Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2015, 23:09   #1
Bublik
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 12-10-2015
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Question Silnik bierze płyn chłodzący, turbina wyje

Witam, może ktoś z doświadczonych Forumowiczów powie w czym tkwi problem. Od lutego br. mam „wymarzonego” Focusa. Od tamtej pory zdarzyło się naprawdę wiele. Samochód z nieznanych mi przyczyn bez przerwy bierze płyn chłodzący. Problem pojawił się po.. wymianie silnika.  niestety wykazałem się zbyt dużą dozą zaufania i braku doświadczenia, co w ciągu 5 miesięcy po zakupie auta skutkowało pęknięciem paska rozrządu i uszkodzeniem silnika. Silnik został wymieniony. Rocznik auta 2008, mk2 po lifcie, 1.8 TDCI, przebieg 208k. Silnik obecny pochodzi z 2006 r. Płyn chłodzący (borygo, zielony) jest pobierany w tempie około 2L(!) /mies. Czyli około 800km (okres wakacyjny). Obecnie auto więcej stoi niż jeździ, z powodu praktyczności komunikacji miejskiej w dojazdach do pracy. Wcześniej pojawiał się wyciek w okolicy rozrusznika, był niewielki, pojawiał się w trakcie jazdy „miejskiej”. Płyn zbierał się na osłonie silnika i czasem kapał pod autem. Od połowy sierpnia wyciek zniknął. Samochód był w serwisie na przeglądzie układu chłodzącego, nie znaleziono żadnych wycieków, nieszczelności (!). Być może to co kapało wcześniej pochodziło z nieostrożnego wlewania płynu w maju br. (wymiana silnika) chociaż dziwne aby płyn przetrwał aż do połowy sierpnia.. Nadmienię, że płyn znika ze zbiornika w dalszym ciągu. W zbiorniku praktycznie nie ma nic, przestałem dolewać płyn. Pojechałem kilka razy w trasę ~400km i silnik ani się nie zagrzał ani nie wykazywał innych wad. Dodam, że wstępnie sprawdzałem czy płyn nie trafia do komory silnika – nie ma jednak żadnych śladów na korku oleju. Drodzy czytelnicy – gdzie znikają te LITRY płynu?? Macie jakieś pomysły?

Od pewnego czasu auto ma też problem z mocą silnika. Poniżej 1k obrotów samochód praktycznie nie przyspiesza, rozkręca się bardzo powoli. Ruszanie dynamiczne jest praktycznie niemożliwe.. Z rury już od dłuższego czasu leci sporo dymu, zwłaszcza w okolicach 2,5k obrotów wzwyż. Kolejnym objawem który dostrzegam jest jakby lekkie wycie w silniku. Wg mnie dość głośno chodzi mi turbina, ale tylko na niższych obrotach tak 1,2k do 2k. gdy przyciskam gaz w tym zakresie obrotów, turbina jest głośna, popuszczając lub wyrównując gaz też. Auto wyje, zapisałbym to fonetycznie jako (łułłułłuł). Silnik oleju nie bierze (w przeciwieństwie do płynu chłodzącego) zapala od razu, chodzi równo.

Podsumowując – jestem przerażony co może tkwić w tym aucie, z drugiej strony nie chcę się go pozbywać, chciałbym zmierzyć się z tymi problemami i jeździć nim przynajmniej kilka lat. Zapisałem wszystkie kwestie, być może mają ze sobą związek..
Pomożecie?

Bublik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 00:27   #2
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

A jak sprawdzano wycieki? Na rozgrzanym motorze? Zaglądał ktoś do pompy wody? Co do wycia: może to jakieś łożysko na którejś z rolek paska osprzętu padło, a może to pompa wody wyje, jeśli to np. ona cieknie. Brak mocy i dymienie? Najpierw sprawdź filtr powietrza i jego wszystkie przewody, wszelkie gumowe i plastikowe połączenia podające powietrze silnikowi. Zostaw turbo na razie.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 11:15   #3
Bublik
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 12-10-2015
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Silnik bierze płyn chłodzący, turbina wyje

Silnik sprawdzali na gorąco. O pompie nic nie wiem - sprawdzę. Słyszałem, że kopcenie i te dźwięki mogą wskazywać na turbo (?) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bublik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 13:53   #4
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Mogą, nie muszą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. najpierw szukaj najtańszej opcji.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 16:01   #5
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Silnik bierze płyn chłodzący, turbina wyje

jak nie ma mocy to moze plyn isc na tloki, stad dym i brak wlasnie mocy, w oleju moze nie byc sladu a motor spala go. W takim tepie jak ginie to bys zauwazyl wyciek na pewno, jak by ci z 100 ml ubywalo na miesiac przez wyciek to moze nie bo paruje ale 2 litry ? motor go zapewne spala.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 17:09   #6
Bublik
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 12-10-2015
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Question Odp: Silnik bierze płyn chłodzący, turbina wyje

Mocy nie ma przed uruchomieniem turbo, obroty mniej więcej 2k, potem idzie normalnie. Sprawdzę pompę, dam znać jaki efekt.

Gdzie w Warszawie są spece od fordów? Ktoś może polecić auto plaza (bielany/włochy)?
Bublik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 18:53   #7
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Silnik bierze płyn chłodzący, turbina wyje

Cytat:
Napisał Bublik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mocy nie ma przed uruchomieniem turbo, obroty mniej więcej 2k, potem idzie normalnie.
To jest akurat normalne dla niedłubanego 1.8 tdci. Co wcale nie znaczy, że do 2k turbo stoi, tylko ten silnik ma wręcz kosmiczną turbodziurę.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 20:41   #8
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

I jeszcze pytanie zasadnicze. Jakiego koloru ten dym? Biały, czarny, szary, niebieski? Każdy kolorek ma swoją przyczynę.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 21:47   #9
mechanik_lubon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik bierze płyn chłodzący, turbina wyje

Ciężka sprawa. Możliwe, że wymieniony silnik był uszkodzony. Może zamiast szukać rozwiązania po prostu ponownie go wymienić? Osobiście robiłem takie wymiany i w tym modelu z takim silnikiem to dosyć prosta operacja.
mechanik_lubon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 22:47   #10
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Silnik bierze płyn chłodzący, turbina wyje

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest akurat normalne dla niedłubanego 1.8 tdci. Co wcale nie znaczy, że do 2k turbo stoi, tylko ten silnik ma wręcz kosmiczną turbodziurę.
Jakoś nie zaważyłem, a mam seryjne 1.8 tdci. Poprzednio jeździłem 1.8TD i swoimi modyfikacjami tego silnika, więc mam porównanie.

Cytat:
Napisał Bublik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z rury już od dłuższego czasu leci sporo dymu, zwłaszcza w okolicach 2,5k obrotów wzwyż
Jaki kolor tego dymu?
Na postoju, na jałowych też dymi? Jaki zapach? Gryzie w oczy?
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , płyn chłodniczy , spadek mocy , turbina


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.