Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2017, 21:43   #1
silnar
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 25-07-2017
Skąd: Łódź
Model: Smax Titanium
Silnik: 2.0 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc

Witajcie,


to chyba będzie moje ostatnie ogłoszenie tego typu na jakimkolwiek forum. Od jutra pisać tu może będzie moja szanowna małżonka bo ja już nie ma mam siły na to. Ciężko się dogadać w kwestii auta no trudno się mówi. Mam do Was gorącą prośbę.

Prośba o pomoc w weryfikacji tych 3 poniższych aut znalezionych przez moją małżonkę. Nie niemieckie bo tak jak usłyszała najlepiej żeby były z polskich salonów bo najbezpieczniej i największa szansa że nie będzie żadnego przekrętu. Bo każde wcześniejsze auto które wrzuciłem to coś z nim było nie tak. Słowa żony "Czyli nie ma auta do którego Wy się nie doczepicie" Co nie znaczy w moim rozumowaniu że macie przemilczeć jakiś fakt i powiedzieć że auto jest super żeby wsadzić nas na minę. Ja poprostu nie mam już siły toczyć batalii o auto. Jak się wkur*** to powiem żeby sama auto sobie kupiła i takie auto będzie w domu jeździło wraz z wszystkimi kolejnymi naprawami, tanimi lub drogimi.

Wiem że napewno powiecie że auta golasy ale cóż i tego już też nie chce mi się tłumaczyć.

1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Brak VINu wiem postaram się dorzucić jutro.

2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Mam nadzieję że choć trochę ktoś z Was rozumie w jakim położeniu jestem.

Pozdrawiam,
Jarek

silnar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2017, 21:49   #2
kalkulator
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: łomianki
Model: smax
Silnik: 2.0d 163KM
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc

Takie już to forum jest,niestety.Podzwoń sam,skompletuj VIN-y,podzwoń po ASO.Wybierz 3szt jedź obejrzyj zmierz miernikiem czy nie uszpachlowane.Przejedź się ,diagnostyka i wiesz na czym stoisz.Tutaj tak naprawdę oprócz sprawdzenia historii auta to niczego się nie dowiesz.Prawie każdy że zdjęć będzie przekręcony pomalowany itd. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To że auto z pl nie gwarantuje bezwypadkowości i dobrego stanu technicznego.Każde auto,niezależnie od pochodzenia, trzeba sprawdzić tak samo.
__________________

Ostatnio edytowane przez kalkulator ; 15-11-2017 o 21:51
kalkulator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2017, 21:57   #3
bzyq81
ford::advanced
 
Avatar bzyq81
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2006
Postów: 314
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc

Celowalbym w sprawdzenie nr 3, a później ewentualnie 2. 3 z racji niskiego przebiegu, a 2 o możliwość sprawdzenia w innym miejscu niż następuje sprzedaż. W okolicach Częstochowy ciężko o sprawdzenie forda.

Wysłane z Tapatalk
bzyq81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2017, 22:07   #4
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc

Cytat:
Napisał bzyq81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Celowalbym w sprawdzenie nr 3, a później ewentualnie 2. 3 z racji niskiego przebiegu, a 2 o możliwość sprawdzenia w innym miejscu niż następuje sprzedaż. W okolicach Częstochowy ciężko o sprawdzenie forda.

Wysłane z Tapatalk
w Częstochowie FRANK CARS dealer Forda.. kiedyś sprawdzałem i polecam.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2017, 22:25   #5
bzyq81
ford::advanced
 
Avatar bzyq81
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2006
Postów: 314
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w Częstochowie FRANK CARS dealer Forda.. kiedyś sprawdzałem i polecam.
No w sumie to sprzedaje salon VW to można sprawdzić w aso Ford.
Także sklanialbym się ku opcji 3 w takim razie. Zbadać i jak ok to cieszycGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z Tapatalk
bzyq81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2017, 06:27   #6
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc

Cytat:
Napisał silnar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Mam nadzieję że choć trochę ktoś z Was rozumie w jakim położeniu jestem.
masz fajną żonę, pozdrów ją ode mnie.
Ostatnimi czasy mam więcej styczności z żonami które chcą kupić auto i mailowo, telefonicznie trudno je przekonać, dopiero kontakt osobisty, długie rozmowy, wyjaśnienia w większości przynosi rezultat.
Krajowe, zagraniczne, nie ma znaczenia, znaczenie ma podstawowa wiedza czego omijać, jak wyszukiwać auto, to już na wstępie pozwala wyeliminować wiele wątpliwych autach ale jak poczytacie niżej i tutaj można polec. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Następny etap to sprawdzenie czego się da bez ruszania się z domu i dopiero potem wyjazd i sprawdzanie auta. Na miejscu może okazać się że auto jednak nie spełnia oczekiwań lub jest niezgodne z opisem.
Warto taki wyjazd zorganizować sobie tak że jest parę szt. do sprawdzenia na trasie, rośnie szansa zakupu.
Ostatnio miałem taki przypadek że pan, emeryt już, właściciel auta od początku które miało 100 tys km. sprzedawał je bo już nie jeździ bo ma problemy z prowadzeniem, auto w rozmowie i opisie w bdb. stanie,miało jedną stłuczkę, naprawa wykonana w ASO.
ASO potwierdziło że była taka naprawa ale więcej info nie udzielili bo ochrona danych, potwierdziło też że przebieg realny.
Pojechaliśmy i... auto to jedna wielka porażka, środek zniszczony że aż strach. Nie pamiętam kiedy widziałem takie auto. Stłuczek, wypadków przy oględzinach wyszło że jednak miało o wiele więcej, poza naprawą blacharsko-lakierniczą w ASO pozostałe wykonane w systemie domowym bez podstawowej wiedzy o wykonywaniu takiego czegoś. Pan twierdził że takie kupił w salonie i że wymyślam. Jednak dealer nie naprawia auta toną szpachli którą wyrównano szpachelką, nie maluje elementu wałkiem (chyba wałkiem) i wie że na kolor kładzie się potem lakier bezbarwny. Silnik w "idealnym stanie" jak to określił sprzedający, mimo niskiego przebiegu w opłakanym stanie technicznym, nie wchodzę już w szczegóły jednak zwracam uwagę że nawet takie wypytanie się o auto, obejrzenie zdjęć które okazało się robił ktoś inny, upewnienie się w rozmowie telefonicznej że auto jest w stanie w jakim ktoś mówił, pierwszy właściciel, historia potwierdzona w ASO gdzie pozostaje już tylko jechać i oglądać i po oględzinach, porażka...
Do dzisiaj się zastanawiam jak można auto które ma 5 lat i niski przebieg doprowadzić do takiego stanu. Teoretycznie wszystko można ale ja jakoś nie natrafiłem wcześniej na taki przypadek.
Sprawa została zgłoszona do otomoto z opisem i prośbą o usunięcie ogłoszenia.

