Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2021, 11:42   #51
Artek231
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-02-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Cytat:
Napisał Tomasz_NH Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uszczelniałem pompę w ASO w kwietniu bo była zapocona. Po ich robocie cieknie. Zgłaszam to jako reklamacje błędnie wykonanej roboty. Aktualnie 160k km
Uszczenienałeś pompę na gwarancji, czy płaciłeś jak płaciłeś to jaki koszt w serwisie takiej naprawy

Artek231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2021, 20:50   #52
Kaca20
ford::beginner
 
Avatar Kaca20
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 21-09-2021
Skąd: Slokow
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 180km
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

A mi w aso uszczelnili kasetę pompy i dalej cieknie.. Teraz stwierdzili że cieknie z samej pompy więc robią pompę. Zobaczymy.. Wyciek był na tyle duży że po zagrzaniu bywało że się dymiło z Komory silnika..
Kaca20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2021, 22:22   #53
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Bo większość mechaników w ASO cec***e niska sprawność umysłowa nawet nie wiedzą jak to zrobić.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2021, 05:21   #54
Kaca20
ford::beginner
 
Avatar Kaca20
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 21-09-2021
Skąd: Slokow
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 180km
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Cytat:
Napisał Artek231 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uszczenienałeś pompę na gwarancji, czy płaciłeś jak płaciłeś to jaki koszt w serwisie takiej naprawy
Uszczelnienie kasety1600, a samej pompy 1470..
Kaca20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 20:59   #55
bandit1250
ford::average
 
Avatar bandit1250
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 63
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Jak już pisałem wcześniej przed zakupem auta została naprawiona usterka cieknącej pompy w ASO .Niestety pompa dalej cieknie, zostały wymienione oringi . Serwis w Tychach . Serwis Wrocław odsyła mnie do serwisu w Tychach (skoro naprawiał niech poprawia). I zaczyna się przepychanka , dzisiaj dzwoniłem do warsztatu we Wrocławiu (nie ASO) w celu naprawy ,uszczelnienia pompy i pan od razu że oni wymieniają oczywiście uszczelki ale dodatkowo wysyłają pompę do zakładu przypuszczam że innego w celu uszczelnienia samej pompy , bo sama wymiana oringów nie przynosi czasem skutku . Autko ma dopiero 165tyś.km .Silnik nie jest jakoś zbytnio bardzo mokry , po około 25tyś km (tyle zrobiłem )na osłonie jest minimalny znak wycieku około 2-3cm. I kolejne pytanie w sprawie rozrządu bo mam nie długo wymianę czy to koliguje z wymianą uszczelnieniem pompy , czy jak jeden mechanik zmieni rozrząd to wpłynie na ustawienie pompy ?
bandit1250 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 21:12   #56
Kaca20
ford::beginner
 
Avatar Kaca20
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 21-09-2021
Skąd: Slokow
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 180km
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

A uszczelniali pompę czy kasetę pompy. Mi w aso Katowice uszczelnili kasetę i ciekło dalej. Cwaniaki stwierdzili ze teraz z kasety nie cieknie tylko cieknie z samej pompy, odesłali ja fo uszczelnienia i... Czekam już 2 tygodnie.. Masakra. A co do rozrządu to wymieniałem teraz przed naprawa pompy przy 198 tys ale to nie wpływa na późniejsze naprawy pompy.. Zaś przy naprawie pompy trzeba blokować rozrząd. Już zrezygnuje z aso bo ich kompetencje mają wiele do życzenia zyczenia

Ostatnio edytowane przez Kaca20 ; 29-09-2021 o 21:14
Kaca20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 21:15   #57
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Cytat:
Napisał bandit1250 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak już pisałem wcześniej przed zakupem auta została naprawiona usterka cieknącej pompy w ASO .Niestety pompa dalej cieknie, zostały wymienione oringi . Serwis w Tychach . Serwis Wrocław odsyła mnie do serwisu w Tychach (skoro naprawiał niech poprawia). I zaczyna się przepychanka , dzisiaj dzwoniłem do warsztatu we Wrocławiu (nie ASO) w celu naprawy ,uszczelnienia pompy i pan od razu że oni wymieniają oczywiście uszczelki ale dodatkowo wysyłają pompę do zakładu przypuszczam że innego w celu uszczelnienia samej pompy , bo sama wymiana oringów nie przynosi czasem skutku . Autko ma dopiero 165tyś.km .Silnik nie jest jakoś zbytnio bardzo mokry , po około 25tyś km (tyle zrobiłem )na osłonie jest minimalny znak wycieku około 2-3cm. I kolejne pytanie w sprawie rozrządu bo mam nie długo wymianę czy to koliguje z wymianą uszczelnieniem pompy , czy jak jeden mechanik zmieni rozrząd to wpłynie na ustawienie pompy ?
to zalezy jaki.. jak garazowy to rozrzad i tak niedlugo stanie i bedzie wiecej do roboty. Jelsi fachowiec to nie ma wplywu.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 21:28   #58
bandit1250
ford::average
 
Avatar bandit1250
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 63
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Pytałem również o wymianę rozrządu w zakładzie gdzie chcę uszczelnić podciekająca pompę ale kwota wymiany samego rozrządu uważam że jest wysoka . A mam mechanika u którego robiłem rozrząd w mk IV i nie miałem żadnych problemów , a za wymianę rozrządu w mk V powiedział sporo taniej.
bandit1250 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 22:42   #59
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Rozjaśnię wam trochę
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2021, 08:47   #60
Crick
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Model: Mdo Mk5 V
Silnik: TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 94
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Cytat:
Napisał Kaca20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi w aso Katowice
Jak masz możliwość to polecam Ford Sławek, mi uszczelniali pompę, połączenie skrzynia<->silnik i jeszcze parę rzeczy, plus rozrząd. Już prawie rok temu i wszystko OK, nic się nie dzieje.
Crick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.