Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-12-2016, 02:31   #31
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Nie mam porównania z jakimś innym Transitem, ale mam porównanie z autami francuskimi z lat 1997 - 2005 (Peugeot 406 i Renault Megane), które uchodzą za miękkie i wygodne i powiem Ci, że jakoś nie odczuwam, żeby mój Euroline był szczególnie twardy w porównaniu z nimi.
Mam też w stajni VW Polo z 1994 roku i BMW E46 i oba są dużo twardsze od francuzów i od Transita też.
Poza tym, jest jeszcze pewnie kwestia tego, że Euroline może (nie wiem na pewno) mieć zupełnie inną charakterystykę zawieszenia niż Transit np. blaszak, a części od obu rodzajów zawieszeń mogą pasować tu i tu, i może być, że masz np sprężyny, czy resory, czy amortyzatory niedostosowane do swojej wersji.

__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838

Ostatnio edytowane przez yatzek.tm ; 31-12-2016 o 04:22
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 08:35   #32
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Cytat:
Napisał mzajac88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poprzedni właściciel wspominał coś o nowym sofcie, że ma więcej mocy i ma mniej palić.
Chip tuning polegający na zmianie mapowania nie jest możliwy przez łącze OBD w modelu 2,0 tdci. Tu trzeba wyjąć PCM, wylutować chipa, przeprogramować go i wlutować z powrotem. To bardzo ryzykowna metoda, na pewno prościej w celu podniesienia mocy i momentu jest założyć dobry cyfrowy box. Wgrywanie softu w tym modelu zmienia tylko niektóre parametry układu wtryskowego, mapowania nie zmienia.
Cytat:
Napisał mzajac88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy taki soft nie będzie miał wpływu na żywotność?
Każde chipowanie zwiększające moc i moment jest potencjalnie niebezpieczne jeżeli te zwiększone parametry wykorzystuje się na maksa i w długich przebiegach. Jeżeli jeździ się podobnie jak przed chipowaniem, a zwiększone osiągi wykorzystuje się tylko chwilowo (np. wyprzedzanie, jazda w górach itp.) - to nic złego się nie stanie.

Bump:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym, jest jeszcze pewnie kwestia tego, że Euroline może (nie wiem na pewno) mieć zupełnie inną charakterystykę zawieszenia niż Transit np. blaszak, a części od obu rodzajów zawieszeń mogą pasować tu i tu, i może być, że masz np sprężyny, czy resory, czy amortyzatory niedostosowane do swojej wersji
W stosunku do blaszaka wersje osobowe (Bus, Euroline, Tourneo) są o wiele cięższe - około 300 kg. To swoje robi, bo pusty blaszak skacze na wybojach bardzo mocno.
Niezależnie od wszystkiego dobre opony klasy premium też swoje zrobią.
Jeżeli chodzi o komfort jazdy, to w porównaniu do takich vanów jak VW T4/T5, który ma niezależne zawieszenie tylnych kół - Transit wypada gorzej. Ale nadrabia z nawiązka jakością prowadzenia - leży na drodze jak deska i "chodzi za kierownicą" - oraz po prostu przyjemnością z jazdy. Ale trzeba sobie zdawać sprawę, że jest to w założeniu komercyjne (zarobkowe) auto, projektowane pod kątem przewożenia stosunkowo ciężkich ładunków w stosunku do masy własnej, więc w wersji FWD jest mocno podsterowny.
Wystarczy porównać duże osobowe auto, które ma ma masę własną podobną jak Transit, ale ładowność o połowę mniejszą...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 31-12-2016 o 08:58
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 10:04   #33
mzajac88
ford::beginner
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 15-01-2013
Skąd: stary las
Model: transit
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Więc się po prostu z tym pogodze. Ale fakt faktem, że jak na takie ciężkie auto prowadzi się jak marzenie. A jeśli chodzi o ten soft to nic nie było lutowane ani wkładane, więc mogę chyba spać spokojnie. Dzięki
mzajac88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 12:30   #34
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Na wyboje najlepsze w Transicie jest głośne radio :-)

A tak serio, dużo zależy od tego, ile do niego napakujesz. Jak masz sporo bagażu, do tego z 5, 6 osób, to jazdę nawet po nieco dziurawych drogach da się ogarnąć bez problemu. Nie jest to oczywiście auto osobowe, ani nawet Trafic, ale na autostradach słychać generalnie bardziej silnik niż zawieszenie. Zjeździłem przez ostatnie 2 lata północno-zachodnią Polskę (Gdańsk, Kaszuby, Szczecin, Zielona Góra) po średnio fajnych drogach bez wygłuszenia (podsufitki, bocznej tapicerki i skrzyń bocznych) i nie ogłuchłem :-) W tym roku planuję wreszcie całość poskładać. Poszalałem i plastikowe ramki przy oknach obszyłem materiałem, więc nie powinny skrzypieć. Jeszcze w paru miejscach staram się go wyciszyć. Podzielę się wrażeniami po ukończonej pracy.
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 12:49   #35
mzajac88
ford::beginner
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 15-01-2013
Skąd: stary las
Model: transit
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Ja glownie będę poruszal się na zachód, więc też będę rozkoszowal się ciszą. Jak jechałem z Niemiec to cały czas powyżej 120. I słyszałem tylko opony i na podjazdach turbo ale to już znam przyczynę. Oglądałem też Vivaro ale nie podchodzi mi jakosGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wydaje się taki delikatny. Nad plastikami też kiedyś tam popracuje. A te przewody z klimy do tyłu wszystkie mają? U mnie do tyłu idą tylko od nagrzewnicy.
mzajac88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 13:20   #36
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Cytat:
Napisał mzajac88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nad plastikami też kiedyś tam popracuje. A te przewody z klimy do tyłu wszystkie mają? U mnie do tyłu idą tylko od nagrzewnicy.
Nie, nie zawsze jest parownik klimy z tyłu. Sporo jest egzemplarzy tylko z nagrzewnicą.

