Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2021, 19:47   #1
pokakulka
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Zmiana akumulatora AGM na EFB

Cześć Panowie. Mój obecny akumulator zaczyna mieć objawy końca swojego żywota. Przestał działać START/STOP, czujniki parkowania wydawały dźwięk jak ze starego Atari, itd, itp. Podładowałem aku i wszystko wróciło do normy na 3 dni. Napięcie w stanie spoczynku 11,4V. Jednym słowem niebawem idzie na śmietnik. W aucie siedzi oryginalny akumulator od nowości tzn. AGM Ford (Varta) 70/720. Pytanie brzmi : czy warto rozważyć zakup EFB czy nie zawracać sobie głowy i kupić taki jaki był czyli AGM? Nie chodzi o kasę bo różnica jest niewielka tylko o dostępność w moim mieście. Rozumiem, że dla auta raczej jest obojętne jakiego typu akumulator je zasila. Ważniejsze są jego parametry. Czytałem, że AGM-y są wrażliwe na temperaturę więc często są montowane poza komorą silnika (bagażnik, nadkola, pod siedzeniem z tyłu - zależy od marki samochodu).
Czy w ogóle moje rozterki mają sens czy nie zawracać sobie głowy EFB?
Obecny wyzionął ducha po 2 latach. Może kolejny wytrzyma trochę dłużej.


Ostatnio edytowane przez pokakulka ; 06-10-2021 o 20:10
pokakulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2021, 20:25   #2
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Zmiana akumulatora AGM na EFB

Pewnie się mylę, ale. Przy akumulatorach AGM nie wzywali na akcję serwisową związaną z jakimś bezpiecznikiem czy coś takiego / było na forum/ , a przy EFB tak. Wobec tego jak zmienisz na EFB wypadałoby dołożyć ten "układ" z bezpiecznikiem. Szybko ten AGM padł. W moim siedzi od listopada 2015 roku i powoli dogorywa. Po trasie S/S działa ale tez krótko. Pewnie ta zima go ostatecznie ubije, a wtedy zmienię też na AGM.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 06-10-2021 o 20:30
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2021, 20:49   #3
pokakulka
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Zmiana akumulatora AGM na EFB

Dzięki za szybką odpowiedź. Auto mam jeszcze na gwarancji. Czy uderzać do ASO i zgłaszać ten problem? Nie wiem czy gwarancja obejmuje takie rzeczy. Ale żeby aku padł po niecałych 2 latach to skandal.
pokakulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2021, 20:57   #4
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Zmiana akumulatora AGM na EFB

Uderz w niedziałający start/stop i podgrzewanie przedniej szyby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do gwarancji to nie mam zielonego pojęcia.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2021, 11:39   #5
bandit1250
ford::average
 
Avatar bandit1250
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 63
Domyślnie Odp: Zmiana akumulatora AGM na EFB

Akumulator posiada dwa lata gwarancji jeśli ma wadę typu przerwa lub zwarcie muszą wymienić na nowy. Troszeczkę podejrzanie szybko się skończył . Zakup nowego nigdy nie znaczy dłuższa żywotność wręcz odwrotnie. A jakie są robione trasy , jazda po mieście czy po za , wystarczy nie doładowany akumulator zostawić na około pół roku i niestety też mogą być takie objawy.
bandit1250 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2021, 12:27   #6
pokakulka
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Zmiana akumulatora AGM na EFB

Jazdy krótkie po mieście. Dziennie ok. 5 km. Sporadycznie jakiś dłuższy wyjazd. Generalnie rozumiem, że aku może być niedoładowany ale innymi autami jeździłem bardzo podobnie i nigdy nie miałem problemu z akumulatorem. Ps. Właśnie dostałem informację z Forda, że producent udziela 36 msc gwarancji na akumulator.

Ostatnio edytowane przez pokakulka ; 07-10-2021 o 12:53
pokakulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2021, 14:55   #7
pokakulka
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Zmiana akumulatora AGM na EFB

No więc podładowałem jeszcze raz aku i start stop dalej nie działał. Przeprowadziłem procedurę resetowania BMS (5 razy długie i 3 razy hamulec) i wszystko wrócilo do normy. Więc może nie tylko po wymianie akumulatora warto przeprowadzic tą procedurę.

Ostatnio edytowane przez pokakulka ; 09-10-2021 o 14:57
pokakulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.