Piszę to dla Twojej żony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może zrozumie że zakup aut nie jest wcale taki łatwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli możecie wydać trochę kasy to proponuje sprawdzić auto tutaj
to jest auto nr 3
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jeżeli chodzi o szkody to dowiesz się jedynie kiedy była(y) zgłoszona i na jaką kwotę
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 16-11-2017 o 06:37
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2017, 07:14   #7
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Re: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc

Napiszcie koledze kupującemu wprost, auto nr 2 i 3 miały szkody, co pokazuje Autobaza (link w poście czeslawa555). Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy szkoda i jaki przedział kwotowy, musisz wykupić raport (tylko mi nie pisz, że chcesz wydać 43 tys. zł na auto, a żal ci 50 zł na raport). Tak na marginesie, już widzę małżonkę kolegi jak to przeczyta: "i widzisz jakie auta, żeś zaproponował na forum, znowu je skrytykowali..." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup raporty, wstaw je najlepiej tu w wątku, któryś z użytkowników ci doradzi, czy iść w nr 3 czy w nr 2, być może i nr 1 będzie czarnym koniem jak będzie VIN, jak się zdecydujesz na auto, bierz na przegląd przedzakupowy obowiązkowo do ASO lub innego warsztatu. Jeśli nie masz czasu na bawienie się w takie rzeczy, to zamów sprawdzenie auta u jakiegoś eksperta, jest pełno takich serwisów, które za 300-400 zł sprawdzą auto dla ciebie.

Ostatnio edytowane przez dorsiu ; 16-11-2017 o 07:17
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2017, 07:40   #8
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc

Cytat:
Napisał kalkulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie już to forum jest,niestety.Podzwoń sam,skompletuj VIN-y,podzwoń po ASO.Wybierz 3szt jedź obejrzyj zmierz miernikiem czy nie uszpachlowane.Przejedź się ,diagnostyka i wiesz na czym stoisz.Tutaj tak naprawdę oprócz sprawdzenia historii auta to niczego się nie dowiesz.Prawie każdy że zdjęć będzie przekręcony pomalowany itd. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To że auto z pl nie gwarantuje bezwypadkowości i dobrego stanu technicznego.Każde auto,niezależnie od pochodzenia, trzeba sprawdzić tak samo.
Już nie przesadzaj ciągle ci się coś nie podoba u nas więc nie komentuj.
Nie jeden uratował się dzięki forum od wtopienia kasy.
Tyle ot z moje strony i na tym koniec.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2017, 09:12   #9
silnar
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 25-07-2017
Skąd: Łódź
Model: Smax Titanium
Silnik: 2.0 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Re: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc

Cytat:
Napisał dorsiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napiszcie koledze kupującemu wprost, auto nr 2 i 3 miały szkody, co pokazuje Autobaza (link w poście czeslawa555). Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy szkoda i jaki przedział kwotowy, musisz wykupić raport (tylko mi nie pisz, że chcesz wydać 43 tys. zł na auto, a żal ci 50 zł na raport). Tak na marginesie, już widzę małżonkę kolegi jak to przeczyta: "i widzisz jakie auta, żeś zaproponował na forum, znowu je skrytykowali..." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup raporty, wstaw je najlepiej tu w wątku, któryś z użytkowników ci doradzi, czy iść w nr 3 czy w nr 2, być może i nr 1 będzie czarnym koniem jak będzie VIN, jak się zdecydujesz na auto, bierz na przegląd przedzakupowy obowiązkowo do ASO lub innego warsztatu. Jeśli nie masz czasu na bawienie się w takie rzeczy, to zamów sprawdzenie auta u jakiegoś eksperta, jest pełno takich serwisów, które za 300-400 zł sprawdzą auto dla ciebie.

Wstawiając masz na myśli link samego raportu czy opcje wyposażenia ??
silnar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2017, 09:13   #10
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc

To raczej polskie poliesingowe auta powinny być książki i raport rzeczoznawcy pewnie dostępne u sprzedającego . Większośc poliesingowych ma jakieś przecierki zamalowane , w sumie raczej niegroźne .
Ja takie autka kupuje tutaj pełna historia plus raporty dostępna sprawdź >

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pamiętaj to ceny netto czyli mnożymy netto*1,23=brutto
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.