Chyba wyczerpujący temat dorobienia klimy z tyłu znajdziesz w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Moim zdaniem jeżeli jest klima tylko z przodu, to jeżeli włączy się pełny nawiew wentylatora po szybie (do góry) - to sporo chłodnego p0wietrza dociera do pasażerów z tyłu.
Jeżeli jest tylna klima, to szybko pasażerowie płaczą, że jest za zimno - trzeba dosyć precyzyjnie ręcznie dołożyć trochę ciepłego powietrza, nawet jeżeli jest włączony minimalny nawiew zimnego powietrza.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 18:09   #37
mzajac88
ford::beginner
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 15-01-2013
Skąd: stary las
Model: transit
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Z tamtego tematu wynika, że jak mam nawiewy w suficie i pokrętła z regulacją to chyba była klima z tyłu co? Trzeba będzie pozagladac i ocenić szkodyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki za info. Ale raczej się nie podejmę wskrzeszenia tego tyłu. Rzadko będzie tam więcej niż 2 osoby jakoś przeżyją.

Ostatnio edytowane przez mzajac88 ; 02-01-2017 o 18:14
mzajac88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 18:53   #38
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Nawiewy u góry nie decydują czy klima była czy nie. Koszt założenia to około 3000. Trzeba kupić parownik i doprowadzić przewody z przodu. Najlepiej gumowe. Nie zgadzam się z Wojtkiem, że klima tylko z przodu schłodzi całe auto. Przy 7 (u mnie 8 ) osobach w gorące dni (wyjazd raczej na południe niż zachód) z tyłu jest gorąco. I nie pomaga włączenie samego (bez klimy) nawiewu z góry, bo tam też leci ciepłe powietrze ogrzane z dachu. Do tego z przodu musi wiać pełną mocą co powoduje, że jest głośno. Włączenie nawiewu na przednią szybę niewiele daje, bo to co zimne od tej szyby i konsoli się ogrzewa. Moim zdaniem, jeżeli ktoś kupił Euroline na więcej niż 4-5 lat i chce go eksploatować w miarę intensywnie w gorące dni (a takich to nawet u nas coraz więcej) to warto wydać te 3000. Na jeden wyjazd w wakacje pewnie się nie opłaca. Jak pisałem wcześniej, nie mam założonej tapicerki, ale wygłuszyłem samochód pianką, co też powoduje izolację termiczną. Mądrzejszy będę jak będzie cały poskładany.
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 20:22   #39
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Cytat:
Napisał Olo133 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Włączenie nawiewu na przednią szybę niewiele daje, bo to co zimne od tej szyby i konsoli się ogrzewa.
Każda klima prawidłowo zaprojektowana ma nawiew skierowany do góry lub na górze - dlatego, że tak już jest w przyrodzie, że zimne powietrze w nagrzanej przestrzeni spływa na dół, a nie odwrotnie. Jeżeli - mając klimę tylko z przodu - włączysz pełny nawiew na nogi - to schłodzisz tylko przestrzeń przy podłodze (najbardziej swoje stopy), a cała przestrzeń wyżej nadal będzie nagrzana.

Każdy ma własne doświadczenia...
Ja włączam klimę z tyłu w zasadzie tylko wtedy, gdy auto stało długo na słońcu i cała buda jest rozgrzana jak piec. Po kilku minutach ją wyłączam, pasażerowie też o to proszą.
Natomiast długo pracuje tylna klima u mnie w deszczowe dni, gdy cały tył (tzn. szyby) parują, zwłaszcza jak wejdą mokrzy pasażerowie. Ale wtedy zawsze mieszam powietrze z klimy z ciepłym - szyby szybko ładnie odparowywują...

Zresztą kiedy jest bardzo gorąco i pracuje przednia klima, to najczęściej opuszczam nieco na 2 - 3 cm okienko - nie lubię czystej klimy, zmieszana z powietrzem z zewnątrz jest moim zdaniem o wiele przyjemniejsza.
Przy klimatronicu układ by pracował wtedy na maksa próbując utrzymać temperaturę - taka jest więc zaleta manualnej klimy, że można uchylić okno...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-01-2017 o 20:30
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 20:32   #40
mzajac88
ford::beginner
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 15-01-2013
Skąd: stary las
Model: transit
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Coś źle zrozumiałem, ale jest u nas w mieście zakład co robi tylko klimatyzację jak będę miał czas to podjadę tam i się zapytam ile by chcieli za taki zabieg.A narazie nigdzie nie pojadę po spadł śnieg i ślisko a nowe pazurki będą za tydzień.

Ostatnio edytowane przez mzajac88 ; 03-01-2017 o 20:57
mzajac88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.