Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2014, 23:19   #21
dpercio149
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 19-04-2013
Skąd: Świnoujscie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - po zmianie alternatora problem z elektroniką i turbiną

gr został sprawdzony przez mechanika i jest ok. Dzisiaj chciałem sprawdzić jaki prąd pobiera auto które nie pracuje, nic się nie świeci i wgl. Pobiera prąd 0,55 A, prawidłowo?
Ale to nie najważniejsze gdyż po ok 5 czy 10 minutach podłączyłem plus do aku i silnik miał prawidłowe doładowanie. Gdy go zgasilem o odpaliłem, doładowania turbo nie ma, znowu gdy przed chwilą wracałem od mechanika ok 10 km zgasilem auto na 5 min, bez odłączenia aku i go odpaliłem i turbo doładowanie jest. Jest jeszcze jeden fakt, mianowicie gdy silnik ma doładowanie słychać świst spod maski, a gdy nie ma doładowania nie ma i świstu.
Wiecie o co w tym wszystkim chodzi, jeśli cieknie mi pompa od wtryskow, mechanik mówi ze jest jakaś elektroniczna, lecz nie do końca bo idzie kabel z jednej strony a nie z dwóch, i ta pompa cieknie, gdyż w warsztacie została plama ropy. Może mieć to coś wspólnego?
Turbina chodzi cały czas gdyż przy gazowaniu rury od ic się pręż ą, zmieniany był czujnik powietrza w ic który wskazał komputer i nic to nie dało,

dpercio149 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2014, 23:42   #22
KruczeK
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-12-2011
Model: Focus
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 119
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - po zmianie alternatora problem z elektroniką i turbiną

Czujnik MAP świruje albo pompa, nie widzę innej możliwości. W tym silniku tylko te dwie rzeczy są odpowiedzialne za moc.
Sprawdź dobrze wężyk do MAP, idze od kolektorwa do takiego czujnika przy podszybiu. Ewentualnie spróbuj załatwić taki czujnik i podmienić.
A przede wszystkim zmień mechanika......
KruczeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2014, 23:48   #23
dpercio149
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 19-04-2013
Skąd: Świnoujscie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - po zmianie alternatora problem z elektroniką i turbiną

Właśnie widziałem ten Map, do niego idą przewody i jeśli się nie mylę wężyki lecz pewny nie jestem. A co z pompą może być nie tak?
Drogi to biznes, ta pompa i MAP sensor?
Czemu proponujesz zmianę mechanika?
dpercio149 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2014, 00:18   #24
KruczeK
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-12-2011
Model: Focus
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 119
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - po zmianie alternatora problem z elektroniką i turbiną

Cytat:
Napisał dpercio149 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie widziałem ten Map, do niego idą przewody i jeśli się nie mylę wężyki lecz pewny nie jestem. A co z pompą może być nie tak?
Drogi to biznes, ta pompa i MAP sensor?
Czemu proponujesz zmianę mechanika?
Czujnik MAP to maks kilkadziesiąt zł.
Pompa sporo więcej.
Sprawdź wężyk, czy jest szczelny i ma przejście, czy kostka dobrze styka, możesz samego MAPa przemyć benzyną chociaż.

A mechanika zmień, bo jak nawet nie wie co to za pompa, to jak ma ci pomóc... Jakby był konkretny to by podpiął komputer, odczytał błędy, przejechał się i sprawdził parametry, odczyty z czujników i wtedy mógłby coś działać. A tak to zgaduje.
KruczeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2014, 00:33   #25
dpercio149
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 19-04-2013
Skąd: Świnoujscie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - po zmianie alternatora problem z elektroniką i turbiną

Rozumiem, a powiedz widziałem poradnik jak sprawdzić multimetrem ten MAP sensor ale to była instrukcja do wersji z silnikiem wolnossącym, mogę taki test zrobić u siebie? Nigdy na mechanika nie narzekalem ale ostatnio Foczka go przerasta.
A wiesz czy z tym prądem to ok?
dpercio149 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2014, 19:03   #26
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - po zmianie alternatora problem z elektroniką i turbiną

jezeli pomaga odpinanie aku, to usterka wystepuje po stronie elktronicznej a nie mechanicznej, jak by wezyk od mapa byl walniety lubzatkany to odlaczanie aku by nie pomagalo ,za to sam MAP moze wariowac ,a 2 opcja to wlasnie pompa.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 00:27   #27
dpercio149
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 19-04-2013
Skąd: Świnoujscie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - po zmianie alternatora problem z elektroniką i turbiną

Ostatnio walczę z otwarciem maski wiec nie wiele mogę zdziałać lecz zauważyłem ostatnio ze gdy zgasze i zapale auto podczas jazdy na luzie, to raz pomaga za 1 razem, a raz za 3 restartem silnika. Np turbo nie ma, gasze silnik i zapalam i turbo jest.
Dziwne trochę.
dpercio149 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2014, 06:50   #28
dpercio149
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 19-04-2013
Skąd: Świnoujscie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - po zmianie alternatora coś nie tak z elektroniką i turbiną

Wymieniłem map sensor i to pionowe urządzenie po lewej od map sensora do którego idą wężyki. Na zamienionych częściach turbo było rano po odpaleniu, a po tym juz nawet ponowne odpalanie nie pomagało. Po wstawieniu moich jest aktualnie tak ze gdy pierwszy raz odpale jest turbo, na najbliższej krzyzowce nie ma, ale po ponownym odpaleniu turbo powraca, lecz gdy dłużej postoje np na cepeenie to znowu jej nje ma, bez różnicy czy go zgasze czy nie. Zmieniona została przeplywka, czujnik który jest w rurze która idzie do filtra powietrza i to nic nie pomogło.
dpercio149 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2014, 11:21   #29
maol
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk1 FL
Silnik: TDCi 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 244
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - po zmianie alternatora coś nie tak z elektroniką i turbiną

Ja bym wrócił do początku, a więc tej elektryki. Czy jesteś pewien, ze całość układu elektrycznego działa prawidłowo? Opisywałeś dość zawiłe perypetie - a wśród nich zużycie przy wyłączonym zapłonie rzędu 0,5A. Czy sprawdziłeś który obwód to pobiera? Np. przez kolejne wyciąganie bezpieczników? Druga sprawa - ten alternator. Na pewno jest dobry? Może ma problem z wyprostowaniem i wygładzeniem napięcia, i pomimo jego właściwej wartości są na tyle duże tętnienia, że wariuje komputer? Ostatnia sprawa - może czas podłączyć się pod interfejs diagnostyczny i odczytać kody błędów?
maol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2014, 16:59   #30
dpercio149
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 19-04-2013
Skąd: Świnoujscie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - po zmianie alternatora coś nie tak z elektroniką i turbiną

Z elektryką nie ma problemu. Nie sprawdzałem przez jaki układ idzie największy prąd. A czy ta wartość pobieranego prądu jest za wysoka? Co do alternatora to był on brany z takiego samego Forda jak i silnika tylko nie był to kombi jak mój i był sprawny w tamtym samochodzie. A można jakoś sprawdzić ten alternator? Auto było podłączane pod komputer który wykrył problem z czujnikiem przy ic ale po zmianie żadnych zmian co do turbo. Po tym co piszesz może spróbuję jeszcze odłączyć alternator i przejechać na samym aku?
dpercio149 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.