Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2014, 13:07   #1
Wojtaszek466
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: focus GHIA
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Brak Mocy po Naprawie sterownika Pompy

Witam. Jak w temacie, po naprawie sterownika pompy autko straciło moc. do 2000 obrotów ciągnie normalnie ale po przekroczeniu tej granicy , jazda jak na wolnossącym dieslu, Tak jak gdyby turbina wcale nie pracowała. Układ ic i dolotowy szczelny , bałwanki puchną , żadna z kontrolek nie świeci się, samochód pali na dotyk, nie kopci .Dodam jeszcze ,że autko ma przejechane 107 tysi. Spotkał się ktoś z Was z takim problemem ? Bo ja już nie mam sił . POMOCY

Wojtaszek466 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 13:20   #2
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Brak Mocy po Naprawie sterownika Pompy

107 tys ? i juz sterownik robiony ?. A uzywales kolego szukajki ? Jest kilka bardzo podobnych tematow, sam kilka razy wszystko opisywalem co nalezy sprawdzic.
Pozwole sobie skopiowac swoj post:
- czujnik pow. w IC z lewej strony jak maske podniesiesz- czy jest podpieta wtyczka, lub kable nie wyrwane, moze wcale nie wpieli jak grzebali.
- wezyk cisnieniowy kolektor ssacy--> map sensor - czy nie wypadl lub po prostu nie ulegl biodegradacji i ma dziure , czy nie zawalony jest syfem ten otwor co wchodzi w niego ten wezyk w kolektorze , a i sama prace map sensora
- EGR najlepiej zaslepic
- katalizator- moglo sie cos urwac i blokuje wylot spalin i go dusi po prostu
- gumowe weze turbo - kolektor ale mowiles ze sprawdzane i przy okazji filtr powietrza ale on by takiego spadku nie powodowal chyba ze juz z 10 lat siedzi

- dalej juz zostaje tylko w tym silniku pompa paliwowa a konkretniej nastawnik kata sie przycina bo nie ma juz wiecej rzeczy w TDDI ktore by powodowaly brak mocy.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 14:55   #3
Wojtaszek466
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: focus GHIA
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Re: Brak Mocy po Naprawie sterownika Pompy

więc tak - wężyk podciśnienia "map sensor" ---> "kolektor ssący" jest ok rozbierałem przedmuchałem , tylko pytanie jak sprawdzić samego mapa ii tą drugą czujkę w ic ?
107 k ? - no właśnie przy jeździe na autostradzie z prędkością 150 km/h silnik zgasł i okazało sie że padł właśnie ten tranzystor w sterowniku. został wysłany do naprawy, po naprawie zamontowany wraz z nowym filtrem paliwa. samochód odpalił bez problemu. i tak jak mówie , zbiera się cały czas płynnie do odcinki ale bez tego "kopa" po 2000 tys obrotów no i wiadomo analogicznie jadąc na wzniesienie trzeba redukować bo moc nie ta sama...
Wojtaszek466 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 19:01   #4
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Brak Mocy po Naprawie sterownika Pompy

zobacz czy kostka jest podlaczona do tego czujnika w IC czy kabelki nie powyrywane, a co do mapa to jego dzialania raczej bez kompa nie sprawdzisz.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 19:02   #5
Wojtaszek466
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: focus GHIA
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Re: Brak Mocy po Naprawie sterownika Pompy

wtyczka w idealnym stanie a na przewodach jest napięcie. tak samo jak i na mapie.
według mnie z pompą wszystko ok bo samochód jechał do końca z pełną mocą, tak więc myśle że to nie możliwe żeby od razu przez pompe po uruchomieniu silnika z naprawionym sterownikiem straciło moc... znów dzwoniłem dziś do firmy która naprawiała ot sterownik i gość powiedział że sterownik jest w 100% sprawny. Poważnie pompa w tym fokusie jest tak awaryjna że pada po 100 tysiącach ?
Wojtaszek466 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 21:23   #6
Jaksieudatosienieuda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-12-2013
Skąd: Sz-n
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Re: Brak Mocy po Naprawie sterownika Pompy

A specjalista nie powiedział jaka była przyczyna uszkodzenia sterownika pompy? Same z siebie się raczej nie psują, najczęściej sterownik uszkadza się poprzez usterkę nastawnika kąta wtrysku. Trochę niski przebieg jak na uszkodzoną pompę, ale trzeba pamiętać, że złej jakości paliwo, nieterminowe wymiany filtra paliwa czy jeżdżenie na "oparach" przyspieszają zużycie elementów układu paliwowego.
Jaksieudatosienieuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 23:50   #7
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Brak Mocy po Naprawie sterownika Pompy

jeszcze przychodzi mi do glowy ze moglo sie WG na turbinie zaciac , ale skoro jechal do konca to raczej odpada. ja mysle tak. Nastawnik Ci nie domaga , wlutowali wiekszy tranzystorek zeby sie nie przepalil jak nastawnik sie przytnie , i niby wszystko okej ale jednak dalej pozostal problem mechaniczny. Auto masz od nowosci ? ze taki przebieg ?
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 09:57   #8
Wojtaszek466
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: focus GHIA
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Re: Brak Mocy po Naprawie sterownika Pompy

nie od nowości ale przebieg jest udokumentowany . poza tym pod maską wszystko na oryginalnych częściach z resztą nie tylko pod maską bo całe zawieszenie też.
a jeżeli chodzi o paliwo to nigdy nie jeździłem na oparach a i filtry też wymieniam w miare możliwości często. Jedno pytanie . czy jeśli wg byłoby zacięte to bałwanki przed i po IC puchły by ?
Wojtaszek466 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 15:01   #9
Wojtaszek466
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: focus GHIA
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Re: Brak Mocy po Naprawie sterownika Pompy

wyczytałem gdzieś na forum że samochód mógł przejść w "tryb awaryjny" - z ograniczoną mocą . czy jest taki wariant ? po naprawie i odpowietrzaniu układu paliwowego podczas uruchamiania silnika kontrolka świec żarowych zaczęła migać ale do tej pory sie to nie powtórzyło . Jakieś sugestie ?
Wojtaszek466 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 16:25   #10
Jaksieudatosienieuda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-12-2013
Skąd: Sz-n
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak Mocy po Naprawie sterownika Pompy

Sugeruje odczytać kody DTC...
Jaksieudatosienieuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.