / 1,4 Gold X
Rocznik: 1995 / 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

Moim zdaniem zakładanie gazu to wydatek a nie oszczędność. Forda mam od początku i nigdy bym go nie zepsuł LPG. Przykre doświadczenia. Kiedyś miałem Kangoo z 1,4 i po 185 tys zagazowałem. Przy 290 tys silnik padł. Przez cały czas tylko wydatki,nie oszczędność. Tego nikomu nie polecam. Tylko benzyna.
kalski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.